2021. gada konkurss komercizglītībā -uzaicinājums

Aicinām skolēnus, un viņu radošos vecākus un vecvecākus arī šajā mācību procesā pārrunāt ar bērniem par Ekonomiku. Kā mēs saprotam Ekonomika ap mums riņķo ik dienas, un tā mūs ļoti ietekmē, gribam to vai nē.

Tātad sākumskolas posmā ir iespēja veidot „Mana vārdnīciņa”, kur ir doti 11 ekonomiski termini. Katrā klašu grupā citi. Šiem terminiem nav jābūt ar „pārgudrām” definīcijām, bet galvenā ideja ir kā šos terminus pateikt vienkāršotā, bērniem saprotamā valodā. Noformējums līdz 2 A4 lapām. Kurās ir gan termins, gan skaidrojums, gan zīmējums. Konkursa darba iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 15.aprīlim. 

Ja darbs tiek veidots elektroniski, tad jāatceras, ka attēliem jābūt pašu veidotiem zīmētiem, tas tos var ielikt kādā lietotnē, piemēram, Wordā vai Prezentācijas lietotnē, bet noteikti nevajadzētu kopēt no interneta, bet ideju gūšanai, gan internetu var droši izmantot.

Pamatskolas posmā -Skolēns vai skolēnu grupa (3 skolēni) uzraksta Biznesa pasaku ar laimīgām beigām. Biznesa pasaka jāveido, lai tajā parādītos skolēna izpratne ar naudu saistītos jautājumos, lai pasakas personāžs izprot kā pārvaldīt ienākumus un izdevumus, kā veidot ieguldījumus, kā izveidot savu uzņēmumu.

Biznesa pasakā ar ekonomisko pratību sasaistāma ir prasme un gudrība nopelnīt naudu – atrast labu darbu, vai uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību. Finanšu pratība ir zināšanu apguves procesā iegūtu spēju izprast ar naudu saistītus jautājumus, pārvaldīt ienākumus un izdevumus, ieguldījumus un saistības. Maksimālais darba apjoms divas A4 lapas, kā arī var veidot ilustrācijas, vai citādi bagātināt savu pasaku.

Pasaku jāiesniedz elektroniskā un papīra formātā.

Konkursa apraksts JAL mājas lapā https://jalatvia.lv/bnews/global/874 sīkāka informācija pie skolotājas Solvitas Frišfeldes un Andas Gineites –saziņai eklasē.

Attēli no mūsu skolas piemēriem iepriekšējā gadā. Iepriekšējā mācību gadā mūsu skolai bija gan 1.vieta Biznesa pasakās –Ievai Poškus, gan citas godalgas, gan ļoti svinīgs un jauks pasākums Rīgā.

IMG-20190517-WA0001IMG-20190517-WA0003IMG-20190517-WA0004

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs