Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskola

Aktualitātes skolā

WhatsApp Image 2024-03-20 at 15.07.5526.02.2024.

Pusei no skolēniem Latvijā sagādā grūtības atrast vasaras darbu, tagad viss būs vienā mājaslapā – ‘’Mācies strādāt’’!

Meiteņu līderības programmas ‘’Future Heroes Latvia’’ ietvaros piecas ambiciozas skolnieces ir izveidojušas projektu ‘’Mācies strādāt’’, kuras pašlaik aktīvi pilnveido mājaslapu www.maciesstradat.lv ar skolēnu vasaras un brīvprātīgā darba iespējām, kā arī noderīgiem padomiem no speciālistiem par to, kā pareizi, piesakoties darbam, rakstīt CV un sagatavoties intervijām. Katru mēnesi tiek rīkotas interaktīvas darbnīcas, pēdējā tika veltīta tematam ‘’Finanšu pratība’’ un norisinājās SEB Inovāciju centrā. Savukārt nākošā tiek plānota skolēnu pavasara brīvlaikā, kurā uzstāsies uzņēmēji, daloties ar savu pieredzi uzņēmuma veidošanā un tā popularizēšanā.

‘’Mācies strādāt’’ komandā ir 5 dalībnieces no Rēzeknes, Liepājas, Ogres, Preiļiem un Olaines. Katra no viņām ir meklējusi sev vasaras darbu, taču saskārās ar problēmu – piedāvājumi nav plaši pieejami, un to atrašana sagādā ievērojamas grūtības. 2023.gada novembrī tika izsūtīta aptauja Latvijas skolām. Atbildes tika saņemtas no 371 skolēna, un iegūtie dati rāda, ka 90% vēlas strādāt vasarā, 200 skolēniem ir interese arī par brīvprātīgo darbu, taču 48% iepriekš šādas pieredzes vēl nav bijis. Savukārt 303 skolēni nav informēti vai pārliecināti par savām zināšanām CV rakstīšanā un sagatavošanos darba intervijām. Lai veicinātu skolēnu vēlmi strādāt vai iesaistīties brīvprātīgajā darbā, radās ideja par mājaslapas izveidi, kurā būs apvienots viss iepriekš minētais.

‘’Pagājušā gada pavasara sākumā es aktīvi meklēju sev vasaras darbu. Skatījos it visur, taču informācija bija ‘’izmētāta’’ dažādās saitēs un īstas saprašanas par to, kā visu organizēt un pieteikties, man nebija. Tad es pirmo reizi iedomājos par to, cik patiesībā noderīga būtu viena mājaslapa, kurā ar viena klikšķa palīdzību varētu atrast visu nepieciešamo. Tikai dažus mēnešus pēc tam, es iepazinos ar savām komandas biedrenēm, kuras bija vienādās domās ar mani, un jau pirmajā ‘’Future Heroes Latvia’’ darbnīcā skaidri zinājām, kāds būs mūsu komandas galvenais mērķis,’’ stāsta ‘’Mācies strādāt’’ dalībniece Marta Teicāne.

Projektu sponsorē tādi pazīstami uzņēmumi kā ‘’Brain Games’’ un ‘’Tonus Elast’’. Pašlaik komanda aktīvi sazinās un meklē iestādes, jauniešu klubus, uzņēmumus un organizācijas visā Latvijā, kuras piedāvā vakances skolēniem vasarā, lai pavasarī viņi jau spētu apskatīt piedāvājumus un izmantot iespējas. Būsim ļoti pateicīgi par piekrišanu sadarboties gan pasākumu organizēšanā, gan mājaslapas pilnveidošanā, par ko turpmāk var vienoties, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Kā arī aicinām piesekot ‘’Mācies strādāt’’ sociālajiem tīkliem, lai nepalaistu garām informāciju par nākošo darbnīcu un plānotajiem pasākumiem: maciestradat.lv (Instagram), Mācies strādāt (LinkenIn, Facebook).