2021. gada septembris - komercizglītība

Šī mācību gada sākumā, kamēr nav iespējams tikties klātienē, JAL nodarbības notiek izmantojot tehnoloģijas. Un šī gada septembrī jaunajai komernovirziena klasei bija šāda iespēja, būt klātesošiem un piedalīties JAL rīkotajā seminārā.

Teksts no klases skolnieces Ievas Poškus: "Mēs, 10.b klase, 17. septembrī piedalījāmies JALatvia organizētajā online seminārā "Jauno uzņēmēju skola 2021". JALatvia darbojas jau 30 gadus un ir lielākā izglītības organizācija, kurā var piedalīties skolēni jau no 1. klases līdz pat augstskolai.

Pēc statistikas 120000 jauniešu visā Latvijā iesaistās JALatvia programmās. Katrā mācību gadā skolēnu mācību uzņēmumu izveidošanā iesaistās aptuveni 5000 skolēnu un izveido apmēram 1200 uzņēmumu.

22% JALatvija programmu absolventi iesaistās uzņēmējdarbībā, kā arī šai organizācijai jau ir 30% jeb 234 dalībskolas visā Latvijā. Šī pasākuma mērķis bija iepazīstināt jaunos SMU veidotājus ar noderīgu informāciju, kas būs nepieciešama, kad viņi paši izveidos savus SMU.

Semināra sākumā JALatvia valdes priekšēdētājs Jānis Krievāns ievadīja mūs seminārā un informēja mūs par dažādiem konkursiem un pasākumiem. Noklausījāmies SMU "NOHO" stāstu un uzzinājām, ka ļoti svarīgi ir plānot savu laiku. Iepazinām arī Latvijas un Eiropas labākos skolēnu mācību uzņēmumus, un vēlāk mūsu skolas absolvente Anna Elizabete Ķēniņa pastāstīja, kas ir Līderu programma.

"Biznesā kopš skolas laikiem" - šādi tiek pieteikti puiši no "RocketGrip", kuri dalījās ar savu pieredzes - veiksmju un neveiksmju - stāstu. Ļoti noderīga bija Kriša izstāstītā TITAN stratēģija, kas mums noderēs, kad paši spēlēsim šo simulācijas spēli.

Esam uzzinājuši visu no SMU dibināšanai līdz produktu pārdošanai, jo savas atziņas mums sniedza arī tādu uzņēmumu pārstāvji kā TingPrint.lv un Printful. Semināra otrajā daļā darbojāmies grupās. Grupu darbu prezentācijās uzvarēja mūsu klases komanda ar savu pārdošanas ideja, ka varētu ražot botas, kuras ir savienotas ar viedpulksteni. Mūsuprāt, seminārs bija ļoti izglītojošs un izdevies!

grupu darbsgrupu darbs2

 

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs