Izstāde: Esteres Ažēnas cianotipijas foto izstāde "Zilais putenis" skolas bibliotēkā

Aprīļa un maija mēnesī bibliotēkā apskatāma mūsu skolas 9. klases skolnieces Esteres Ažēnas  foto izstāde "Zilais putenis". Estere jau trešo gadu nodarbojas ar foto mākslu, apmeklējot  foto pulciņu "Abpus" Bērnu un jaunatnes centrā "Laumiņa" pie pasniedzēja  Aivara Rozenbaha. Februārī un martā izstāde bija aplūkojama Valtera bibliotēkā, šī ir Esteres pirmā personālizstāde. Līdz šim Estere ir piedalījusies kopizstādēs BJC "Vaduguns" (2018.g.) un 47. Starptautiskajā  bērnu mākslas konkursizstādē "Lidice 2019", kuras pirmā kārta norisinājās tepat Liepājā "Olimpiskajā centrā". Esteres darbs tika izvirzīts dalībai Lidicē (Čehijā).

Cianotipija (cyan - no grieķu valodas "tumši zila viela" ) ir viena no tā sauktajām alternatīvajām (ne-sudraba) fotogrāfijas drukas  tehnikām. pirmās cianotipijas ieguva  angļu astronoms Džons Heršels 1842. gada vasarā. Atklājums sekoja Henrija Talbota 1839. gada paziņojumam par sudraba procesa izgudrošanu  un sākotnēji bija paredzēts tā saukto fotogrammu veidošanai. Līdz pat 20. gadsimta vidum cianotipiju līdztekus citiem līdzīgiem reprografijas procesiem arhitekti un inženieri izmantoja, lai pavairotu uz pauspapīra zīmētus rasējumus.