Projekta kopsavilkums CLIL
Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola ir vispārējās izglītības skola ar vairāk nekā 1000 skolēniem. Skola ir ar padziļinātu svešvalodu apguvi, tajā pašā laikā skolēniem tiek piedāvāti visdažādākie fakultatīvi, kuros pilnveidot savas prasmes un talantus. Lai spētu nodrošināt skolēniem kvalitatīvu, motivējošu mācību vidi un procesu, kā arī, lai veicinātu skolotāju profesionālo iemaņu un kompetenču atbilstību laika garam un prasībām, skolā regulāri tiek ieviesti dažādi jauninājumi. Pēc iepazīšanās ar CLIL metodi skolas vadība un skolotāji apzinājās, ka tai ir jākļūst par DALP 5.vidusskolas kā valodu skolas "firmas zīmi". Izvērtējot šo metodi, tika apzināti arī citi tās sniegtie ieguvumi - mācību vides un procesa modernizācija, skolēnu motivācija un konkurētspējas celšana, atbilstība kompetencēs balstītas izglītības uzstādījumiem, Latvijas Nacionālā attīstības plāna mērķiem un ES uzstadījumiem par svešvalodu prasmēm, kā arī atbilstība skolas attīstības plānam un ambīcijām.
Šī projekta mērķi paredz, ka skolotāji pilnveidos savas profesionālās prasmes un cels profesionālo kvalifikāciju, izmantojot CLIL metodi, un ar savu pieredzi veicinās šīs metodes ieviešanu skolā kā regulāru mācīšanas metodi, daloties pieredzē ar kolēģiem. CLIL metodes apjoma palielināšana nodrošinās sekmīgu pāreju uz kompetencēs balstītu izglītību - tā starp skolotājiem un arī skolēniem mazinās nezināšanu un apjukumu, ko parasti izraisa jebkuras pārmaiņas. Ka svarīgs mērķis ir izvirzīta skolēnu un skolotāju intereses veicināšana par starptautiskiem projektiem, ES programmām un to iespējām, un aktīva līdzdalība šāda tipa aktivitātēs.
Dalībai šajā projektā tika izvēlēti 8 skolotāji, kuri māca dažādus mācību priekšmetus dažādos posmos, piedāvā fakultatīvus, ar oriģinālām, aizraujošām idejām aktīvi piedalās skolas aktivitātēs, dalās pieredzē ar kolēģiem un ar savu profesionālo darbību veicina skolas kopējos sasniegumus.
Šī projekta rezultātā tiks palielināta mācību procesa efektivitāte - tas kļūs pievilcīgāks skolēniem, ar praktisku ievirzi, motivējošs un palielinās skolēnu konkurētspēju, pretendējot uz studiju vietām augstskolās vai iesaistoties darba tirgū. Tiks pilnveidotas skolotāju profesionālās prasmes un kompetences atbilstoši kompetencēs balstītas izglītības uzstadījumiem. Svešvalodu prasmju uzlabošanās gan skolotāju, gan skolēnu vidū ļaus skolai turpināt veiksmīgi uzsākto starptautisko sadarbību, īstenojot dažādus projektus. Šis projekts ilgtermiņā nodrošinās skolas konkurētspēju, kā arī veicinās ciešāku sadarbību starp kolēģiem.
Skolotāji apgūst CLIL metodi
Gatavojoties pārejai uz lietpratībās balstītu izglītību, kas mazinās robežas starp dažādiem mācību priekšmetiem, mūsu skola aktīvi izmanto programmas Erasmus+ sniegtās iespējas arī skolotāju profesionālās pilnveides jomā. Erasmus+ mācību mobilitātes ir iespēja izglītībā un apmācībā iesaistītajiem mācīties un gūt pieredzi ārvalstīs, lai padziļinātu savu profesionalitāti un lai atpakaļ uz Latviju pārvestu jaunu akadēmisko, profesionālo un dzīves pieredzi.