Agneses Rudzītes izstāde "Lupatgleznas" skolas bibliotēkā

 

Izstāde ”Lupatgleznas” ir rezultāts Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienu notikumam ”Vertikāle 5”, kas norisinājās 2019.gada septembrī Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē. Dzejas, mūzikas, mākslas un gaismas kopdarbā – performancē piedalījās dzejnieku grupa ”KIP” – Laura Andersone, Gunita Boka, Inta Kampara, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke un Sandra Vensko, kā arī mūziķu apvienība ”Schola Trinitatis” un māksliniece Agnese Rudzīte.

Performance tikusi atrādīta Alsungas Romas katoļu Sv.Miķeļa baznīcā, Jaunpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Lestenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Apriķu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Māksliniecei Agnesei Rudzītei ”VERTIKĀLE 5” bija iedziļināšanās izraudzītajā tēmā – dievkalpojums. Krāsu simboliskā nozīme, dievkalpojuma būtība, attīstība, kulminācija. Paralēli krāsām vijas projektā iesaistīto dzejnieču personības. Ļoti svarīgi bija ieraudzīt katras dzejnieces spēku, maigumu, pat sāpes. Liela nozīme tika piešķirta radīšanas procesam, katrs kadrs, tekstila ilustrācijas ir radītas, paturot prātā pārliecību, ka mākslinieks ir sargātājs nevis Dievs. Ilustrācijas veidotas no jau reiz radītiem materiāliem, pārveidojot tos jaunā veidolā.

 

 

Agnese Rudzīte ir mākslas maģistre, Higašikavas (Japāna) Goda pilsone, titula ”Gada liepājnieks 2015” un ”Liepājas Kultūras balva 2015” ieguvēja. Paralēli grafiskiem darbiem aiz stikla, akrila tehnikā radītām gleznām, mākslas meistardarbnīcu un lekciju vadīšanai, aizrautībai ar tekstilijām, Agnese turpina strādāt taktilo darbu lauciņā, eksperimentējot ar materiāliem, formātiem. Agnese meklē veidus un iespējas radīt mākslu, saudzējot dabu. Kā un vai iespējama bezatlikumu māksla – ar to aizņemts mākslinieces prāts. Ar tausti cilvēks, vēl būdams bērns, iepazīst pasauli. Taktilie mākslas darbi ir lielisks veids kā nebaidīt bērnus ar mākslu, bet ļaut to izpētīt un sajust. Taktilie darbi un tekstilijas nekad nav pabeigti, ja arī rodas tāds iespaids. Tos var papildināt katru mīļu brīdi. Katrs pieskāriens tos pilnveido.


Share
Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs