Bioloģija nākotnē

4. februārī, Sv.Valentīna dienā, pie 8.klašu skolēniem viesojās RSU Liepājas filiāles studentes un pasniedzējas ar lekciju – nodarbību “Bioloģija un ķīmija – nākotnes nozares”. Nodarbības mērķis bija parādīt skolēniem, cik nepieciešmi ir apgūt bioloģijas un ķīmijas mācību priekšmetus skolā, saskatot minēto nozaru klātbūtni apkārtnē un pierādot to nozīmi nākotnes attīstībā. Saprotams, ka nanomedicīna, 3D zāļu un protēžu druka, mākslīgais intelekts un daudzi citi jaunatklājumi jau ir mūsdienu realitāte, kuru potenciāls vēl nav izsmelts.

Skolēni, kas bija pietiekami drošsirdīgi, piedalījās nelielā eksperimentā, kurā tika ņemti asins analīžu paraugi gan pirms, gan pēc neveselīgās pārtikas lietošanas. Protams, pierādījās, ka rezultāti ievērojami pasliktinājās.

Lekcijas noslēgumā daļa skolēnu apliecināja, ka ir nolēmuši savu nākotni saistīt ar medicīnas nozari un apzinās bioloģijas un ķīmijas padziļinātas apguves nepieciešamību.

20190214 094613

20190214 100039