Komercizglītība - JAL Līderu programma

Līderis - persona, kurš ved, rāda un palīdz saviem biedriem, draugiem un kolēģiem, kurp doties tālāk un, kas tad īsti jādara. Bet, vai tad līderis, kurš nav pārliecināts par savām līdera prasmēm, var būt līderis citiem?

Es, Anna Elizabete Ķēniņa, Junior Achievement Latvia līderu programmas laikā, pati sev kļuvu par līderi! Pierādīju sev, piedaloties meisterklasēs, ar vēl 11 burvīgiem jauniešiem no visas Latvijas, kuri mani iedvesmoja, dāvāja man prieka emocijas un vēlmi atrast pareizo ceļu! Man pašai programmas ietvaros bija mentors un koučs -Guntars Kokorēvičš.

Katram jaunietim bija mentors, kāds Latvijā populārs un zinošs cilvēks. Mentors ir persona, kurš nevelk aiz ausīm, bet gan dod padomu, redzējumu, ja nolaižās rokas. Tomēr mans mentors izdarīja pareizi, pasakot to, ko es iekšēji vēlējos dzirdēt. Tas manas ambīcijas un vēlmes uzsita uz nākamo līmeni, uz kuru es sāku tiekties.

Katra meistarklase bija jauns atklājuma par mani, par apkārtējiem. Bija daudz jauni izaicinājumi, piemēram, aiziet uz tirdzniecības centru un sarunāt ar apsargu, ka viņš nemetīs mūs ārā, jo mums ir jāizpilda organizatoru dotais uzdevums. Man atmiņā ataust viena lektore no meistarklasēm - vārdā Irma Kalniņa. Tajā reizē Irma saka mums: “Man te viena paziņa - Hillary Clinton”. Un tieši tajā brīdi es sapratu, cik šis viss pasākums ir nopietns.

Vienīgi jāatzīst, ka bija arī pārbaudījumu brīdis. Tas bija Covid laiks, kad viss pārgāja uz attālināto vidi un vajadzēja pielāgoties. Bija jāīsteno vairāki projekti. Individuālais projekts par publisko runu. Sociālais projekts ar Liepājas neredzīgo biedrību arī tika īstenots kopā ar komandu. Augustā Ventspilī notika fantastiska nometne, kurā bija jārada un jāaizstāv biznesa idejas.

Izkāpjot no komforta zonas, es pierādīju sev, ka esmu līderis. Pēc 8 mēnešiem darba un mācībām, es absolvēju Līderu programmu 2020 kopā ar vēl 11 burvīgiem, aktīviem jauniešiem. Mēs viens otram esam kā ģimene.

Šai ģimenei var pievienoties jebkurš aktīvs vidusskolas skolēns. Informācija JAL mājaslapā. Vaicājiet man, palīdzēšu ar padomu, iedrošināšu.

AfterlightImageanna ar jal komandudiploms