Skolēni gatavojas jauniešu apmaiņai Turcijā

12. septembra pēcpusdienu 12. A klases skolēni pavadīja, veidojot plakātu prezentācijas par kibermobingu. Lai iegūtu informāciju prezentācijai, skolēni veica aptauju mūsu skolā, kuras ietvaros aptaujāja  325 skolēnus 8. - 12. klasēs. Kibermobings in galvenā tēma programmas Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā "Stop Cyberbullying" (Nr. 2019-1-LV02-KA105-002501), kurā piedalās mūsu skola un Bartinas licejs no Turcijas.

Projekta mērķis ir izpētīt kibermobingu un izveidot vizuālus materiālus, ko izmantot, lai ar pusaudžiem runātu par vardarbību internetā vidē. Projekta ietvaros notiks divas jauniešu apmaiņas: šā gada septembra beigās 15 mūsu skolas skolēni dosies uz Bartinu Turcijā, lai kopīgi pētītu interneta neglīto seju. Savukārt otra apmaiņa notiks nākamā gada aprīlī, kad turku jaunieši ieradīsies mūsu skolā, lai visi kopā veidotu vizuālos materiālus par kibermobingu un to, kā vardarbību internetā atpazīt, kā sniegt atbalstu un kā pašam nekļūt par digitālo varmāku.

Aptauju ar tādiem pašiem jautājumiem savā skolā ir veikuši arī turku jaunieši un iegūtos rezultātus arī viņi atspoguļos plakātu prezentācijas veidā. Apmaiņas laikā Turcijā jaunieši salīdzinās rezultātus un abas plakātu prezentācijas būs apskatāmas visiem Bartinas liceja audzēkņiem un darbiniekiem. Pēc apmaiņas noslēgšanās, abas plakātu prezentācijas būs apskatāmas arī mūsu skolā.

Projektu koordinē Biedrība "SKOLA".

2019. gada 13. septembris

Stop cyberbullying 12. sept. 2019 1