2020. gada rudens- komercizglītība

2020. gada rudens - komercizglītība

Attālinātajā mācību laikā vidusskolas komercklašu skolēni noskatījas divas konferences.

Katru gadu notiek JAL organizētā Uzņēmējdarbības konference “Uzdrīksties uzvarēt”.

Šogad konferences nosaukums bija “Sasniedz savu Everestu.” Īss raksturojums – 1 diena, 18 aizraujoši runātāji, 100000 skatītāji tiešsaistē. Skolēniem tika izstrādātas darba lapas, kurās dalījās ar atziņām. Vispopulārākais mūsu jauniešu vidū bija Kārlis Bardelis, kurš pirmais pasaulē airu laivā šķērsoja Kluso okeānu.

Atziņas:

1.Katram cilvēkam piemīt superspējas, tikai tās sevī jāatklāj.

2.Traucēkļi būs vienmēr, tikai tos ir jāmēģina pārveidot problēmas risinājumā.

3.No sākuma ir jānotic sev pašam, lai arī citi sāktu ticēt.

Reinis Nikuļcevs un Aksels Zingulis izveidojuši uzņēmumu “Rocketgrip.” Puiši ražo uzmavas hokeja nūjām, tās jau eksportē. Uzņēmums izveidojies no Skolēnu mācību uzņēmuma.

Atziņas:

1. Biznesu var veidot kopā ar draugiem, ja ir spēja saprasties.

2. Komunikācija ir veiksmes atslēga.

3. Ne vienmēr produktu novērtēs vietējā tirgū, nebaidīties darboties starptautiski.

Reinis Rubenis dalījās 3 stāstos par uzdrīkstēšanos.

Atziņas:

1.Uzdrīksties ik pa laikam mērķtiecīgi apstāties un padomāt par to, kas man ir svarīgi.

2.Biznesa ideja atnāk tajā brīdī, kad to vismazāk gaida.

3.Cilvēki, kuri neriskē un neizkāpj no savas komforta zonas, bieži palaiž garām lielas iespējas.

Otru konferenci klausījās 12.komercklases skolēni, apgūstot mācību priekšmetu - Vadzinības. Sabiedrības vadītāju konference “Celtspēja” deva iedvesmu gan cilvēku, gan procesu vadīšanai, kā arī – sevis kā personības vadīšanai.

Kampaņas “Atvērtība un vērtība” vadītājs Kaspars Zālītis.

Atziņas:

1.Dažādība ir kā vieglums, no kā var iegūt.

2.Pieņemt dažādo, tā ir brieduma pakāpe.

3.Atvērtība ir kas tāds, kas cilvēkam ļauj būt.

Digitālā mārketinga speciālista Arņa Medņa tēma “Tiešākais un ātrākais ceļš uz sabiedrības sirdi un prātu”.

Atziņas:

1.Profesionāla sociālo tīklu lietošana palīdz veidot saikni ar sabiedrību.

2.Mēs neesam ideāli, bet trūkstošās īpašibas varam aizstāt ar digitālajām.

3.Pasaule mainās strauji, jaunas prasmes palīdz mums ātrākos tempos risināt problēmas.

Kaut arī attālināti, sākam veidot Skolēnu mācību uzņēmumus. Tā nav neiespējamā misija. Kā mums veicas? Lasīsiet citu reizi.