Dzīvais muzejs

21. janvārī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 10. komercklašu skolēni piedalījās Jauno uzņēmēju skolā Kuldīgā.

Dienas otrajā pusē bija iespēja baudīt  interesantu 30 minūšu pasākumu. Dzīvais muzejs "Senās Kuldīgas stāsts" ir septiņu telpu komplekss, kur katrā telpā iedzīvināti un atdzīvināti stāsti par pilsētu un tās vēsturi. Gids stāstījumu iesāka  ar 1242. gadu, kas tiek uzskatīts par pilsētas dibināšanas gadu.

Stāstījums turpinājās  par Livonijas konfederācijas laiku, īpaši pieskaroties hercoga Jēkaba valdīšanas laikiem. Ekspozīcijā ir pārsteiguma elementi - kustīgas lelles, skaņu efekti, ir iespēja visiem sasēsties laivā, kas imitē šūpošanos jūrā. Jaunieši bija patīkami pārsteigti par iespēju šādi un tik emocionāli baudīt vēsturi.

Skolēni „Dzīvo muzeju” apmeklēja, sadarbojoties ar projektu „Latvijas skolas soma”.

dzīvais muzejs 21. janv. 2020 1

dzīvais muzejs 21. janv. 2020 3