Martā 10.B klase apmeklēja Ināras Kolmanes filmu „Mātes piens’’
- Detaļas
- Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirms filmas apmeklējuma ar skolēniem tika pārrunāts par viņu zināšanām un izpratni, kas ir PSRS, par savstarpējo attiecību nozīmi ģimenē, par iespēju brīvi izteikt viedokli un nebaidīties no nosodījuma.
Pēc filmas noskatīšanās skolēni dalījās iespaidos par redzēto. Skolēnu izpratne par vēsturi un PSRS ir ļoti neliela un zināšanas lielai daļai nav. Ir ļoti vērtīgi vest skolēnus uz filmām un pasākumiem, kur iespējams informēt, kā arī likt skolēniem aizdomāties par mūsdienu priekšrocībām un to, cik ļoti dažādi ir dzīvošanas apstākļi nosacīti neilgā laika posmā.
Skolēni filmu raksturoja kā interesantu, tājā pašā laikā arī ļoti smagu. Viņi atzina, ka ir būtiski redzēt kā ir dzīvojuši viņu vecāki, vecvecāki un uzskata, ka filma noteikti būtu jāredz jauniešu auditorijai.
Filmu noteikti ir ieteicams skolēniem no 9.-12. klasei. Noteikti filma rosina domāt par dažādiem jautājumiem, par kuriem var diskutēt kā klases stundās (attiecības, vērtības), tā arī vēsturē un literatūrā.
Skolotāja Elīna Triščenko