Ar pasākumu "Nakts skolā" noslēdzas APU sacensība

27. maijā pēc divu gadu pārtraukuma mūsu skolā atkal notika pasākums „Nakts skolā”. Iespēju piedalīties šajā pasākumā kā balvu par labu uzvedību un APU noteikumu ievērošanu bija nopelnījusi 2. A klase (sk. Ērika Krastiņa), 2. C klase (sk. Vaira Krūmiņa), 3. A klase (sk. Ināra Knitnere), 3. B klase (sk. Ilze Poņemecka), 3. C klase (sk. Aija Grulle) un 7. A klase (sk. Gita Zommere).

Šīgada pasākuma moto bija „Ļaujies brīnumiem un esi priecīgs!”. Pasākuma atklāšana notika skolas aktu zālē, kur pēc skolas direktores Intas Korņējevas apsveikuma skolēni izbaudīja cirka šova priekšnesumus. Skolēni ar sajūsmas saucieniem apbrīnoja cirka mākslinieka prasmi veikli pārvietoties ar dažāda augstuma monocikliem – braucamajiem, kuriem ir tikai viens ritenis. Nervus kutinošs bija priekšnesums – žonglēšana ar nažiem. Iluzionista radītie brīnumi uz skatuves spēja izsaukt aplausus un skaļas ovācijas zālē.

Pēc cirka šova priekšnesumu noskatīšanās skolēnus tālāk gaidīja darbošanās sešās dažādās stacijās. Vienā no stacijām skolēni varēja praktiski izmēģināt dažādus cirka trikus – žonglēšanu ar dažādiem priekšmetiem, šķīvju griešanu, darbošanos ar „devilstick” un „diabolo”.

Muzikāli ritmiskajā pieturā skolēni veidoja muzikālus priekšnesumus, izmantojot dažādus perkusijas instrumentus.

Dullajā pieturā līdzīgi kā dullo triku TV šovā bija veikli jāuzceļ glāžu piramīda, jāpārvieto kolas bundžiņa, uzvērta uz trausla spageti makarona, bez roku palīdzības jāuzver makaroni uz salmiņa. Aizejot no šīs stacijas, atklāts palika jautājums, kā cirka māksliniecei izdevās pazudušo monētu atrast kādas skolnieces ausī.

Virtuālā pietura piedāvāja iespēju pabūt virtuālajā realitātē. Uzliekot virtuālās brilles, skolēni varēja izbaudīt džungļu pasauli.

Bet kur tad nakts skolā bez spoku stāstiem? Klausoties spoku stāstus un nostāstus par vietām Liepājā, kur spokojas, skolēni iepazina savas pilsētas vēsturi pavisam netradicionāli.

Mirgojošo brīnumu pietura piedāvāja katram skolēnam radīt pašam savu mazo brīnumu. Pareizi savienojot mazas lampiņas, tika izveidota mirgojošo uguntiņu virtene.

Kad laukā jau satumsa, skolēni devās uz skolas pagalmu, kur viņi varēja izbaudīt uguns šova burvību. Tas bija skaists mūzikas, dejas un uguns apvienojums.

Pasākuma izskaņā skolēni tika aicināti uz aktu zāli, lai ļautos mūzikas un dejas burvībai. Skolēni varēja izdejoties iemīļotās mūzikas ritmos. Lai iemūžinātu piedalīšanos pasākumā, skolēniem bija iespēja nofotografēties kopā ar dzīvajām skulptūrām. Pēc tam jau gatavošanās nakts mieram, filmas skatīšanās klasēs un miegs līdz rītam.

Piedalīšanās šādā pasākumā katrai klasei ir īpaša un nozīmīga. Tas motivē labi uzvesties un ievērot noteikumus, kā arī saliedē klases skolēnus. Šogad pasākums bija īpaši izdevies. Par to liecina kādas skolnieces teiktie vārdi: „Šī bija labākā diena manā mūžā! Krāsim žetonus, lai nākamgad atkal varam šeit piedalīties!”.

Lai izdodas!

Pasākums notika ar projekta "Latvijas skolas soma" atbalstu.