8. C un 9. C klases ekskursija uz Lietuvu

Pirms rudens brīvlaika 8. C un 9. C klase devās trīs dienu ekskursijā uz Lietuvu.

Kauņas Zaļākalna funikulieris, kas saglabājies vēl no pirmskara laikiem, izrādās ir senākais ne tikai Lietuvā, bet arī visā pasaulē. Ar šo mazo tramvajveidīgo vagoniņu lielāka daļa no mums brauca pirmo reizi. Apskatījām Kristus Augšāmcelšanās baznīcu, kas vairāk līdzinās debesskrāpim, un izbaudījām fantastisku skatu uz pilsētu no baznīcas jumta skatu laukuma.

Ceļā uz Viļņu iebraucām arī Traķos, kur apskatījām seno salas pili un tajā darbojošos Traķu vēstures muzeju. Uzzinājām, ka šī majestātiskā, sarkano ķieģeļu pils ir Lietuvas simbols, kas iekļauts arī UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Viļņu mēs sasniedzām, kad jau krēsloja, tāpēc nekavējoties devāmies ekskursijā pa naksnīgo vecpilsētu ar neskaitāmajām kafejnīcām un ielu muzikantiem. Kad nākamajā dienā atraktīvā gide mūs iepazīstināja ar Viļņu, mēs uzzinājām interesantus faktus par pilsētas vēsturi. Redzējām Viļņu rudenīgā krāšņumā. Mūs pārsteidza līdzās pastāvošās neskaitāmās baznīcas un debesskrāpji. Viļņu redzējām gan no Ģedimina kalna, gan televīzijas torņa augstumiem. Interesants bija “mākslinieku rajons” jeb Užupis, ko paši mākslinieki dēvē par savu republiku. Tur varēja baudīt pavisam īpašu atmosfēru.

Mājupceļā pabijām saules pilsētā Šauļi. Apskatījām vienu no populārākajiem apskates objektiem – Krustu kalnu, kurā atrodas nu jau krietni vairāk nekā 200 tūkstoši krustu.

Un kur nu vēl neaizmirstamā jautrība, draudzība un piedzīvojumi naktsmītnēs un autobusā!... Bet tas lai paliek noslēpumā.

Paldies skolotājām, ka paildzinājāt mums rudens brīvlaiku ar šīm trim ekskursijas dienām!

2019. gada 18. oktobris

8.C un 9.C ekskursija rudens 2019 1