Lasītprasmes veicināšanas projekts 2. klasēm

Mūsu skolas 2. klašu skolēni šogad ir iesaistījušies izdevniecības „Liels un Mazs” rīkotajā lasītprasmes veicināšanas projektā „Mūsu mazā bibliotēka”. Tas ir starptautisks projekts, kurā piedalās bērni no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Slovēnijas un Horvātijas. Projekta ietvaros skolēniem ir jāizlasa sešas dažādās Eiropas valstīs bērnu atzinību ieguvušas grāmatas.

Projekta laikā skolēnus aizrautīgi lasa grāmatas, veic interesantus uzdevumus darba burtnīcās, spēlē spēles, min mīklas, izspēlē dažādas situācijas, diskutē par lasīto, zīmē grāmatu ilustrācijas un veic citus radošus uzdevumus. Iepazīstoties ar katras grāmatas saturu, atklājās, ka skolēni ne tikai pilnveido savu lasītprasmi, bet arī iegūst jaunas zināšanas, kas paplašina viņu redzesloku un ir nepieciešamas arī citos mācību priekšmetos, piemēram, matemātikā, dabaszinībās, mūzikā un sociālajās zinībās.

Skolēni atzīst, ka šādi strādāt ir daudz jautrāk un interesantāk nekā lasīt tekstus no mācību grāmatām.

Lasītprasmes veicināšana  marts 2019 1

Lasītprasmes veicināšana  marts 2019 2