3. A klases skolēni iepazīst rakstnieka K. Skalbes dzīvi un daiļradi

6. decembrī 3. A klases skolēni viesojās bibliotēkā „Varavīksne”, lai tuvāk iepazītos ar pasaku meistara Kārļa Skalbes dzīvi un daiļradi.

Pirms bibliotēkas apmeklējuma latviešu valodas stundās skolēni bija jau izlasījuši Kārļa Skalbes pasaku „Kaķīša dzirnavas”, rakstījuši vēstuli kādam no pasakas varoņiem un zīmējuši ilustrāciju pasakai. Pasākuma laikā skolēni lasīja savas vēstules, dalījās pārdomās par izlasīto, izveidoja ziedu, kur katrā ziedlapiņā attēloja tās vērtības, kuras saskatījuši pasakā – mīlestību, līdzjūtību, prieku, piedošanu, pienākumu, labestību un pateicību.

Bibliotēkā bija iespējams aplūkot grāmatas „Kaķīšu dzirnavas” dažādus izdevumus, salīdzināt to ilustrācijas. Ar patiesu prieku skolēni uzņēma ziņu, ka viņiem tik mīļā pasaku grāmata 2014. gadā izvēlēta par visas latviešu nācijas mīļāko grāmatu.

3. A Kaķīša dzirnaviņas 7. dec. 2019 1

3. A Kaķīša dzirnaviņas 7. dec. 2019 3