Skolēni apmeklē konferenci par Berlīnes mūra krišanu

6. novembrī mūsu skolas 9. - 12. klašu skolēni apmeklēja konferenci "30 gadi pēc Berlīnes mūra krišanas", kuru rīkoja Rīgas Valsts vācu ģimnāzija sadarbībā ar Konrāda Adenauera fonda  pārstāvniecību Baltijas valstīs. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas vēstures skolotājs Māris Zvaigzne stāstīja skolēniem par Berlīnes mūra krišanas un Baltijas ceļa saistību Eiropas apvienošanās kontekstā. Skolēniem bija iespēja tikties ar 1989. gada 9. novembra notikumu aculieciniekiem, uzdot jautājumus un uzzināt interesantus faktus par dzīvi Austrumvācijā.

Interesants bija Daiņa Mjartāna (izdevuma "Latvijas vēstnesis" valdes loceklis) stāstījums par studentu aktivitātēm Rietumvācijā. Uzzinājām, piemēram, kā latviešu studenti, kas mācījās Minsterē, brauca nedēļas nogalēs uz Berlīni, lai uz Berlīnes mūra sienas atstātu grafiti vēstījumu Baltijas brīvībai.

2019. gada 6. novembris