Informatīvā diena Liepājas Valsts tehnikumā

7. aprīlī 9. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt Liepājas Valsts tehnikumu, lai klātienē apskatītu un iepazītu skolas vidi- telpas, darbnīcas, kā arī, lai iepazītos ar skolas piedāvātajām mācību programmām. Pasākuma laikā skolēni varēja piedalīties dažādās aktivitātēs- piemērīt tērpu izgatavošanas un stila speciālistu izgatavotos apģērbus, ļauties vizuālā tēla pārvērtībām, izveidot mazo biznesa projektu, izgatavot dekoratīvu piespraudi.

Lasīt tālāk: Informatīvā diena Liepājas Valsts tehnikumā

Ēnu diena 2022

6.aprīlī visā Latvijā notika Junior Achievment karjeras izglītības pasākums Ēnu diena, kurā piedalījās arī mūsu skolas 9.-12. klašu skolēni.

Ēnu dienas laikā skolēniem bija iespēja apmeklēt un iepazīt kādu sev interesējošas profesijas pārstāvi, iepazīt viņa darba vidi, darba ikdienu un citus ar profesiju saistītus jautājumus.

Lasīt tālāk: Ēnu diena 2022

Iepazīsti saeimu

25.janvārī 11 klašu skolēni piedalījās izglītojošā lekcijā „Iepazīsti Saeimu”. Lekcijas laikā 11. klašu skolēni papildināja savas zināšanas par Saeimas struktūru, darbību un funkcijām. Jaunieši interaktīvā formā noskaidroja, kā notiek likumdošanas process un kā likumdošana ietekmē viņu dzīvi. Skolēniem bija iespēja iesaistīties dialogā par demokrātijas pamatprincipiem un vērtībām mūsdienu pasaulē, kā arī izteikt viedokli par jautājumu: “Ko Tev nozīmē demokrātija?”.

Lekcijas noslēgumā notika simulācijas spēle “Saeimas sēde”, kurā skolēni iejutās deputātu lomā, piedaloties debatēs un balsojumā par dažiem likumprojektiem.

 

Lasīt tālāk: Iepazīsti saeimu

Attālinātais semināru cikls "Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība"

11. janvārī 12. klašu skolēni piedalījās Prakse.lv izglītojošā seminārā, kurā tika informēti par karjeras portāla Prakse.lv darbību un tā praktiskām iespējām, kas varētu būt noderīgas ikvienam jaunietim. Seminārā skolēni praktizējās, kā pareizi sagatavot CV un Motivācijas vēstuli, ieguva daudzpusīgu informāciju par augstskolām un Atvērto durvju dienām uzņēmumos, piedalījās interaktīvā aptaujā par turpmākās karjeras plānošanu.

Aicinām no šī gada 12. aprīļa līdz 9. maijam 13-14 gadīgos skolēnus reģistrēties vasaras nodarbinātībai.

Pieteikšanās e-klasē, nosūtot vēstuli karjeras konsultantei Janai Grīnei, kurā norādīts:

 • skolēna vārds, uzvārds;
 • klase;
 • kontaktinformācija;
 • vēlamais laika periods vasaras darbam(jūnijs- augusts)

Atlases kritēriji pretendentiem:

 • skolēnam ir labas sekmes un uzvedība, pozitīva attieksme pret darbu;
 • skolēns – bārenis;
 • skolēns atrodas aizbildnībā vai audžuģimenē;
 • skolēns no daudzbērnu ģimenes;
 • skolēns ir no ģimenes, kurai piešķirts trūcīgās ģimenes statuss;
 • priekšroka skolēniem, kuri nav piedalījušies vasaras nodarbinātības pasākumos iepriekšējā gadā.

Profesionāļu pieredzes stāsti

Rīgas Tehniskā universitāte aicina piektdien 14:00 tiešsaistē pieslēgties pasākumam "Profesionāļu pieredzes stāsti". 

Uzstāsies Rīgas Tehniskās universitātes absolventi, kas šobrīd strādā Liepājā un tās apkārtnē. Pieslēgties pasākumam ir iespējams izmantojot zemāk redzamo saiti:

https://rtucloud1.zoom.us/j/93064205345?pwd=QkdDbSsxSDRrTUdaVndtRGpCRGozUT09

Meeting ID: 930 6420 5345

Passcode: 842263

Info

Panākumi Digitālo inovāciju parka rīkotā konkursā


Karjeras nedēļas 2020 ietvaros 27. oktobrī notika  Digitālo inovāciju parka rīkots pasākums, kurā jaunieši varēja iepazīties ar Liepājas IT ekosistēmu un iespējām, uzzināt par  IT profesijām:  grafiskais mākslinieks, programmētājs, mākslīgā intelekta izstrādātājs, kā arī piedalīties trivia spēlē  par IT profesijām un cīnīties par gardām balvām. Četri mūsu vidusskolas skolēni ieguva balvas: Markuss 11. kl., Salvis 12. kl., Matīss 12. kl., Kārlis 12. kl.

Apsveicam un lepojamies!

Seminārs vecākiem par atbalstu bērna karjeras izvēlē


Lai veicinātu skolēnu karjeras prasmju attīstību un atbildīgu attieksmi par savām izvēlēm, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar vispārizglītojošo skolu pedagogiem karjeras konsultantiem septembra mēnesī rīko divus seminārus vecākiem "Vecāku atbalsts bērnu karjeras prasmju pilnveidē". Tos vada Latvijas Lauksaimniecības universitātes lektors, psihologs un karjeras konsultants Jānis Pāvulēns.

