3. C izbauda rudeni Dunikas purvā

3. C klases bērni kopā ar skolotāju nolēma rudeni sajust un izbaudīt dabā, aizbraucot uz Dunikas purva taku.
Dunikas purvā izbūvētā purva laipa esot viena no garākajām Eiropā - apmēram 5 km. Laipa šķērso Tīrspurvu un tas ir augstais sūnu purvs. Purvu veido sfagnu sūnas, kuras ļoti, ļoti lēni pārveidojas kūdras slānī. Viena gada laikā kūdras slānis pieaug aptuveni par 1 milimetru! Tā kā purva centrālajā daļā kūdras slāņa biezums ir 7 metri, tad šim purvam ir apmēram 7000 gadu! Šos un daudz citu faktu skolēniem stāstīja lieliskā gide Lienīte Ozoliņa, kas pati ir piedalījusies takas izveidošanā.

Bērnu jauniegūtie vai jau kādreiz dzirdētie vārdi ieguva jēgu, redzot to visu dabā: virši, zilenes, purva vaivariņi, sfagnu sūnas, ķērpji, purva bērzi un priedītes, dzērvenes... Jā, jā! Dzērvenes! Tikko meitenes sāka dziedāt "Dzērvenīt, kam tu mīti purviņā, lūdzu tevi iznāc meža maliņā!", tā arī dzērvenes parādījās! Pagaršošanai pietika.
Purvs ir skaists visos gadalaikos. Iesim rudenī dabā! Saudzēsim dabu!
Latvija ir tik skaista!

Informāciju sagatavoja sk. Ruta Rence.

3 C purvā 7. okt. 2020 3

3 C purvā 7. okt. 2020 2