BURVJU NŪJIŅAS, SLEPENAS MONĒTIŅAS UN PITAGORA KRŪZE

26.februārī 5.C klases skolēniem bija virtuālais klases pasākums. Skolēni virtuāli paviesojās burvju mākslinieku iluzionisma teātrī - muzejā. Skolēniem bija iespēja redzēt ne tikai trikus, bet iepazīties arī ar triku mākslas vēsturi. Tās aizsākumi meklējami Ēģiptē jau 18.gs. sākumā. Senajos laikos triku mākslinieki tika uzskatīti par burvjiem un visiem bija bail no cilvēkiem, kas prot trikus. Tāpat skolēni uzzināja, ka burvju māksliniekus kādreiz uzskatīja par cilvēkiem ar zemu sociālo līmeni. Taču jau 19.gs. cilvēki bija iepazinuši daudzus talantīgus māksliniekus un iluzionista profesija tika uzskatīta par prestižu. Talantīgie mākslinieki uzstājās uz lielām, spožām skatuvēm.

Rīgā dzīvojošais burvju mākslinieks Enriko 5.c klases skolēniem iemācīja kā pareizi iesildīt pirkstus un darboties ar monētiņu. Tāpat skolēni piedalījās pirkstiņu spēlē pret Enriko. Uzvarēja Enriko!

burvju nujina