Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju

Janvārī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, mūsu skolā notika pasākums „Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju”.

Veicot praktisko uzdevumu, skolēni iejutās  būvinženiera lomā, izstrādājot būvkonstrukcijas, kuras tika pakļautas specifiskiem apdraudējumiem.

Nodarbībā 5. klašu skolēni iepazinās  ar  daudzpusīgo un nozīmīgo  būvnieka profesiju, kā arī  uzzināja, kā iespējams kļūt par šīs profesijas pārstāvi. Noskatījās īsfimu par klimata izmaiņām un saistību ar būvinženiera profesiju. Kas jāņem vērā,  izstrādājot būvkonstrukcijas, kuras tiks pakļautas specifiskiem apdraudējumiem.

Atbildot pareizi uz viktorīnas jautājumiem, skolēniem bija iespēja nopelnīt bonusu naudu, par kuru varēja iegādāties materiālus mājas būvēšanai. Praktiskā uzdevuma laikā skolēni iejustās būvinženiera ādā un izgatavoja vētras izturīgu māju, pēc saviem ieskatiem un iegādātiem materiāliem, bet, ievērojot dažus būvinženierijas principus, piemēram, ka jumts nevar būt smagāks par mājas pamatiem vai ka mājiņai jābūt vismaz trīs sienām un tml.

Izgatavotās skolēnu mājas noslēgumā testēja  ar gaisa plūsmas aparātu.

PHOTO-2020-01-23-13-47-22 1

PHOTO-2020-01-23-13-47-22 2