°

Tiešsaistes nodarbība 4. klasēm par latviešu gadskārtām

Februāra vidū 4. klasēm vēstures un sociālo zinību stunda notika sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju. Tēma: ’’LATVIEŠU GADSKĀRTAS’’. Skolēniem bija iespēja paplašināt savas zināšanas par latviešu zemnieku sētā darāmajiem darbiem, gadskārtu svētkiem un ticējumiem. Gides vadīja tiešsaistes nodarbību no muzeja ekspozīcijas telpas.

Savu stāstījumu viņas papildināja, demonstrējot mūsu senču darbarīkus. Daži no tiem bija jaunatklājums, bet dažus no darbarīkiem skolēni atcerējās redzējušus un vēl saglabājušos pie vectētiņiem, vecmāmiņām laukos un pat zināja to pielietojumu. Protams, ka pasākums būtu bijis daudz interesantāks un aizraujošāks, ja tas notiktu klātienē. Bet mūsdienu situācijā arī attālinātās nodarbības ir iespēja kā ceļot, apmeklēt muzejus, iegūt jaunas zināšanas un daudzveidot mācību stundu.

gadskartas 1 1