Lektors uzsver vecāku nozīmīgo lomu skolēnu karjeras izvēlē, runā par mācību, darba un privātās dzīves mijiedarbību, kā attīstīt bērnos pašvadības prasmes un izpratni, ka mācīšanās mūsdienās nekad nebeidzas, ka arī profesija nav uz mūžu un ka vienmēr jābūt gataviem pārmaiņām.

Pieteikšanās semināram notiek līdz 29. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu šajā SAITĒ: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScfWQWvyrOHr4JnTurJSBY9XAIDobBU4MFAEsHo5Nk4KHG-fA/viewform?usp=pp_url

Pasākums notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros.

Konsultē karjeras konsultanti

Mācoties attālināti, skolēni tiek aicināti izmantot iespēju un pieteikties konsultācijām pie skolas pedagogiem karjeras konsultantiem.

Karjeras konsultants var :

 • palīdzēt apzināties savas spējas un savu situāciju;
 • atbalstīt un iedrošināt;
 • motivēt un informēt.

1.-5.kl. un vidusskolas 10.-12.kl. skolēni par karjeras izglītības jautājumiem attālinātas konsultācijas var saņemt pie Aigas Aizkalnes.

Pamatskolas 6. - 9.kl. skolēni var konsultēties pie Kristīnes Novades.

Atvērto durvju diena RTU Liepājas filiālē

Labdien, topošā studente un topošais student! 

 

Aicinu Jūs saņemt optimisma devu, ieskatoties nākotnē caur Rīgas Tehniskās universitātes daudzsološo prizmu! 

Atvērto durvju dienas laikā mēs Jums parādīsim:

 1. cik aizraujoša ir inženiera un inženiertehnisku darbu vadītāja ikdiena;
 2. kā nodrošināt priekpilnu un piepildītu dzīvi, apgūstot digitālās pasaules noslēpumus;
 3. kā, izprotot procesus un likumsakarības uzņēmējdarbības vidē, var nonākt veiksmes ielenkumā;

 Aizņem savu vietu virtuālajā auditorijā jau šodien! 

https://liepaja.rtu.lv/atverto-durvju-diena/

Atbildēsim uz visiem Jūsu jautājumus un precizsim neskaidrības. 
Papildus info: liepaja.rtu.lv

 

Atvērto durvju nedēļa RSU

Šogad RSU ver augstskolas durvis topošajiem studentiem virtuāli! Četras dienas pēc kārtas astoņu fakultāšu tiešraidēs varēs uzzināt visu par pamatstudiju programmu piedāvājumu un studējošo pieredzi Rīgas Stradiņa universitātē. Ik dienu tiešraide būs veltīta divām RSU fakultātēm: 

27. aprīlis Medicīnas fakultāte un Juridiskā fakultāte;

28. aprīlis Komunikācijas fakultāte un Zobārstniecības fakultāte;

29. aprīlis Eiropas studiju fakultāte un Farmācijas fakultāte;

30. aprīlis Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte un Rehabilitācijas fakultāte.

Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centrs piedāvā individuālās un grupu konsultācijas tiešsaistē, lai palīdzētu pieņemt lēmumu par turpmāko studiju izvēli, izmantojot lietotni Zoom. Pieteikšanās, rakstot e-pastu uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai zvanot 67409140.

 

Pieslēdzies RTU!

Rīgas Tehniskā universitāte aicina visus, kurus interesē studijas Latvijā vienīgajā daudznozaru tehniskajā universitāte, no 20. līdz 30.aprīlim plkst. 17 piedalīties pasākumā «Pieslēdzies RTU!», kur tiešsaistē būs iespējams skatīties intervijas ar fakultāšu pārstāvjiemun studentiem, kā arī pašiem uzdot savus jautājumus. Šis pasākums šogad vidusskolēniem un viņu vecākiem tiek piedāvāts tradicionālās Atvērto durvju dienas vietā, jo fakultāšu apmeklēšana klātienē patlaban nav iespējama.

Tiešsaistes intervijas būs skatāmas RTU Facebook notikuma lapā: https://www.facebook.com/events/680461069372012/, un katra diena būs veltīta vienai no deviņām RTU fakultātēm. Tiešraide notiks no plkst. 17 līdz 18, un tajā moderators Kristaps Tālbergs izjautās fakultāšu vadības pārstāvjus, aicinot izstāstīt par studiju, pētniecības iespējām Rīgā un ārpus tās, budžeta vietām, prakses un studiju apmaiņas programmām undaudz ko citu. Sarunas otrajā daļā fakultāšu pašpārvalžu pārstāvji dalīsies savā studiju pieredzē, pastāstīs par iespējām pilnveidot savaszināšanas fakultāšu laboratorijās un interešu klubos, kā arī par citiemtematiem. Ikvienam tiešsaistē būs iespēja uzdot arī savus jautājumus.

Tiešsaistes interviju plāns atrodams:
https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/zinas/atvert/no-20-lidz-30-aprilim-toposie-studenti-tiessaiste-vares-iepazit-rtu

Vienīgās zāles pret vīrusu

Varam daudz un dikti runāt par to, kas mūs glābs dažādās dzīves vētrās, taču, kā vienmēr labākais risinājums, labākās zāles ir mūsos pašos. Kas ir šis brīnumlīdzeklis un kā to likt lietā katrā dzīves mirklī, skaties šajā Start Strong video: https://www.youtube.com/watch?v=nrx10jQG_bs
 
 

 

 

Start Strong

Karjeras un biznesa apmācību programma Start Strong ir interaktīva apmācība par karjeru, uzņēmējdarbību un personības attīstību, kuru vienkāršā un saprotamā veidā pasniedz uzņēmēji, diplomāti, sabiedrisko attiecību, personālatlases u.c. jomu profesionāļi.

Programmas Start Strong veidotāji ir uzsākuši darbu pie bezmaksas video bāzes izveides YouTube vietnē, kurā būs pieejami daudzi karjeras un biznesa apmācību materiāli, semināru video, treneru meistarklases, padomi un intervijas, kas būs noderīgi Tavas nākotnes karjeras veidošanā. Strong YouTube vietni atradīsi šeit:

https://www.youtube.com/channel/UCQWZKfu8v5P77wj91QMUGZw

 

 

Kur mācīties tālāk?

13. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā tika rīkota izglītības iespēju izstāde “Kur mācīties tālāk?”- ar vairāk nekā 30 augstākās un vidējās izglītības iestāžu dalību. Arī mūsu skola piedalījās izstādē ar savu stendu, ko pārstāvēja karjeras konsultanti un 11.a klases skolēni.

Izstādes ietvaros notika arī diskusija “ Profesionāļu pieredzes stāsti veiksmīgas karjeras uzsākšanai”, kurā piedalījās: 

Liepājas pašvaldības administrācijas padomniece IT izglītības un attīstības jautājumos Agate Ambulte,

LSEZ biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters,

dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce,

LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns

un koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

 

PHOTO-2020-02-13-14-26-15

Projekta nedēļa

Projekta nedēļa no 3.02. – 7.02. pamatskolā norisinājās vienotas tēmas “Pacel profesiju pasauli vērtībās” ietvaros. Tās dalībnieki, 5., 6., 7. un 9. klašu skolēni, šogad pētīja savu vecāku profesijas, viņu darba pienākumus, prasmes, iemaņas un nepieciešamās rakstura iezīmes, kā arī tālākizglītības un potenciālo darbavietu iespējas skolas vērtību atspoguļojuma kontekstā. 

Pirmās Projekta dienas uzdevums bija vedināt skolēnus aizdomāties par darba patieso vērtību un nozīmi cilvēka dzīvē, t.i., kādi ir profesijas izvēles priekšnoteikumi un izvēles iespējamās neveiksmes, cik liela nozīme ikdienas darbā ir savstarpējam atbalstam kolektīvā.

Ēnojot un intervējot vecākus viņu darbavietās, tika pavadīta Projekta nedēļas otrā diena. Kad skolēni atgriezās pie saviem projekta vadītājiem, intervijās paustās atziņas un redzētais atklāja skolēniem jaunu skatījumu uz vecāku darba ikdienu. Savukārt papilduzdevums – atrast izglītības iestādes, kurās ir iespējams apgūt vecāku profesiju, un potenciālās darba vakances - paplašināja skolēnu redzesloku par iespējām.

Ceturtdien skolēni individuāli prezentēja savu veikumu un tika strādāts pie informatīvā materiāla apkopojuma.

Projekta nedēļā šogad esam centušies atklāt vienoto saikni skolēnu, vecāku un skolas vērtību starpā. To lieliski varēja redzēt noslēguma pasākumā Projekta darba grupu sasniegtā rezultāta demonstrējumos. Pārliecinājāmies, ka skolas vērtību - CIEŅA, ATBILDĪBA, RADOŠUMS un SADARBĪBA – atspoguļojums un izpratne vecāku darba ikdienā līdzinās un sasaucas ar skolas izvirzītajām atziņām.

 

IMG 4282

IMG 4272

IMG 4307

IMG 4323

 

Mērķu plānošana

Trešdien, 29.janvārī, 8.klašu skolēniem ar projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" palīdzību tika organizētas mērķu plānošanas prasmes attīstošās nodarbības, ko vadīja jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli” dibinātāja un vadītāja, personīgās izaugsmes trenere Dace Briede Zālīte.

  Nodarbības pirmajā daļā jaunieši tika virzīti uz izpratni par to, cik svarīgi ir jau tagad plānot dzīvi savas turpmākās karjeras veidošanai, kā atšķirt mērķi no vēlēšanās un kā pārvarēt izaicinājumus profesijas izvēlē. Atsauksmēs par nodarbību ir minēts: “Es uzzināju to, ka vajag iziet ārā no savas komforta izjūtas un izmantot visas iespējas, kas tev tiek dotas.” “Savu mērķi vajag realizēt, vajag ticēt sev.” “Es iemācījos, kā uzstādīt savu mērķi, kā strādā cilvēka psiholoģija, kad visa dzīves nasta tiek uzlikta uz taviem pleciem, kā neapstāties un nepadoties, un neļaut savām domām tevi pārspēt un ar ko ir jārēķinās, kad uzstāda savu mērķi.”

            Nodarbības otrajā daļā katrs jaunietis veidoja savu mērķa plānošanas karti, izplānojot galvenā mērķa apakšmērķus un aktivitātes, lai iecerēto sasniegtu veiksmīgāk un mērķu kartē plānotais būtu objektīvi izmērāms. “Mērķu karte palīdz visu konkretizēt un tas ir tieši tas, kas man vajadzīgs,” ar savu viedokli dalās skolēni.

 

 

 

IMG 4199

 

IMG 4201

IMG 4205

 

IMG 4204

Dzīves scenārijs

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 27. janvārī 11. klašu skolēniem notika pasākums “Tu – savas dzīves scenārija autors”. Pasākuma mērķis bija noteikt skolēniem karjeras izvēles procesa pašreizējo stāvokli, virzīt izprast un attīstīt karjeras pamatprasmes, balstoties uz kritisko domāšanu un objektīvu pašizvērtējumu.

 Supervizora vadībā skolēni darbojās gan individuāli, gan grupās. Ar dažādu uzdevumu palīdzību jaunieši veica sevis pašanalīzi, attīstīja prasmes sadarbības veidošanā kolektīvā, lēmumu pieņemšanā, savu un grupas viedokļu prezentēšanā.

 

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-19

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-21

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-20 4

 

PHOTO-2020-01-28-14-39-20 3

 

Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju

Janvārī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, mūsu skolā notika pasākums „Iepazīsti arhitekta un būvnieka profesiju”.

Veicot praktisko uzdevumu, skolēni iejutās  būvinženiera lomā, izstrādājot būvkonstrukcijas, kuras tika pakļautas specifiskiem apdraudējumiem.

Nodarbībā 5. klašu skolēni iepazinās  ar  daudzpusīgo un nozīmīgo  būvnieka profesiju, kā arī  uzzināja, kā iespējams kļūt par šīs profesijas pārstāvi. Noskatījās īsfimu par klimata izmaiņām un saistību ar būvinženiera profesiju. Kas jāņem vērā,  izstrādājot būvkonstrukcijas, kuras tiks pakļautas specifiskiem apdraudējumiem.

Atbildot pareizi uz viktorīnas jautājumiem, skolēniem bija iespēja nopelnīt bonusu naudu, par kuru varēja iegādāties materiālus mājas būvēšanai. Praktiskā uzdevuma laikā skolēni iejustās būvinženiera ādā un izgatavoja vētras izturīgu māju, pēc saviem ieskatiem un iegādātiem materiāliem, bet, ievērojot dažus būvinženierijas principus, piemēram, ka jumts nevar būt smagāks par mājas pamatiem vai ka mājiņai jābūt vismaz trīs sienām un tml.

Izgatavotās skolēnu mājas noslēgumā testēja  ar gaisa plūsmas aparātu.

 

PHOTO-2020-01-23-13-47-22 1

 

PHOTO-2020-01-23-13-47-22 2

Skolā viesojas Andris Kužnieks


10. janvārī mūsu skolā viesojās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks ,un ar 11.a klases  skolēniem sarunājās par iespējām, ko jauniešiem sniedz ES - apmaiņas programmas un studijas ārzemēs, iespēja ceļot un gūt pieredzi!‬ Jaunieši tika arī  iepazīstināti ar Eiropas Komisijas darbu un prioritātēm.

Lasīt tālāk: Skolā viesojas Andris Kužnieks

Kā mēs sargājam Latviju?


10. decembrī mūsu skolā notika Aizsardzības ministrijas  rīkota  lekcija  vidusskolēniem "Kā mēs sargājam Latviju?", sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotiem spēkiem, Jaunsardzes un informācijas centru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Lasīt tālāk: Kā mēs sargājam Latviju?

Nākotnes profesijas


Laikā, kad visapkārt ir jaušamas Ziemassvētku vēsmas, šķiet, ka sen jau ir pagājis tas laiks, kad visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa, kurai tika dots nosaukums “Ielogojies nākotnē”. Mūsu skolas 7.klašu skolēni tās ietvaros centās iepazīt jaunākās profesijas, kā, piemēram, sociālo mediju jurists, atmiņas ķirurgs, virtuālais skolotājs, dronu pilots, datu arhitekts un protēžu dizaineris.

Lasīt tālāk: Nākotnes profesijas

Skolēni izspēlē dažādas profesijas


28. novembrī mūsu skolas bibliotēkā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums 4. klasēm „Izspēlē savu profesiju”. 

Lasīt tālāk: Skolēni izspēlē dažādas profesijas

Vecāku diena

6.novembrī mūsu skolā norisinājās Vecāku diena, kuras laikā vecākiem bija iespēja individuāli tikties ar mācību priekšmetu skolotājiem, klašu audzinātājiem un atbalsta komandu, lai pārrunātu aktuālākos  jautājumus mācību procesā. Ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes atbalstu Vecāku dienas turpinājumā skolas Aktu zālē bija iespēja piedalīties izglītojošā lekcijā „Veiksmīgu attiecību veidošana vecāku bērnu starpā. „Vecāku shēmas” – biežāk pieļauto kļūdu analīze un padomi savstarpējo attiecību uzlabošanai”, kurā uzstājās Latvijas Universitātes pasniedzēja, karjeras konsultante, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Dr. paed. Inta Lemešonoka, runājot par vecāku nozīmi bērnu nākotnes karjeras izvēlē un kā sekmēt skolēnu karjeras vadības prasmju attīstīšanu kompetenču pieejā. Vecāku dienas noslēgumā notika klašu vecāku sapulces.

Amatnieku radošās profesijas

 

Šonedēļ 6.klašu skolēni piedalījās karjeras atbalsta pasākumā “Amatnieku radošās profesijas”, kas tika īstenots projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros. Ar “Amatnieku nama “ darbinieku laipnu gādību skolēniem bija iespēja iepazīt darba vidi, ikdienu un dažādos materiālus, no kuriem tiek gatavoti lietišķās mākslas izstrādājumi. Skolēni varēja praktiski darboties dzintara rotas lietu, ādas apstrādes, filcēšanas, aušanas, klūdziņu pīšanas un šūšanas meistarklasēs, darinot rotaslietas vai piemiņas veltes, ko paņemt līdzi atgādinājumam par radošā atmosfērā pavadīto laiku.

 

 

Lasīt tālāk: Amatnieku radošās profesijas

Veiksmīgas karjeras ABC

Starptautiskās apmācību programmas ”Start Strong” iniciators Andris Arhomkins (ASV vēstniecība) 29. oktobrī viesojās pie 9.klašu skolēniem ar nodarbību “Veiksmīgas karjeras ABC”, kurā tika pievērsta uzmanība karjeras izvēles būtiskākajiem jautājumiem - kā noskaidrot, kas ir ‘’sapņu darbs’’ un kādi soļi jāveic, lai līdz tam nokļūtu. Atziņa - tam palīdz veiksmes formula “EES” – enerģija, entuziasms un smaids, kā arī spēja apkopot savus talantus, liekot tiem strādāt savā labā.

Nodarbības otrās daļas aktivitātes "Randiņš" uzvarētāji nopelnīja sev iespēju vienas stundas individuālam koučingam ar prsonības izaugsmes treneri A. Arhomkunu.

 

 

Lasīt tālāk: Veiksmīgas karjeras ABC

Karjeras nedēļa 14. - 18. oktobris

 1. 1.

 

Manu vecāku profesija (zīmējumos, aplikācijā.)

1.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas,mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

 1. 2.

Profesiju ābece

( metodiskais materiāls)

2. klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

 1. 3.

Mana nākotnes profesija

( zīmējums, aplikācija vai citi materiāli)

3.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

 1. 4.

Profesiju krustvārdu mīkla ( metodiskais materiāls)

4.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

 1. 5.

Nākotnes profesijas

kolāža

5.klases

14. -18.10

Skolā, audzināšanas mājturības vai vizuālas mākslas stundā

Klašu audzinātājas

A.Aizkalne

Bioloģija un ķīmija Tavā organismā

18.oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles docētāja Līga Ēriksone 8.klašu skolēniem vadīja lekciju “Bioloģija un ķīmija Tavā organismā”. Nodarbības mērķis sasaucas ar aktuālu problēmu mūsdienās, t.i., neveselīga uztura lietošana un tā radītajām sekām. Nodarbībā lektore aktualizēja izpratni par bioloģiskajiem un ķīmiskajiem procesiem cilvēku organismā, kā arī bioloģijas un ķīmijas mācību priekšmetu nozīmi un nepieciešamību, saskatot minēto nozaru klātbūtni apkārtnē un pierādot to nozīmi nākotnes attīstībā. Nanomedicīna, 3D zāļu un protēžu druka, mākslīgais intelekts un daudzi citi jaunatklājumi jau ir mūsdienu realitāte, kuru potenciāls vēl nav izsmelts.

Lekcijas ietvaros tika veikts mācību eksperiments, kad jauniešiem noņēma asins paraugus, lai noteiktu cukura līmeni organismā. Otreizējā asins parauga ņemšana notika pēc neveselīgās pārtikas – čipsu, Coca Colas un bulciņas lietošanas. Asins rezultātu rādītāji, protams, ka bija pasliktinājušies. Svarīgi, ka ne tikai apzināmies, kas ir labs un kas ir slikts, bet spējam saprast paši sevi un savu organismu!

 

 

Citāds tekstils

17.oktobrī Karjeras nedēļas radošo darbnīcu ,,Citāds tekstils" PIKC LVT apmeklēja meitenes no 8.d klases, kā arī mājturības un tehnoloģiju fakultatīva dalībnieces skolotājas N. Priedes vadībā. Pēc precīza un neatlaidīga darba, izpētot aproces izgatavošanas rasējumu, gala rezultātā tapa rokassprādze ar LED gaismiņām.

 

Lasīt tālāk: Citāds tekstils

Programmēšanas nedēļas

Laikā no 5. – 20.oktobrim visā Eiropā norisinās Programmēšanas nedēļa jeb CodeWeek, kuras ietvaros Liepājas Zinātnes un izglītības inovāciju centrā skolu jauniešiem tiek dota iespēja apmeklēt dažādas nodarbības. 16.oktobrī 7.C klase, atsaucoties piedāvājumam, apguva telpisko modelēšanu, kas mūsdienās plaši tiek izmantota medicīnā, būvniecībā un mehānikā. Veidojot savu 3D modeli – atslēgas piekariņu ar G – Code programmas palīdzību, process prasīja lielu pacietību un koncentrēšanos. Iepazīstot programmēšanas pamatus un apgūstot grafiskās programmēšanas valodas Scratch iespējas, katrs varēja izveidot savu spēli ar noteiktu laika un punktu uzskaites sistēmu. Pasākums norisinājās sadarbībā ar AlfaRobot.lv.

 

 

IMG 3554 1

 

IMG 3561

Pielaiko profesiju

Pasākums “Pielaiko profesiju” Karjeras nedēļas ietvaros, kas norisinās O. Kalpaka 15. vidusskolā, ir kļuvis jau par tradīciju. 16.oktobrī mūsu skolas 7.klašu skolēni bija to skaitā, kas piedalījās nodarbībās, kurās tika dota iespēja iepazīt mediķu, inženieru, krimināltiesneša, IT speciālista, Liepājas Pašvaldības policista un militāristu profesiju darba ikdienu. Jaunieši centās ievērot disciplīnu un rīcību kaujas apstākļos darbībā ar ieročiem, sniegt pirmo palīdzību cilvēkam, kurš ir guvis nopietnus apdegumus, čūskas kodumu vai asiņo, kā arī pagatavot sev bateriju. Iedvesmojoši bija IT speciālistu Agates Aubultes un Raivja Ekšteina, kurš ir DALP 5. vidusskolas absolvents, atzinumi, ka nākotnē svarīgākais ir domāt un loģiski domāt, tad visi karjeras ceļi un iespējas Tev pavērsies.

 

IMG 3589

 

 

IMG 3572

 

IMG 3584

Karjeras nedēļas ietvaros LiepU viesojas mūsu skolā


16. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolā notika pasākums "Mana nākotnes profesija", kurā 11. klašu skolēni tikās ar Liepājas Universitātes studentiem un iepazinās ar studiju programmām un citām aktivitātēm, ko piedāvā un piedāvās LiepU. Jauniešiem pareizi atbildot uz studentu sagatavotajiem jautājumiem bija iespēja griezt "laimes ratu"un tikt pie vērtīgām balvām.

Skolēni iepazīst Liepājas lidostas darbu


15.oktobrī, mūsu vidusskolēni Dāvids, Daniela, Kristiāna un Anna Elizabete karjeras nedēļas un ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros piedalījās 
Airbaltic Training Pilotu akadēmijas rīkotajā pasākumā Liepājas lidostā.

Ielogojies nākotnē

Šodien PIKC Liepājas Valsts tehnikumā ar atklāšanas pasākumu “Ielogojies nākotnē” tika dots starts Karjeras nedēļai, kas visā Latvijā norisināsies no 14. – 18.oktobrim. Mūsu skolas 8.C klases meitenes Rūta, Rebeka Sanija, Katrīna Patrīcija, Katrīna Paula un Elizabete orientēšanās sacensībā “Ielogojies tehnikumā”, atstājot aiz sevis daudzus konkurentus, izcīnīja godpilno 3.vietu. Meitenes nepilnās 30.minūtēs veica 11 kontrolpunktus: bibliotēkā, automehāniķu darbnīcā, galdniecībā, sporta laukumā, šūšanas kabinetā, dienesta viesnīcā un pat pie “svarīga” Mersedesa, parādot savu attapību un pārspējot visus distances veikšanas ātrumā. Iesildījušies esam! Turpinājums sekos.

Lasīt tālāk: Ielogojies nākotnē

Skolēni apmeklē Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu Kuldīgā


14. oktobrī mūsu skolas 10. un 11. klašu skolēni Diāna Daniela, Gabriela, Annija, Artūrs, Jānis un Kristaps piedalījās Kurzemes reģionālajā karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā Kuldīgā,  diskusijā "Šodien sākas nākotne", kas notika Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, projekta ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu Kuldīgā

Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu

8.10. mūsu skolā notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu” 12.klašu skolēniem, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumā, personības un karjeras trenera Andra Arhomkina vadībā, ar dažādu uzdevumu palīdzību jaunieši uzzināja, kādi mēdz būt pakāpieni ceļā uz mērķi - “Modelējam nākotni”. Skolēni tika mudināti atbildēt uz jautājumiem: Kas ir Mērķis? Kur tagad esmu? Kur vēlos nokļūt? Mans mērķis un tā saistība ar karjeru. Šķēršļi un strupceļš. Kā no tiem izvairīties? Ko darīt skolas laikā, lai ieliktu labus pamatus savai sapņu profesijai?

 

 

IMG 20191008 133157

 

IMG 20191008 142514

Karjeras nedēļa 2019

 

2019.gada 14.-18.oktobris

Ielogojies NĀKOTNĒ!

N.p.k.

Pasākuma nosaukums

Laiks un vieta

Mērķauditorija

Kontaktpersona

 

1.

Karjeras nedēļas diskusija

 

14.10. plkst.10.00 – Kuldīga

 

9.-12.klašu skolēni

Aelita Jankovska

26665047

Pieteikšanās līdz 7.oktobrim. Pieteikt līdz 5 dalībniekiem no 9.-12.klasēm-runāt un diskutēt gribošus)

2.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums “Ielogojies nākotnē!”

14.10. plkst.12.00 - LVT

7.-9.klašu skolēni

Ligita Reimane

29735843

Būs vēl informācija, bet gatavojam 5 skolēnus

3.

Airbaltic Training Pilotu akadēmija-Liepājas lidostā 

15.10.plkst.14.00-Liepājas lidosta

10.-12.klašu skolēni

Aelita Jankovska

26665047

5 skolēni no skolas – brauksim ar vienu BUSU.

 

4.

Programma "Dzīvei gatavs" - VID

15.10. plkst. 9.20 - 12.05

DALP 5.vsk.,

Rīgas iela 50

DALP 5.vsk.

9.kl. skolēni

Kristīne Novade

29393638

Skolēni vieslekcijā iepazīsies ar Valsts Ieņēmumu dienesta ikdienu, veicot Latvijas nodokļu sistēmas administrēšanu. Gūs izpratni par nodokļu maksāšanas nozīmi un VID darbinieku ikdienu un nepieciešamību pārzināt plašu normatīvo aktu bāzi, lai veiksmīgi sniegtu atbalstu nodokļu maksātājiem.

5.

Wago INFOLINER

15.10.plkst.10.00-18.00

RTU Liepājas filiāle- Liedaga iela 3

7.-12.klašu skolēni

Mārcis Priedītis 26065753

Ja tevi interesē, kā notiek ražošanas procesu automatizācija, kā arī vēlies noskaidrot jaunākās tendences šajā sfērā, tad Wago Infoliner tev patiks. Varēsi ne tikai smelties zināšanas, konsultējoties ar industrijas ekspertiem, bet arī iemēģināt spēkus programmējamu loģisko kontrolleru programmēšanā.

6.

Radošā darbnīca “Audio, Video, Disco” – “es dzirdu, es redzu, es mācos”

15.10. no plkst.14.00 – 17.00

Liepājas universitāte – Kūrmājas prospekts 13

1.grupa – 14.00

2.grupa – 15.30

(katrā grupā 15 cilvēki)

7.-12.klašu skolēni

Anna Priedola 27832477

 

Pieteikties, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jauno mediju mākslinieki rada mākslu un izstrādā radošos produktos ļoti daudzveidīgos medijos – audio, video, foto, virtuālajā realitātē. Viņi izstrādā interaktīvas, elektroniskas sistēmas, poētiskus robotus, jaunus mūzikas instrumentus un veido pasākumu video scenogrāfiju. skolēniem būs iespēja iepazīties ar analogām un digitālām audio un video sistēmām un izmēģināt modulāro sintezatoru u.c. elektroniskās mūzikas rīkus darbībā. Darbnīcu vadīs Mākslas pētījumu laboratorijas darbinieki, mākslinieki Pēters Riekstiņš, Ieva Vīksne, Anna Priedola, Maija Demitere.
Pasākuma laikā būs iespēja apskatīt arī Liepājas Universitātes mācībspēka, fotogrāfa Petra Saulena (LT) izstādi "Horizonts" un jauno mediju mākslas studentu izstrādātās virtuālās realitātes pieredzes

7.

Pielaiko profesiju

16.10.2019., 14.00-17.00, O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskola

7.-9. kl.

Jana Grīne

 

8.

Nākotnes darba vieta

17.10.plkst.14.10- PIKC LMMDV-Alejas iela 18

 

Nils Kuncītis 29882813

 

9.

Radošā darbnīca “Citāds tekstils”

PIKC   “Liepājas Valsts tehnikums”-17.10.-plkst.15.00

6.-9.klašu skolēni

Ligita Reimane 29735843

Radošā darbnīca “Izgatavo aproci ar LED gaismiņu” – pieteikties līdz 14.10.

10.

Es – jaunais uzņēmējs

 

18.10.plkst.15.00

Liepājas Jauniešu māja

8.-12.klašu skolēni

Elīna Tapiņa

29824140

Paneļdiskusija-pieredzes stāsti par skolēnu mācību uzņēmumu lietderīgumu un jauniešu perspektīvām uzņēmējdarbībā. Piedalās Ralfs Ragoļevs, Kristiāns Lancmanis, Reinis Nikuļcevs. Lūgums aicināt skolēnus (SMU dalībniekus) un citus interesentus

11.

RSU lekcija - nodarbība "Bioloģija un ķīmija Tavā organismā"

18.10. plkst. 9.20 - 13.05

8.kl. skolēni

Kristīne Novade

29393638

Informācija par ķīmijas un bioloģijas nozīmi nākotnes profesijas izvēlē.

Mācību eksperimentā “Cukura izaicinājums” tiks sniegta informācija par cukura apriti organismā, kā arī uzskatāmi ar eksperimenta palīdzību parādīts, kā asinīs paaugstinās cukura līmenis, lietojot saldumus.

 

12.

Ekskursijas uz uzņēmumu AE Partner

Pēc sarunātā laika

7.-12.klašu skolēni

Pieteikties pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Iepazīšanās ar uzņēmumu

13.

Akcija "Nākotnes krekls"

14.10. - 18.10.

DALP 5.vsk.,

Rīgas iela 50

DALP 5.vsk.

6.kl.skolēni.

Kristīne Novade

29393638

Radošums palīdzēs analizēt un izprast katra skolnieka paradumus, hobijus, nepieciešamības un nākotnes vīzijas.

 

Dodies uz izstādi "Izglītība un karjera 2019"

5. oktobrī Radisson Blu Hotel Latvija Konferenču centrā (Elizabetes iela 55, Rīga) norisināsies gadskārtējā Starptautiskā augstākās un vidējās izglītības ārzemēs izstāde "Izglītība un karjera 2019".  Izstādē piedalīsies vairāk kā 30 ārvalstu mācību iestādes, darbosies "Iedvesmas stūrītis" ar dažādiem veiksmes stāstiem par studijām ārzemēs un "Radošās darbnīcas", kā arī ir paredzēta iespēja Tavas karjeras konsultācijām.

Bezmaksas ieejas biļetei reģistrējies www.kalba.lv mājas lapā, jo, ierodoties pasākumā, Tev tā būs jāuzrāda elektroniskā vai drukātā veidā.

Ja uz izstādi no Liepājas Tu vēlies doties ar KALBA organizēto autobusu, lūdzu reģistrāciju veic līdz 27.septembrim. Aptuvenā cena maršrutā Liepāja - Rīga ir 11 EUR .

Iemēģinām profesijas

27.maijā viesu namā “Janči” norisinājās 9. – 12. klašu saliedēšanās pasākums “Iemēģinām profesijas”. Patieso gribu un izturība apliecināja visi dalībnieki, jo, spītējot sliktajiem laika apstākļiem un lietum, pasākuma norises vieta tika sasniegta, dodoties pārgājienā, velobraucienā, izmantojot satiksmes autobusu vai meklējot alternatīvus transporta līdzekļus. Nonākot galamērķī, varējām stiprināties un sasildīties ar viesu nama saimnieka sarūpēto zupu.

Kad ceļā pazaudētie spēki tika atgūti, sekoja nopietns darbs meistarklasēs, kurās skolēni varēja iepazīt aktiera, uzņēmuma un deju studijas vadītāju, reklāmu producenta, biznesa un veselības treneru, speciālista starptautiskās sadarbības jautājumos, rakstnieces un fotogrāfa profesijas. Nodarbību vadītāji piedāvāja skolēniem iespēju pārliecināties par savu piemērotību noteiktās profesijas turpmākai izvēlei, praktiski darbojoties un veicot ar darba pienākumiem saistītus uzdevumus gan individuāli, gan komandā, kas palīdzēja veidot jaunas savstarpējās komunikācijas un sadarbības iemaņas darba apstākļos. Pasākumā valdīja nopietna darba atmosfēra un radošums, mūsu talanti un spējas atklājās jaunā kvalitātē.

Meistarklases tika organizētas projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

    IMG 2616  IMG 2575

 

 

 

Skaistumkopšanas nozares profesijas

16.maijā 7.B, E klašumeitenes  pasākumā “Skaistumkopšanas nozares profesijas” Liepājas Modes un Mākslas studijā iepazinās ar studijas vadītāja, vizāžista un friziera stilista profesijām. Meitenes uzzināja par profesiju darba ikdienu, nepieciešamajām zināšanām, apmācības un izglītības iespējām. Praktiski darbojoties, katra varēja iejusties gan vizāžista, gan friziera lomā, veidojot jaunus matu sakārtojumus un ikdienas grimu. Pasākuma noslēgumā guvām pārliecību, ka jaunās zināšanas ir vērtīgas un nepieciešamas katra ikdienā. Pasākums organizēts projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

 

Pamatskolas SMU ekskursija.

Jau otro gadu, maija mēnesī, pamatskolas SMU dalībnieki brauc ekskursijā un piedalās radošajās darbnīcās, kuras finansēja no ES projekta Nr. 8.3.5.0/16/1/001, Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs. Šogad Snēpeles pagasta Norniekos viesojāmies pie saimnieka Pētera Gobzema. Kazu un strausu audzēšana jau 10 gadu garumā izaugusi par vērienīgu uzņēmumu.

Lasīt tālāk: Pamatskolas SMU ekskursija.

Trenējamies izprast sevi

10.aprīlī ar projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu pie 8. klašu skolēniem viesojās personības izaugsmes trenere Dace Briede -Zālīte no biedrības "Pacelt Pasauli", kura piedāvāja skolēniem veikt personības profila testu "DISC", lai katrs atpazītu personiskās rakstura iezīmes, izprastu savas rīcības izvēli dažādās situācijās, spētu apzināties vēlmes un trūkumus, saprastu, kas ir nepieciešams, lai maksimāli izmantotu savu potenciālu un būtu efektīvāks nākotnes izglītības izvēlē un profesionālās karjeras veidošanā. Veicot vairākas matemātiskas darbības, skolēni nonāca pie vēlamā rezultāta un, pateicoties lektores konsultācijām, saprata, ka šie priekšnoteikumi ir būtiski nozīmīgi savstarpējās saskarsmes veidošanā.

 

 

 

20190410 095357

Profesiju darbnīca

Šodien mūsu skolā 4. klasēm projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. notika pasākums ““Profesiju darbnīcas”, kurā skolēni iepazinās ar inženiera, vides speciālista, enerģētikas speciālista profesijām un uzzināja, kādi ir alternatīvo enerģiju ieguves veidi, un kā sauc profesijas, kuras darbojas šajā jomā, kā arī praktiski pārbaudīja kā no pārtikas var ražot enerģiju.

 

 

 

Lasīt tālāk: Profesiju darbnīca

Profesiju darbnīcas.

Šodien mūsu skolā 4. klasēm projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. notika pasākums ““Profesiju darbnīcas”, kurā skolēni iepazinās ar inženiera, vides speciālista, enerģētikas speciālista profesijām un uzzināja, kādi ir alternatīvo enerģiju ieguves veidi, un kā sauc profesijas, kuras darbojas šajā jomā, kā arī praktiski pārbaudīja kā no pārtikas var ražot enerģiju.

Apakškategorijas

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs