APU pasākums “Nakts skolā” 2022./2023.m.g.


            30. maijā mūsu skolā notika tradicionālais APU pasākums „Nakts skolā”. Šogad piedalīšanos pasākumā par labu uzvedību mācību stundās un APU noteikumu ievērošanu bija izcīnījis rekordliels dalībnieku skaits.

Tajā piedalījās 288 skolēni no 11 klasēm – 2. A klase (skolotāja D. Ozoliņa), 2.c klase (skolotāja I. Kleinberga), 3.A klase (skolotāja Ē. Krastiņa), 3.C klase (skolotāja V. Krūmiņa), 3.D klase (skolotāja D. Krūze), 4.D klase (skolotāja S. Špude), 5.D klase (sk. D. Sirmoviča), 7.A klase (sk.I. Leiguda), 8.B klase (sk. L. Lejniece), 8.D klase (sk. G. Kīle – Sisene). Šogad pasākuma „Nakts skolā” devīze bija „Mūs vieno draudzība!”

Tradicionāli pasākums iesākās ar atklāšanu skolas aktu zālē, kur skolēnus uzrunāja skolas direktore Inta Korņējeva, atzinīgi novērtējot skolēnu centienus ievērot APU noteikumus, lai veicinātu pozitīvu sociāli emocionālo vidi mūsu skolā un būtu iespēja sasniegt klases kopīgos un katra skolēna individuālos mērķus. Pasākuma atklāšanas laikā tika godināti mūsu skolas skolēni, kuri guvuši sasniegumus mācībās un sportā. Pasākuma dalībniekus priecēja mūsu skolas skolēna, jaunā mākslinieka, Kristiana Rudzroga muzikālais priekšnesums.

Pēc pasākuma atklāšanas dalībniekiem bija iespēja līdzdarboties dažādās darbnīcās. Skolā viesojās Liepājas muzeja pārstāvji, kuri sākumskolas skolēniem vadīja nodarbību par dažādiem apgaismes objektiem senajos laikos vēl pirms elektrības izgudrošanas. Radošajā darbnīcā skolēni izgatavoja un dekorēja savu vaska sveci. Savukārt pamatskolas skolēniem bija jāparāda savas zināšanas erudīcijas spēlē „Pērļu medības”.

Savu radošumu un izdomu skolēni varēja parādīt darbnīcā „Krāsainās smilšu spēles”, kur pamatskolas skolēnu roku darinātas tapa neizsakāmi skaistas smilšu mandalas. Sākumskolas skolēni izbaudīja darbošanos ar krāsainām smiltīm, veidojot dažādus krāsainus tēlus.

„Draudzības izaicinājums”- tāds nosaukums bija nodarbībai, ko vadīja mūsu skolas jaunsargi. Skolēni tika iepazīstināti ar jaunsargu darbību, bija iespēja pielaikot jaunsargu formastērpu, paturēt rokā īstu ieroci, sarunāties pa rāciju un pārbaudīt savas prasmes uzdevumos, kuros nepieciešams parādīt veiklību un prasmi sadarboties ar citiem klasesbiedriem.

Vienā no darbnīcām skolēni varēja papildināt savas zināšanas dabaszinību jomā. Sākumskolas skolēni izgatavoja raķeti, kuru izmēģināja arī reāli šaut gaisā. Savukārt pamatskolas skolēni eksperimentēja, kā vadīt skaņu un gaismu.

Sākumskolas skolēni izzināja vizuālās programmēšanas pamatus, darbojoties programmā „Schrath”, kurā var veidot stāstus, spēles un animācijas. Pamatskolas skolēni darbnīcā „Draudzības apliecinājums” veidoja draudzības rokassprādzi.

Kā gan var pavadīt nakti skolā bez spoku stāstiem? Draudzīgi apskāvušies, lai vieglāk pārvarēt bailes, sākumskolas skolēni klausījās spoku stāstus pa skolas radio.

Pasākuma kulminācija bija īsi pirms pusnakts, kad skolēni devās uz skolas pagalmu, kur, dziedot mūsu skolas un Liepājas himnu, varēja vērot neizsakāmi skaistas un krāsainas gaismas instalācijas uz skolas ēkas sienām. Tas bija neaizmirstams pozitīvu emociju brīdis, kas apliecināja mūsu skolas skolēnu vienotības un piederības sajūtu mūsu skolai un pilsētai.

Neizpalika arī tik ļoti gaidītā diskotēka, kur varēja izlēkāties iemīļotās mūzikas ritmos un noskatīties mūsu skolēnu sagatavotos popielas priekšnesumus.

Tad zobu mazgāšana, pārģērbšanās pidžamās un sākumskolas skolēniem salds miegs līdz rītam, bet pamatskolas skolēni, iespējams, neaizvēra ne acis līdz pat rīta gaismai.

„Tas bija pasākums, ko es gaidīju visu mācību gadu! Tas bija tā vērts!” – šādus vārdus teica daudzi skolēni. Šis skaistais piedzīvojums radīja neizsakāmas emocijas, saliedēja klases skolēnus un deva pozitīvo apstiprinājumu tam, ka ievērot uzvedības noteikumus ir bijis tā vērts.

APU nakts skolā atskata video.

 

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs