Dzīves scenārijs

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 27. janvārī 11. klašu skolēniem notika pasākums “Tu – savas dzīves scenārija autors”. Pasākuma mērķis bija noteikt skolēniem karjeras izvēles procesa pašreizējo stāvokli, virzīt izprast un attīstīt karjeras pamatprasmes, balstoties uz kritisko domāšanu un objektīvu pašizvērtējumu.

 Supervizora vadībā skolēni darbojās gan individuāli, gan grupās. Ar dažādu uzdevumu palīdzību jaunieši veica sevis pašanalīzi, attīstīja prasmes sadarbības veidošanā kolektīvā, lēmumu pieņemšanā, savu un grupas viedokļu prezentēšanā.

 

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-19

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-21

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-20 4

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-20 3

 

Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju

Janvārī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, mūsu skolā notika pasākums „Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju”.

Veicot praktisko uzdevumu, skolēni iejutās  būvinženiera lomā, izstrādājot būvkonstrukcijas, kuras tika pakļautas specifiskiem apdraudējumiem.

Nodarbībā 5. klašu skolēni iepazinās  ar  daudzpusīgo un nozīmīgo  būvnieka profesiju, kā arī  uzzināja, kā iespējams kļūt par šīs profesijas pārstāvi. Noskatījās īsfimu par klimata izmaiņām un saistību ar būvinženiera profesiju. Kas jāņem vērā,  izstrādājot būvkonstrukcijas, kuras tiks pakļautas specifiskiem apdraudējumiem.

Atbildot pareizi uz viktorīnas jautājumiem, skolēniem bija iespēja nopelnīt bonusu naudu, par kuru varēja iegādāties materiālus mājas būvēšanai. Praktiskā uzdevuma laikā skolēni iejustās būvinženiera ādā un izgatavoja vētras izturīgu māju, pēc saviem ieskatiem un iegādātiem materiāliem, bet, ievērojot dažus būvinženierijas principus, piemēram, ka jumts nevar būt smagāks par mājas pamatiem vai ka mājiņai jābūt vismaz trīs sienām un tml.

Izgatavotās skolēnu mājas noslēgumā testēja  ar gaisa plūsmas aparātu.

 

PHOTO-2020-01-23-13-47-22 1

 

PHOTO-2020-01-23-13-47-22 2

Skolā viesojas Andris Kužnieks


10. janvārī mūsu skolā viesojās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks ,un ar 11.a klases  skolēniem sarunājās par iespējām, ko jauniešiem sniedz ES - apmaiņas programmas un studijas ārzemēs, iespēja ceļot un gūt pieredzi!‬ Jaunieši tika arī  iepazīstināti ar Eiropas Komisijas darbu un prioritātēm.

Lasīt tālāk: Skolā viesojas Andris Kužnieks

Kā mēs sargājam Latviju?


10. decembrī mūsu skolā notika Aizsardzības ministrijas  rīkota  lekcija  vidusskolēniem "Kā mēs sargājam Latviju?", sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotiem spēkiem, Jaunsardzes un informācijas centru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Lasīt tālāk: Kā mēs sargājam Latviju?

Nākotnes profesijas


Laikā, kad visapkārt ir jaušamas Ziemassvētku vēsmas, šķiet, ka sen jau ir pagājis tas laiks, kad visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa, kurai tika dots nosaukums “Ielogojies nākotnē”. Mūsu skolas 7.klašu skolēni tās ietvaros centās iepazīt jaunākās profesijas, kā, piemēram, sociālo mediju jurists, atmiņas ķirurgs, virtuālais skolotājs, dronu pilots, datu arhitekts un protēžu dizaineris.

Lasīt tālāk: Nākotnes profesijas

Skolēni izspēlē dažādas profesijas


28. novembrī mūsu skolas bibliotēkā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums 4. klasēm „Izspēlē savu profesiju”. 

Lasīt tālāk: Skolēni izspēlē dažādas profesijas

Vecāku diena

6.novembrī mūsu skolā norisinājās Vecāku diena, kuras laikā vecākiem bija iespēja individuāli tikties ar mācību priekšmetu skolotājiem, klašu audzinātājiem un atbalsta komandu, lai pārrunātu aktuālākos  jautājumus mācību procesā. Ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes atbalstu Vecāku dienas turpinājumā skolas Aktu zālē bija iespēja piedalīties izglītojošā lekcijā „Veiksmīgu attiecību veidošana vecāku bērnu starpā. „Vecāku shēmas” – biežāk pieļauto kļūdu analīze un padomi savstarpējo attiecību uzlabošanai”, kurā uzstājās Latvijas Universitātes pasniedzēja, karjeras konsultante, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Dr. paed. Inta Lemešonoka, runājot par vecāku nozīmi bērnu nākotnes karjeras izvēlē un kā sekmēt skolēnu karjeras vadības prasmju attīstīšanu kompetenču pieejā. Vecāku dienas noslēgumā notika klašu vecāku sapulces.

Amatnieku radošās profesijas

 

Šonedēļ 6.klašu skolēni piedalījās karjeras atbalsta pasākumā “Amatnieku radošās profesijas”, kas tika īstenots projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros. Ar “Amatnieku nama “ darbinieku laipnu gādību skolēniem bija iespēja iepazīt darba vidi, ikdienu un dažādos materiālus, no kuriem tiek gatavoti lietišķās mākslas izstrādājumi. Skolēni varēja praktiski darboties dzintara rotas lietu, ādas apstrādes, filcēšanas, aušanas, klūdziņu pīšanas un šūšanas meistarklasēs, darinot rotaslietas vai piemiņas veltes, ko paņemt līdzi atgādinājumam par radošā atmosfērā pavadīto laiku.

 

 

Lasīt tālāk: Amatnieku radošās profesijas

Veiksmīgas karjeras ABC

Starptautiskās apmācību programmas ”Start Strong” iniciators Andris Arhomkins (ASV vēstniecība) 29. oktobrī viesojās pie 9.klašu skolēniem ar nodarbību “Veiksmīgas karjeras ABC”, kurā tika pievērsta uzmanība karjeras izvēles būtiskākajiem jautājumiem - kā noskaidrot, kas ir ‘’sapņu darbs’’ un kādi soļi jāveic, lai līdz tam nokļūtu. Atziņa - tam palīdz veiksmes formula “EES” – enerģija, entuziasms un smaids, kā arī spēja apkopot savus talantus, liekot tiem strādāt savā labā.

Nodarbības otrās daļas aktivitātes "Randiņš" uzvarētāji nopelnīja sev iespēju vienas stundas individuālam koučingam ar prsonības izaugsmes treneri A. Arhomkunu.

 

 

Lasīt tālāk: Veiksmīgas karjeras ABC

Karjeras nedēļa 14. - 18. oktobris

  1. 1.

 

Manu vecāku profesija (zīmējumos, aplikācijā.)

1.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas,mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

  1. 2.

Profesiju ābece

( metodiskais materiāls)

2. klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

  1. 3.

Mana nākotnes profesija

( zīmējums, aplikācija vai citi materiāli)

3.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

  1. 4.

Profesiju krustvārdu mīkla ( metodiskais materiāls)

4.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

  1. 5.

Nākotnes profesijas

kolāža

5.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

Bioloģija un ķīmija Tavā organismā

18.oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles docētāja Līga Ēriksone 8.klašu skolēniem vadīja lekciju “Bioloģija un ķīmija Tavā organismā”. Nodarbības mērķis sasaucas ar aktuālu problēmu mūsdienās, t.i., neveselīga uztura lietošana un tā radītajām sekām. Nodarbībā lektore aktualizēja izpratni par bioloģiskajiem un ķīmiskajiem procesiem cilvēku organismā, kā arī bioloģijas un ķīmijas mācību priekšmetu nozīmi un nepieciešamību, saskatot minēto nozaru klātbūtni apkārtnē un pierādot to nozīmi nākotnes attīstībā. Nanomedicīna, 3D zāļu un protēžu druka, mākslīgais intelekts un daudzi citi jaunatklājumi jau ir mūsdienu realitāte, kuru potenciāls vēl nav izsmelts.

Lekcijas ietvaros tika veikts mācību eksperiments, kad jauniešiem noņēma asins paraugus, lai noteiktu cukura līmeni organismā. Otreizējā asins parauga ņemšana notika pēc neveselīgās pārtikas – čipsu, Coca Colas un bulciņas lietošanas. Asins rezultātu rādītāji, protams, ka bija pasliktinājušies. Svarīgi, ka ne tikai apzināmies, kas ir labs un kas ir slikts, bet spējam saprast paši sevi un savu organismu!

 

 

Citāds tekstils

17.oktobrī Karjeras nedēļas radošo darbnīcu ,,Citāds tekstils" PIKC LVT apmeklēja meitenes no 8.d klases, kā arī mājturības un tehnoloģiju fakultatīva dalībnieces skolotājas N. Priedes vadībā. Pēc precīza un neatlaidīga darba, izpētot aproces izgatavošanas rasējumu, gala rezultātā tapa rokassprādze ar LED gaismiņām.

 

Lasīt tālāk: Citāds tekstils

Programmēšanas nedēļas

Laikā no 5. – 20.oktobrim visā Eiropā norisinās Programmēšanas nedēļa jeb CodeWeek, kuras ietvaros Liepājas Zinātnes un izglītības inovāciju centrā skolu jauniešiem tiek dota iespēja apmeklēt dažādas nodarbības. 16.oktobrī 7.C klase, atsaucoties piedāvājumam, apguva telpisko modelēšanu, kas mūsdienās plaši tiek izmantota medicīnā, būvniecībā un mehānikā. Veidojot savu 3D modeli – atslēgas piekariņu ar G – Code programmas palīdzību, process prasīja lielu pacietību un koncentrēšanos. Iepazīstot programmēšanas pamatus un apgūstot grafiskās programmēšanas valodas Scratch iespējas, katrs varēja izveidot savu spēli ar noteiktu laika un punktu uzskaites sistēmu. Pasākums norisinājās sadarbībā ar AlfaRobot.lv.

 

 

IMG 3554 1

 

IMG 3561

Pielaiko profesiju

Pasākums “Pielaiko profesiju” Karjeras nedēļas ietvaros, kas norisinās O. Kalpaka 15. vidusskolā, ir kļuvis jau par tradīciju. 16.oktobrī mūsu skolas 7.klašu skolēni bija to skaitā, kas piedalījās nodarbībās, kurās tika dota iespēja iepazīt mediķu, inženieru, krimināltiesneša, IT speciālista, Liepājas Pašvaldības policista un militāristu profesiju darba ikdienu. Jaunieši centās ievērot disciplīnu un rīcību kaujas apstākļos darbībā ar ieročiem, sniegt pirmo palīdzību cilvēkam, kurš ir guvis nopietnus apdegumus, čūskas kodumu vai asiņo, kā arī pagatavot sev bateriju. Iedvesmojoši bija IT speciālistu Agates Aubultes un Raivja Ekšteina, kurš ir DALP 5. vidusskolas absolvents, atzinumi, ka nākotnē svarīgākais ir domāt un loģiski domāt, tad visi karjeras ceļi un iespējas Tev pavērsies.

 

IMG 3589

 

 

IMG 3572

 

IMG 3584

Karjeras nedēļas ietvaros LiepU viesojas mūsu skolā


16. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolā notika pasākums "Mana nākotnes profesija", kurā 11. klašu skolēni tikās ar Liepājas Universitātes studentiem un iepazinās ar studiju programmām un citām aktivitātēm, ko piedāvā un piedāvās LiepU. Jauniešiem pareizi atbildot uz studentu sagatavotajiem jautājumiem bija iespēja griezt "laimes ratu"un tikt pie vērtīgām balvām.

Skolēni iepazīst Liepājas lidostas darbu


15.oktobrī, mūsu vidusskolēni Dāvids, Daniela, Kristiāna un Anna Elizabete karjeras nedēļas un ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piedalījās 
Airbaltic Training Pilotu akadēmijas rīkotajā pasākumā Liepājas lidostā.

Ielogojies nākotnē

Šodien PIKC Liepājas Valsts tehnikumā ar atklāšanas pasākumu “Ielogojies nākotnē” tika dots starts Karjeras nedēļai, kas visā Latvijā norisināsies no 14. – 18.oktobrim. Mūsu skolas 8.C klases meitenes Rūta, Rebeka Sanija, Katrīna Patrīcija, Katrīna Paula un Elizabete orientēšanās sacensībā “Ielogojies tehnikumā”, atstājot aiz sevis daudzus konkurentus, izcīnīja godpilno 3.vietu. Meitenes nepilnās 30.minūtēs veica 11 kontrolpunktus: bibliotēkā, automehāniķu darbnīcā, galdniecībā, sporta laukumā, šūšanas kabinetā, dienesta viesnīcā un pat pie “svarīga” Mersedesa, parādot savu attapību un pārspējot visus distances veikšanas ātrumā. Iesildījušies esam! Turpinājums sekos.

Lasīt tālāk: Ielogojies nākotnē

Skolēni apmeklē Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu Kuldīgā


14. oktobrī mūsu skolas 10. un 11. klašu skolēni Diāna Daniela, Gabriela, Annija, Artūrs, Jānis un Kristaps piedalījās Kurzemes reģionālajā karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā Kuldīgā,  diskusijā "Šodien sākas nākotne", kas notika Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, projekta ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu Kuldīgā

Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu

8.10. mūsu skolā notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu” 12.klašu skolēniem, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumā, personības un karjeras trenera Andra Arhomkina vadībā, ar dažādu uzdevumu palīdzību jaunieši uzzināja, kādi mēdz būt pakāpieni ceļā uz mērķi - “Modelējam nākotni”. Skolēni tika mudināti atbildēt uz jautājumiem: Kas ir Mērķis? Kur tagad esmu? Kur vēlos nokļūt? Mans mērķis un tā saistība ar karjeru. Šķēršļi un strupceļš. Kā no tiem izvairīties? Ko darīt skolas laikā, lai ieliktu labus pamatus savai sapņu profesijai?

 

 

IMG 20191008 133157

 

IMG 20191008 142514

Karjeras nedēļa 2019

 

2019.gada 14.-18.oktobris

Ielogojies NĀKOTNĒ!

N.p.k.

Pasākuma nosaukums

Laiks un vieta

Mērķauditorija

Kontaktpersona

 

1.

Karjeras nedēļas diskusija

 

14.10. plkst.10.00 – Kuldīga

 

9.-12.klašu skolēni

Aelita Jankovska

26665047

Pieteikšanās līdz 7.oktobrim. Pieteikt līdz 5 dalībniekiem no 9.-12.klasēm-runāt un diskutēt gribošus)

2.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums “Ielogojies nākotnē!”

14.10. plkst.12.00 - LVT

7.-9.klašu skolēni

Ligita Reimane

29735843

Būs vēl informācija, bet gatavojam 5 skolēnus

3.

Airbaltic Training Pilotu akadēmija-Liepājas lidostā 

15.10.plkst.14.00-Liepājas lidosta

10.-12.klašu skolēni

Aelita Jankovska

26665047

5 skolēni no skolas – brauksim ar vienu BUSU.

 

4.

Programma "Dzīvei gatavs" - VID

15.10. plkst. 9.20 - 12.05

DALP 5.vsk.,

Rīgas iela 50

DALP 5.vsk.

9.kl. skolēni

Kristīne Novade

29393638

Skolēni vieslekcijā iepazīsies ar Valsts Ieņēmumu dienesta ikdienu, veicot Latvijas nodokļu sistēmas administrēšanu. Gūs izpratni par nodokļu maksāšanas nozīmi un VID darbinieku ikdienu un nepieciešamību pārzināt plašu normatīvo aktu bāzi, lai veiksmīgi sniegtu atbalstu nodokļu maksātājiem.

5.

Wago INFOLINER

15.10.plkst.10.00-18.00

RTU Liepājas filiāle- Liedaga iela 3

7.-12.klašu skolēni

Mārcis Priedītis 26065753

Ja tevi interesē, kā notiek ražošanas procesu automatizācija, kā arī vēlies noskaidrot jaunākās tendences šajā sfērā, tad Wago Infoliner tev patiks. Varēsi ne tikai smelties zināšanas, konsultējoties ar industrijas ekspertiem, bet arī iemēģināt spēkus programmējamu loģisko kontrolleru programmēšanā.

6.

Radošā darbnīca “Audio, Video, Disco” – “es dzirdu, es redzu, es mācos”

15.10. no plkst.14.00 – 17.00

Liepājas universitāte – Kūrmājas prospekts 13

1.grupa – 14.00

2.grupa – 15.30

(katrā grupā 15 cilvēki)

7.-12.klašu skolēni

Anna Priedola 27832477

 

Pieteikties, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jauno mediju mākslinieki rada mākslu un izstrādā radošos produktos ļoti daudzveidīgos medijos – audio, video, foto, virtuālajā realitātē. Viņi izstrādā interaktīvas, elektroniskas sistēmas, poētiskus robotus, jaunus mūzikas instrumentus un veido pasākumu video scenogrāfiju. skolēniem būs iespēja iepazīties ar analogām un digitālām audio un video sistēmām un izmēģināt modulāro sintezatoru u.c. elektroniskās mūzikas rīkus darbībā. Darbnīcu vadīs Mākslas pētījumu laboratorijas darbinieki, mākslinieki Pēters Riekstiņš, Ieva Vīksne, Anna Priedola, Maija Demitere.
Pasākuma laikā būs iespēja apskatīt arī Liepājas Universitātes mācībspēka, fotogrāfa Petra Saulena (LT) izstādi "Horizonts" un jauno mediju mākslas studentu izstrādātās virtuālās realitātes pieredzes

7.

Pielaiko profesiju

16.10.2019., 14.00-17.00, O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskola

7.-9. kl.

Jana Grīne

 

8.

Nākotnes darba vieta

17.10.plkst.14.10- PIKC LMMDV-Alejas iela 18

 

Nils Kuncītis 29882813

 

9.

Radošā darbnīca “Citāds tekstils”

PIKC   “Liepājas Valsts tehnikums”-17.10.-plkst.15.00

6.-9.klašu skolēni

Ligita Reimane 29735843

Radošā darbnīca “Izgatavo aproci ar LED gaismiņu” – pieteikties līdz 14.10.

10.

Es – jaunais uzņēmējs

 

18.10.plkst.15.00

Liepājas Jauniešu māja

8.-12.klašu skolēni

Elīna Tapiņa

29824140

Paneļdiskusija-pieredzes stāsti par skolēnu mācību uzņēmumu lietderīgumu un jauniešu perspektīvām uzņēmējdarbībā. Piedalās Ralfs Ragoļevs, Kristiāns Lancmanis, Reinis Nikuļcevs. Lūgums aicināt skolēnus (SMU dalībniekus) un citus interesentus

11.

RSU lekcija - nodarbība "Bioloģija un ķīmija Tavā organismā"

18.10. plkst. 9.20 - 13.05

8.kl. skolēni

Kristīne Novade

29393638

Informācija par ķīmijas un bioloģijas nozīmi nākotnes profesijas izvēlē.

Mācību eksperimentā “Cukura izaicinājums” tiks sniegta informācija par cukura apriti organismā, kā arī uzskatāmi ar eksperimenta palīdzību parādīts, kā asinīs paaugstinās cukura līmenis, lietojot saldumus.

 

12.

Ekskursijas uz uzņēmumu AE Partner

Pēc sarunātā laika

7.-12.klašu skolēni

Pieteikties pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Iepazīšanās ar uzņēmumu

13.

Akcija "Nākotnes krekls"

14.10. - 18.10.

DALP 5.vsk.,

Rīgas iela 50

DALP 5.vsk.

6.kl.skolēni.

Kristīne Novade

29393638

Radošums palīdzēs analizēt un izprast katra skolnieka paradumus, hobijus, nepieciešamības un nākotnes vīzijas.

 

Dodies uz izstādi "Izglītība un karjera 2019"

5. oktobrī Radisson Blu Hotel Latvija Konferenču centrā (Elizabetes iela 55, Rīga) norisināsies gadskārtējā Starptautiskā augstākās un vidējās izglītības ārzemēs izstāde "Izglītība un karjera 2019".  Izstādē piedalīsies vairāk kā 30 ārvalstu mācību iestādes, darbosies "Iedvesmas stūrītis" ar dažādiem veiksmes stāstiem par studijām ārzemēs un "Radošās darbnīcas", kā arī ir paredzēta iespēja Tavas karjeras konsultācijām.

Bezmaksas ieejas biļetei reģistrējies www.kalba.lv mājas lapā, jo, ierodoties pasākumā, Tev tā būs jāuzrāda elektroniskā vai drukātā veidā.

Ja uz izstādi no Liepājas Tu vēlies doties ar KALBA organizēto autobusu, lūdzu reģistrāciju veic līdz 27.septembrim. Aptuvenā cena maršrutā Liepāja - Rīga ir 11 EUR .

Iemēģinām profesijas

27.maijā viesu namā “Janči” norisinājās 9. – 12. klašu saliedēšanās pasākums “Iemēģinām profesijas”. Patieso gribu un izturība apliecināja visi dalībnieki, jo, spītējot sliktajiem laika apstākļiem un lietum, pasākuma norises vieta tika sasniegta, dodoties pārgājienā, velobraucienā, izmantojot satiksmes autobusu vai meklējot alternatīvus transporta līdzekļus. Nonākot galamērķī, varējām stiprināties un sasildīties ar viesu nama saimnieka sarūpēto zupu.

Kad ceļā pazaudētie spēki tika atgūti, sekoja nopietns darbs meistarklasēs, kurās skolēni varēja iepazīt aktiera, uzņēmuma un deju studijas vadītāju, reklāmu producenta, biznesa un veselības treneru, speciālista starptautiskās sadarbības jautājumos, rakstnieces un fotogrāfa profesijas. Nodarbību vadītāji piedāvāja skolēniem iespēju pārliecināties par savu piemērotību noteiktās profesijas turpmākai izvēlei, praktiski darbojoties un veicot ar darba pienākumiem saistītus uzdevumus gan individuāli, gan komandā, kas palīdzēja veidot jaunas savstarpējās komunikācijas un sadarbības iemaņas darba apstākļos. Pasākumā valdīja nopietna darba atmosfēra un radošums, mūsu talanti un spējas atklājās jaunā kvalitātē.

Meistarklases tika organizētas projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

    IMG 2616  IMG 2575

 

 

 

Skaistumkopšanas nozares profesijas

16.maijā 7.B, E klašumeitenes  pasākumā “Skaistumkopšanas nozares profesijas” Liepājas Modes un Mākslas studijā iepazinās ar studijas vadītāja, vizāžista un friziera stilista profesijām. Meitenes uzzināja par profesiju darba ikdienu, nepieciešamajām zināšanām, apmācības un izglītības iespējām. Praktiski darbojoties, katra varēja iejusties gan vizāžista, gan friziera lomā, veidojot jaunus matu sakārtojumus un ikdienas grimu. Pasākuma noslēgumā guvām pārliecību, ka jaunās zināšanas ir vērtīgas un nepieciešamas katra ikdienā. Pasākums organizēts projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

 

Pamatskolas SMU ekskursija.

Jau otro gadu, maija mēnesī, pamatskolas SMU dalībnieki brauc ekskursijā un piedalās radošajās darbnīcās, kuras finansēja no ES projekta Nr. 8.3.5.0/16/1/001, Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs. Šogad Snēpeles pagasta Norniekos viesojāmies pie saimnieka Pētera Gobzema. Kazu un strausu audzēšana jau 10 gadu garumā izaugusi par vērienīgu uzņēmumu.

Lasīt tālāk: Pamatskolas SMU ekskursija.

Trenējamies izprast sevi

10.aprīlī ar projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu pie 8. klašu skolēniem viesojās personības izaugsmes trenere Dace Briede -Zālīte no biedrības "Pacelt Pasauli", kura piedāvāja skolēniem veikt personības profila testu "DISC", lai katrs atpazītu personiskās rakstura iezīmes, izprastu savas rīcības izvēli dažādās situācijās, spētu apzināties vēlmes un trūkumus, saprastu, kas ir nepieciešams, lai maksimāli izmantotu savu potenciālu un būtu efektīvāks nākotnes izglītības izvēlē un profesionālās karjeras veidošanā. Veicot vairākas matemātiskas darbības, skolēni nonāca pie vēlamā rezultāta un, pateicoties lektores konsultācijām, saprata, ka šie priekšnoteikumi ir būtiski nozīmīgi savstarpējās saskarsmes veidošanā.

 

 

 

20190410 095357

Profesiju darbnīca

Šodien mūsu skolā 4. klasēm projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. notika pasākums ““Profesiju darbnīcas”, kurā skolēni iepazinās ar inženiera, vides speciālista, enerģētikas speciālista profesijām un uzzināja, kādi ir alternatīvo enerģiju ieguves veidi, un kā sauc profesijas, kuras darbojas šajā jomā, kā arī praktiski pārbaudīja kā no pārtikas var ražot enerģiju.

 

 

 

Lasīt tālāk: Profesiju darbnīca

Profesiju darbnīcas.

Šodien mūsu skolā 4. klasēm projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. notika pasākums ““Profesiju darbnīcas”, kurā skolēni iepazinās ar inženiera, vides speciālista, enerģētikas speciālista profesijām un uzzināja, kādi ir alternatīvo enerģiju ieguves veidi, un kā sauc profesijas, kuras darbojas šajā jomā, kā arī praktiski pārbaudīja kā no pārtikas var ražot enerģiju.

Fizika medicīnā

20. martā Radošuma dienu ietvaros 9.klašu skolnieces, kuras savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu, devās ekskursijā uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, lai iepazītu medicīnas nozari - šoreiz saistībā ar fizikas zinātni. Ekskursijas sākums bija Klientu apkalpošanas centrā, aplūkojot tehnoloģiskās iespējas ārkārtas situācijās. Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā meitenes iepazinās ar dažādo procedūru klāstu, kuras ir izmantojamas veselības uzlabošanas nolūkā – ūdensdziedniecību, dūņu dziedniecību, fizikālo terapiju u.c. Turpinājumā ekskursantes nonāca vietā, kur tiek veikti angiogrāfijas izmeklējumi, t.i., procedūra, kuras laikā ar speciālas aparatūras palīdzību tiek novērtēts asinsvadu stāvoklis un atrastas ar dažādām slimībām saistītās novirzes. Ekskursijas noslēgumā bija iespēja ielūkoties Staru terapijas nodaļā, kurā aiz 4 m biezām sienām tiek ārstēti onkoloģijas slimnieki, kuriem ir nepieciešama staru terapijas procedūra.

Ekskursijas gaitā radās pārliecība, ka darbs slimnīcā ir smags un atbildīgs, jo bieži vien ir jāveic vissmalkākie aprēķini un jāņem vērā būtiskākās nianses, lai spētu uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti vai glābtu dzīvību.

20190320 130915

 

 

Homopolarie motori

Praktiskā nodarbība 19.martā ZINOO centrā 6.C klases zēniem izvērtās par pirmo saskarsmi ar fizikas zinātni. Kā zināms, ar elektromotoriem aprīkoti auto iegūst arvien lielāku popularitāti, tāpēc skolēniem bija iespēja iejusties par autotransporta inženieriem un ar baterijas, stieples un magnētu palīdzību izveidot pašiem savu homopolarā motora modeli. Darba gaita prasīja pacietību un neatlaidību, jo stingrā stieple negribēja padoties, tomēr par rezultātu bija liels gandarījums. Jaunās zināšanas noderēs fizikas priekšmeta apguvē turpmāk

.

 

 

 

20190319 110215

20190319 105313

 

Skola 2019

 

1. martā skolas 9., 11.,12. klašu skolēni un skolotājas devās uz Ķīpsalas Starptautisko izstāžu zāli, lai apmeklētu nozīmīgāko izglītības iespēju notikumu Latvijā - izstādi “Skola 2019”, kura katru gadu pulcē tūkstošiem jauniešu un piedāvā plašu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs: augstskolās, koledžās, tehnikumos, profesionālās vidusskolās u.c. Grāmatu mīļotāji apvienoja divus vienā un “Latvijas Grāmatu izstādē” varēja papildināt mājas bibliotēkas plauktus ar vērtīgiem ieguvumiem. Pasākums tika īstenots ar projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu.

     

 20190301 140907   

20190301 141619

20190301 141544 1

RTU Karjeras diena 2019

22.februārī 12.klašu skolēni, kuri savu nākotni ir nolēmuši saistīt ar studijām RTU, ar  projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā apmeklēja izstādi "RTU Karjeras diena 2019", kurā savu dalību bija pieteikuši 140 uzņēmumi. Studenti un potenciālie studēt gribētāji varēja iepazīties ar darba un prakses iespējām, gaidāmajiem pasākumiem uzņēmumos un iesaistīties projektos, konkursos, testu izpildē, konsultēties pie nozaru speciālistiem un piedalīties semināros "Kā būt produktīvam?" un "'Kā paspēt visu?", kuru vadīja pazīstamais radio Pieci.lv dīdžejs Toms Grēviņš. 

Bioloģija nākotnē

4. februārī, Sv.Valentīna dienā, pie 8.klašu skolēniem viesojās RSU Liepājas filiāles studentes un pasniedzējas ar lekciju – nodarbību “Bioloģija un ķīmija – nākotnes nozares”. Nodarbības mērķis bija parādīt skolēniem, cik nepieciešmi ir apgūt bioloģijas un ķīmijas mācību priekšmetus skolā, saskatot minēto nozaru klātbūtni apkārtnē un pierādot to nozīmi nākotnes attīstībā. Saprotams, ka nanomedicīna, 3D zāļu un protēžu druka, mākslīgais intelekts un daudzi citi jaunatklājumi jau ir mūsdienu realitāte, kuru potenciāls vēl nav izsmelts.

Lasīt tālāk: Bioloģija nākotnē

Jaunie animatori


15., 16. janvārī pie 5. un 7. kašu skolēniem pasākumā “Profesijas animācijā” viesojās animatori no Rīgas, kuru lekcijā par profesijām animācijā varēja uzzināt, kādi pienākumi multfilmu tapšanā ir scenāristam, režisoram, māksliniekam, operātoram un animatoram u.c.

Lasīt tālāk: Jaunie animatori

7. A taisa ziepes Ziepju fabrikā


30. novembrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» ietvaros 7. A klaswe devās uz ra'zotni "Ziepju fabrika" Liepājā, Pļavu ielā. Šo ekskursiju skolēni ar nepacietību jau gaidīja un nepalika vīlušies.

Lasīt tālāk: 7. A taisa ziepes Ziepju fabrikā

12. kl. skolēni uzzina par mācību iespējām ārzemēs


30. novembrī Starptautiskā konsultāciju centra "Kalba" rīkoto lekciju Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā apmeklēja 12. klašu skolēni. Jaunieši tika iepazīstināti ar studiju iespējām ārzemēs - Lielbritānijā, Dānijā, Nīderlandē un Zviedrijā.

Es būšu savas topošās profesijas meistars


Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 29. novembrī 5. D klases skolēni – Rēzija, Ralfs Mārcis un Kristīne piedalījās meistardarbnīcā "Es būšu savas topošās profesijas meistars” Liepājas Valsts tehnikumā, kur pilnveidoja zināšanas un prasmes galda kultūrā, praktiski sevi pierādīja svētku galda klāšanā.

Lasīt tālāk: Es būšu savas topošās profesijas meistars

Skolā viesojas Aizsardzības ministrijas pārstāvji

27. novembrī pie 10. klašu skolēniem ar informatīvi izglītojošo lekciju viesojās Aizsardzības Ministrija. Skolai tika skaista dāvana - grāmata "Latvijas  valsts stāsts".

Karjeras pasākums "Dari to, ko mīli"


20.novembrī projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 12. klašu skolēniem notika pasākums „Dari to, ko mīli”, ko vadīja personības un karjeras treneris Andris Arhomkins.

Lasīt tālāk: Karjeras pasākums "Dari to, ko mīli"

Biznesa trenera E. Imbovica nodarbība vidusskolēniem


5. novembrī projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pie 10. klašu skolēniem viesojās un nodarbības vadīja biznesa treneris Edmunds Imbovics.  Jauniešiem bija iespēja izprast mērķa uzstādīšanas jēgu, uzzināt, kā domāšanas veids un mērķtiecība var būt instruments veiksmīgas karjeras veidošanā.

Alekša Daumes lekcija "Pārmaiņu domāšanas stratēģija"


29. oktobrī ar projekta
 Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu pie 9. un 11. klašu skolēniem viesojās personības izaugsmes treneris Aleksis Daume ar lekciju – nodarbību “Pārmaiņu domāšanas stratēģija”.

Lasīt tālāk: Alekša Daumes lekcija "Pārmaiņu domāšanas stratēģija"

Ekskursija Liepājas SEZ metālapstrādes uzņēmumā


Doties izzināt nezināmo 9. klašu skolēni nolēma Karjeras nedēļas 2018 pasākumu ietvaros. 17. oktobrī, apmeklējot Liepājas Biznesa centra uzņēmumu SIA "EXPEDIT BALTIC", jaunieši iepazina uzņēmumu, kurš nodarbojas ar veikalu iekārtu ražošanas procesu - no izejmateriālu iegādes līdz gatavās produkcijas piegādei pasūtītājam. Ražotnes produkciju mēs varam atpazīt tādos veikalos kā JYSK, Lindex, Lauma Lingerie gan šeit Latvijā, gan ārpus valsts robežām.

Lasīt tālāk: Ekskursija Liepājas SEZ metālapstrādes uzņēmumā

Skolēni pielaiko profesijas


17. oktobrī 7. A un 9. C klašu skolēni piedalījās karjeras dienu pasākumā "Pielaiko profesiju 2018", kas norisinājās O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā ar projekta
Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu. Skolēniem tika dota iespēja satikt dažādu profesiju pārstāvjus un izzināt viņu darba ikdienu. Meistarklasēs bija iespēja iepazīt AS Swedbankas klientu konsultanta, nodokļu inspektora, medmāsas, prokurora, Valsts policijas

Lasīt tālāk: Skolēni pielaiko profesijas

Slimnīcā iepazīst mediķu darbu


16. oktobrī mūsu skolas 9. klašu skolēni, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu, viesojās SIA “Liepājas Reģionālajā slimnīcā”, kur Komunikācijas un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciālistes Indra Grases vadībā iepazina slimnīcu. Skolēni uzzināja, ka ārkārtas situācijā slimnīcā ir iespējams uzņemt daudz vairāk pacientu, nekā ikdienā, operējot pat uzņemšanas nodaļā. Tika apmeklēta Konsultatīvā nodaļa, kurā tiek sagatavoti slimnieku izraksti. Skolēni ielūkojās operāciju zālēs, kurās tiek veiktas nelielas manipulācijas un izmeklējumi.

Lasīt tālāk: Slimnīcā iepazīst mediķu darbu

Saldās karameles


Nedēļas nogalē 6. C un 6. D klašu skolēni devās ekskursijā uz Jelgavas uzņēmumu "Karameļu darbnīca", kur vēroja ražošanas paraugdemonstrējumus un klausījās stāstījumu par to, kā ir iespējams radīt dabīgas karameles ar izcilu garšu bez sintētiskām piedevām. Kā īsti eksperti skolēni piedalījās karameļu degustācijā, un, tā kā bērni bija pārliecināti par savām spējām, katram tika dota iespēja pagatavot savu karameli.

Lasīt tālāk: Saldās karameles

Pasākums "Vadi savu karjeru pats"


Karjeras nedēļas ietvaros 11. oktobrī notika  paneļdiskusija "Vadi savu karjeru pats", kurā piedalījās pasākumu organizatore un aģentūras "Bordo"īpašniece Sindija Vilde un uzņēmējs, valodu un tulkošanas aģentūras "Valodu vēstniecība"īpašnieks, " Desol Training" vadītājs Andris Lanka. Diskusijas laikā abi profesionāļi atklāja, kā izvēlējušies savu profesiju, kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru un sasniegtu savus mērķus. Pasākumā piedalījās mūsu skolas 11. A un 12. A klases skolēni. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēni izzina sporta skolotāja profesiju


Mūsu skolas 7., 8. klašu skolēni  Karjeras nedēļā  uzzināja, ka LOC sporta klubā ir izsludināta vakance sporta skolotāja amatam. Protams, vislabākie kandidāti vēlējās pieteikties! Pieteicās gan Olimpisko spēļu dalībnieki, gan Sporta akadēmijas absolventi, gan citi pieredzes bagātie  profesionāļi no Latvijas un ārzemēm.

Lasīt tālāk: Skolēni izzina sporta skolotāja profesiju

6. klases darina smukumlietas Amatnieku mājā


Karjeras nedēļas ietvaros īpaša uzmanība tiek pievērsta skolēnu prasmēm, tāpēc mūsu skolas 6. klašu skolēni skolas solus uz īsu mirkli ir atstājuši, lai, viesojoties “Amatnieku namā”, apgūtu prasmes, ar kurām atsaucīgi dalījās Liepājas tautas mākslas biedrības “Saiva” amatnieces – ādas apstrādes, pinumu, dzintara apstrādes meistares un šuvējas.

Lasīt tālāk: 6. klases darina smukumlietas Amatnieku mājā

7. C zinātkāres centrā ZINOO iepazīst vēl nezināmo


Karjeras nedēļas ietvaros 7. C klase zinātkāres centrā ZINOO iepazina vēl nezināmo. Dažādi eksponāti un spēles ļāva iepazīt gan cilvēka ķermeni, gan vienkāršā veidā saprast, kas notiek fizikas un ķīmijas pasaulē, kā arī ieraudzīt neredzamo un piedzīvot šķietami fantastiskas lietas.

Lasīt tālāk: 7. C zinātkāres centrā ZINOO iepazīst vēl nezināmo

11. A klase tiekas ar skolas absolventu V. Līkostu


9. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros 11. A klase tikās ar mūsu skolas absolventu Valdi Līkostu. Valdis skolēniem pastāstīja par piedzīvoto vidusskolas laikā, par savu dzīvi un nejaušībām studiju gados, ka arī to, cik svarīgi ir izvirzīt mērķus tālākai dzīvei. Valdis šobrīd strādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā par vides ekspertu, ka arī ir SIA "Inerto materiālu serviss" izpilddirektors. Valdis skolēnus iedvesmoja ar savu stāstu un pierādīja, ka dzīvē jāizmanto katra iespēja, nav jābaidās riskēt, kā arī jāiegulda tajās lietās, kas patiešām interesē.

Lasīt tālāk: 11. A klase tiekas ar skolas absolventu V. Līkostu

Apakškategorijas

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs