Skaistumkopšanas nozares profesijas

16.maijā 7.B, E klašumeitenes  pasākumā “Skaistumkopšanas nozares profesijas” Liepājas Modes un Mākslas studijā iepazinās ar studijas vadītāja, vizāžista un friziera stilista profesijām. Meitenes uzzināja par profesiju darba ikdienu, nepieciešamajām zināšanām, apmācības un izglītības iespējām. Praktiski darbojoties, katra varēja iejusties gan vizāžista, gan friziera lomā, veidojot jaunus matu sakārtojumus un ikdienas grimu. Pasākuma noslēgumā guvām pārliecību, ka jaunās zināšanas ir vērtīgas un nepieciešamas katra ikdienā. Pasākums organizēts projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

 

Pamatskolas SMU ekskursija.

Jau otro gadu, maija mēnesī, pamatskolas SMU dalībnieki brauc ekskursijā un piedalās radošajās darbnīcās, kuras finansēja no ES projekta Nr. 8.3.5.0/16/1/001, Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs. Šogad Snēpeles pagasta Norniekos viesojāmies pie saimnieka Pētera Gobzema. Kazu un strausu audzēšana jau 10 gadu garumā izaugusi par vērienīgu uzņēmumu.

Lasīt tālāk: Pamatskolas SMU ekskursija.

Iemēģinām profesijas

27.maijā viesu namā “Janči” norisinājās 9. – 12. klašu saliedēšanās pasākums “Iemēģinām profesijas”. Patieso gribu un izturība apliecināja visi dalībnieki, jo, spītējot sliktajiem laika apstākļiem un lietum, pasākuma norises vieta tika sasniegta, dodoties pārgājienā, velobraucienā, izmantojot satiksmes autobusu vai meklējot alternatīvus transporta līdzekļus. Nonākot galamērķī, varējām stiprināties un sasildīties ar viesu nama saimnieka sarūpēto zupu.

Kad ceļā pazaudētie spēki tika atgūti, sekoja nopietns darbs meistarklasēs, kurās skolēni varēja iepazīt aktiera, uzņēmuma un deju studijas vadītāju, reklāmu producenta, biznesa un veselības treneru, speciālista starptautiskās sadarbības jautājumos, rakstnieces un fotogrāfa profesijas. Nodarbību vadītāji piedāvāja skolēniem iespēju pārliecināties par savu piemērotību noteiktās profesijas turpmākai izvēlei, praktiski darbojoties un veicot ar darba pienākumiem saistītus uzdevumus gan individuāli, gan komandā, kas palīdzēja veidot jaunas savstarpējās komunikācijas un sadarbības iemaņas darba apstākļos. Pasākumā valdīja nopietna darba atmosfēra un radošums, mūsu talanti un spējas atklājās jaunā kvalitātē.

Meistarklases tika organizētas projekta Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

    IMG 2616  IMG 2575

 

 

 

Trenējamies izprast sevi

10.aprīlī ar projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu pie 8. klašu skolēniem viesojās personības izaugsmes trenere Dace Briede -Zālīte no biedrības "Pacelt Pasauli", kura piedāvāja skolēniem veikt personības profila testu "DISC", lai katrs atpazītu personiskās rakstura iezīmes, izprastu savas rīcības izvēli dažādās situācijās, spētu apzināties vēlmes un trūkumus, saprastu, kas ir nepieciešams, lai maksimāli izmantotu savu potenciālu un būtu efektīvāks nākotnes izglītības izvēlē un profesionālās karjeras veidošanā. Veicot vairākas matemātiskas darbības, skolēni nonāca pie vēlamā rezultāta un, pateicoties lektores konsultācijām, saprata, ka šie priekšnoteikumi ir būtiski nozīmīgi savstarpējās saskarsmes veidošanā.

 

 

 

20190410 095357

Profesiju darbnīca

Šodien mūsu skolā 4. klasēm projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. notika pasākums ““Profesiju darbnīcas”, kurā skolēni iepazinās ar inženiera, vides speciālista, enerģētikas speciālista profesijām un uzzināja, kādi ir alternatīvo enerģiju ieguves veidi, un kā sauc profesijas, kuras darbojas šajā jomā, kā arī praktiski pārbaudīja kā no pārtikas var ražot enerģiju.

 

 

 

Lasīt tālāk: Profesiju darbnīca

Profesiju darbnīcas.

Šodien mūsu skolā 4. klasēm projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. notika pasākums ““Profesiju darbnīcas”, kurā skolēni iepazinās ar inženiera, vides speciālista, enerģētikas speciālista profesijām un uzzināja, kādi ir alternatīvo enerģiju ieguves veidi, un kā sauc profesijas, kuras darbojas šajā jomā, kā arī praktiski pārbaudīja kā no pārtikas var ražot enerģiju.

Fizika medicīnā

20. martā Radošuma dienu ietvaros 9.klašu skolnieces, kuras savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu, devās ekskursijā uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, lai iepazītu medicīnas nozari - šoreiz saistībā ar fizikas zinātni. Ekskursijas sākums bija Klientu apkalpošanas centrā, aplūkojot tehnoloģiskās iespējas ārkārtas situācijās. Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā meitenes iepazinās ar dažādo procedūru klāstu, kuras ir izmantojamas veselības uzlabošanas nolūkā – ūdensdziedniecību, dūņu dziedniecību, fizikālo terapiju u.c. Turpinājumā ekskursantes nonāca vietā, kur tiek veikti angiogrāfijas izmeklējumi, t.i., procedūra, kuras laikā ar speciālas aparatūras palīdzību tiek novērtēts asinsvadu stāvoklis un atrastas ar dažādām slimībām saistītās novirzes. Ekskursijas noslēgumā bija iespēja ielūkoties Staru terapijas nodaļā, kurā aiz 4 m biezām sienām tiek ārstēti onkoloģijas slimnieki, kuriem ir nepieciešama staru terapijas procedūra.

Ekskursijas gaitā radās pārliecība, ka darbs slimnīcā ir smags un atbildīgs, jo bieži vien ir jāveic vissmalkākie aprēķini un jāņem vērā būtiskākās nianses, lai spētu uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti vai glābtu dzīvību.

20190320 130915

 

 

Homopolarie motori

Praktiskā nodarbība 19.martā ZINOO centrā 6.C klases zēniem izvērtās par pirmo saskarsmi ar fizikas zinātni. Kā zināms, ar elektromotoriem aprīkoti auto iegūst arvien lielāku popularitāti, tāpēc skolēniem bija iespēja iejusties par autotransporta inženieriem un ar baterijas, stieples un magnētu palīdzību izveidot pašiem savu homopolarā motora modeli. Darba gaita prasīja pacietību un neatlaidību, jo stingrā stieple negribēja padoties, tomēr par rezultātu bija liels gandarījums. Jaunās zināšanas noderēs fizikas priekšmeta apguvē turpmāk

.

 

 

 

20190319 110215

20190319 105313

 

Skola 2019

 

1. martā skolas 9., 11.,12. klašu skolēni un skolotājas devās uz Ķīpsalas Starptautisko izstāžu zāli, lai apmeklētu nozīmīgāko izglītības iespēju notikumu Latvijā - izstādi “Skola 2019”, kura katru gadu pulcē tūkstošiem jauniešu un piedāvā plašu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs: augstskolās, koledžās, tehnikumos, profesionālās vidusskolās u.c. Grāmatu mīļotāji apvienoja divus vienā un “Latvijas Grāmatu izstādē” varēja papildināt mājas bibliotēkas plauktus ar vērtīgiem ieguvumiem. Pasākums tika īstenots ar projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu.

     

 20190301 140907   

20190301 141619

20190301 141544 1

RTU Karjeras diena 2019

22.februārī 12.klašu skolēni, kuri savu nākotni ir nolēmuši saistīt ar studijām RTU, ar  projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā apmeklēja izstādi "RTU Karjeras diena 2019", kurā savu dalību bija pieteikuši 140 uzņēmumi. Studenti un potenciālie studēt gribētāji varēja iepazīties ar darba un prakses iespējām, gaidāmajiem pasākumiem uzņēmumos un iesaistīties projektos, konkursos, testu izpildē, konsultēties pie nozaru speciālistiem un piedalīties semināros "Kā būt produktīvam?" un "'Kā paspēt visu?", kuru vadīja pazīstamais radio Pieci.lv dīdžejs Toms Grēviņš. 

Bioloģija nākotnē

4. februārī, Sv.Valentīna dienā, pie 8.klašu skolēniem viesojās RSU Liepājas filiāles studentes un pasniedzējas ar lekciju – nodarbību “Bioloģija un ķīmija – nākotnes nozares”. Nodarbības mērķis bija parādīt skolēniem, cik nepieciešmi ir apgūt bioloģijas un ķīmijas mācību priekšmetus skolā, saskatot minēto nozaru klātbūtni apkārtnē un pierādot to nozīmi nākotnes attīstībā. Saprotams, ka nanomedicīna, 3D zāļu un protēžu druka, mākslīgais intelekts un daudzi citi jaunatklājumi jau ir mūsdienu realitāte, kuru potenciāls vēl nav izsmelts.

Lasīt tālāk: Bioloģija nākotnē

Jaunie animatori


15., 16. janvārī pie 5. un 7. kašu skolēniem pasākumā “Profesijas animācijā” viesojās animatori no Rīgas, kuru lekcijā par profesijām animācijā varēja uzzināt, kādi pienākumi multfilmu tapšanā ir scenāristam, režisoram, māksliniekam, operātoram un animatoram u.c.

Lasīt tālāk: Jaunie animatori

Skolā viesojas Aizsardzības ministrijas pārstāvji

27. novembrī pie 10. klašu skolēniem ar informatīvi izglītojošo lekciju viesojās Aizsardzības Ministrija. Skolai tika skaista dāvana - grāmata "Latvijas  valsts stāsts".

12. kl. skolēni uzzina par mācību iespējām ārzemēs


30. novembrī Starptautiskā konsultāciju centra "Kalba" rīkoto lekciju Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā apmeklēja 12. klašu skolēni. Jaunieši tika iepazīstināti ar studiju iespējām ārzemēs - Lielbritānijā, Dānijā, Nīderlandē un Zviedrijā.

Es būšu savas topošās profesijas meistars


Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros 29. novembrī 5. D klases skolēni – Rēzija, Ralfs Mārcis un Kristīne piedalījās meistardarbnīcā "Es būšu savas topošās profesijas meistars” Liepājas Valsts tehnikumā, kur pilnveidoja zināšanas un prasmes galda kultūrā, praktiski sevi pierādīja svētku galda klāšanā.

Lasīt tālāk: Es būšu savas topošās profesijas meistars

7. A taisa ziepes Ziepju fabrikā


30. novembrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» ietvaros 7. A klaswe devās uz ra'zotni "Ziepju fabrika" Liepājā, Pļavu ielā. Šo ekskursiju skolēni ar nepacietību jau gaidīja un nepalika vīlušies.

Lasīt tālāk: 7. A taisa ziepes Ziepju fabrikā

Karjeras pasākums "Dari to, ko mīli"


20.novembrī projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 12. klašu skolēniem notika pasākums „Dari to, ko mīli”, ko vadīja personības un karjeras treneris Andris Arhomkins.

Lasīt tālāk: Karjeras pasākums "Dari to, ko mīli"

Biznesa trenera E. Imbovica nodarbība vidusskolēniem


5. novembrī projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pie 10. klašu skolēniem viesojās un nodarbības vadīja biznesa treneris Edmunds Imbovics.  Jauniešiem bija iespēja izprast mērķa uzstādīšanas jēgu, uzzināt, kā domāšanas veids un mērķtiecība var būt instruments veiksmīgas karjeras veidošanā.

Alekša Daumes lekcija "Pārmaiņu domāšanas stratēģija"


29. oktobrī ar projekta
 Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu pie 9. un 11. klašu skolēniem viesojās personības izaugsmes treneris Aleksis Daume ar lekciju – nodarbību “Pārmaiņu domāšanas stratēģija”.

Lasīt tālāk: Alekša Daumes lekcija "Pārmaiņu domāšanas stratēģija"

Ekskursija Liepājas SEZ metālapstrādes uzņēmumā


Doties izzināt nezināmo 9. klašu skolēni nolēma Karjeras nedēļas 2018 pasākumu ietvaros. 17. oktobrī, apmeklējot Liepājas Biznesa centra uzņēmumu SIA "EXPEDIT BALTIC", jaunieši iepazina uzņēmumu, kurš nodarbojas ar veikalu iekārtu ražošanas procesu - no izejmateriālu iegādes līdz gatavās produkcijas piegādei pasūtītājam. Ražotnes produkciju mēs varam atpazīt tādos veikalos kā JYSK, Lindex, Lauma Lingerie gan šeit Latvijā, gan ārpus valsts robežām.

Lasīt tālāk: Ekskursija Liepājas SEZ metālapstrādes uzņēmumā

Skolēni pielaiko profesijas


17. oktobrī 7. A un 9. C klašu skolēni piedalījās karjeras dienu pasākumā "Pielaiko profesiju 2018", kas norisinājās O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā ar projekta
Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" atbalstu. Skolēniem tika dota iespēja satikt dažādu profesiju pārstāvjus un izzināt viņu darba ikdienu. Meistarklasēs bija iespēja iepazīt AS Swedbankas klientu konsultanta, nodokļu inspektora, medmāsas, prokurora, Valsts policijas

Lasīt tālāk: Skolēni pielaiko profesijas

Slimnīcā iepazīst mediķu darbu


16. oktobrī mūsu skolas 9. klašu skolēni, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar medicīnu, viesojās SIA “Liepājas Reģionālajā slimnīcā”, kur Komunikācijas un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciālistes Indra Grases vadībā iepazina slimnīcu. Skolēni uzzināja, ka ārkārtas situācijā slimnīcā ir iespējams uzņemt daudz vairāk pacientu, nekā ikdienā, operējot pat uzņemšanas nodaļā. Tika apmeklēta Konsultatīvā nodaļa, kurā tiek sagatavoti slimnieku izraksti. Skolēni ielūkojās operāciju zālēs, kurās tiek veiktas nelielas manipulācijas un izmeklējumi.

Lasīt tālāk: Slimnīcā iepazīst mediķu darbu

Pasākums "Vadi savu karjeru pats"


Karjeras nedēļas ietvaros 11. oktobrī notika  paneļdiskusija "Vadi savu karjeru pats", kurā piedalījās pasākumu organizatore un aģentūras "Bordo"īpašniece Sindija Vilde un uzņēmējs, valodu un tulkošanas aģentūras "Valodu vēstniecība"īpašnieks, " Desol Training" vadītājs Andris Lanka. Diskusijas laikā abi profesionāļi atklāja, kā izvēlējušies savu profesiju, kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru un sasniegtu savus mērķus. Pasākumā piedalījās mūsu skolas 11. A un 12. A klases skolēni. Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Stikla pūtēji viesojas pie sākumskolēniem


Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.28. septembrī 2.un 3. klasēm notika pasākums “Neparasta profesija - Stikla pūtējs”.

Skolēni iepazinās ar stikla veidotāja ikdienu,  saistošā amatnieku stāstījumā uzzināja  par nepieciešamajām iemaņām, prasmēm, nodarbinātības un izglītības ieguves iespējām, guva atbildes uz sev interesējušiem jautājumiem, kā arī paši praktiski izmēģināja stikla pūšanu.

Lasīt tālāk: Stikla pūtēji viesojas pie sākumskolēniem

Saldās karameles


Nedēļas nogalē 6. C un 6. D klašu skolēni devās ekskursijā uz Jelgavas uzņēmumu "Karameļu darbnīca", kur vēroja ražošanas paraugdemonstrējumus un klausījās stāstījumu par to, kā ir iespējams radīt dabīgas karameles ar izcilu garšu bez sintētiskām piedevām. Kā īsti eksperti skolēni piedalījās karameļu degustācijā, un, tā kā bērni bija pārliecināti par savām spējām, katram tika dota iespēja pagatavot savu karameli.

Lasīt tālāk: Saldās karameles

12. B klase klausās lekciju LTRK


8. oktobrī 12. B klase Karjeras nedēļas ietvaros apmeklēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkoto lekciju  "Eneagramma biznesā". Vai es sevi pazīstu, vai es vēlos saprast līdzcilvēkus, kādu profesiju man dzīvē izvēlēties?
Pēc nodarbības jaunieši diskutēja ar lektori Intu Santu un uzklausīja ieteikumus, kā pēc ievadnodarbības turpināt  sevi  meklēt.
 
 
 

Skolēni izzina sporta skolotāja profesiju


Mūsu skolas 7., 8. klašu skolēni  Karjeras nedēļā  uzzināja, ka LOC sporta klubā ir izsludināta vakance sporta skolotāja amatam. Protams, vislabākie kandidāti vēlējās pieteikties! Pieteicās gan Olimpisko spēļu dalībnieki, gan Sporta akadēmijas absolventi, gan citi pieredzes bagātie  profesionāļi no Latvijas un ārzemēm.

Lasīt tālāk: Skolēni izzina sporta skolotāja profesiju

6. klases darina smukumlietas Amatnieku mājā


Karjeras nedēļas ietvaros īpaša uzmanība tiek pievērsta skolēnu prasmēm, tāpēc mūsu skolas 6. klašu skolēni skolas solus uz īsu mirkli ir atstājuši, lai, viesojoties “Amatnieku namā”, apgūtu prasmes, ar kurām atsaucīgi dalījās Liepājas tautas mākslas biedrības “Saiva” amatnieces – ādas apstrādes, pinumu, dzintara apstrādes meistares un šuvējas.

Lasīt tālāk: 6. klases darina smukumlietas Amatnieku mājā

Es būšu savas topošās profesijas meistars


9. oktobrī, Karjeras nedēļai turpinoties, Liepājas Valsts tehnikumā notika konkurss 5. - 6. klašu grupā  "Es būšu savas topošās profesijas meistars", kurā piedalījās 5. B klases meitenes Samanta Cerbule un Rebeka Raga - Rozenberga. Darbojoties komandā, meitenēm bija jādemonstrē savas pavāra - konditora prasmes pieredzējušu pavārmākslas pasniedzēju vadībā un uzraudzībā. Mūsu meiteņu komanda vienpadsmit komandu konkurencē ieguva 1. vietu! 

Lasīt tālāk: Es būšu savas topošās profesijas meistars

Būvē savu karjeru pats


8. oktobrī karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā "Būvē savu karjeru pats", piedalījās 4. A klases skolēni  Ričards Ģenerālis un Valters Štāls. Pasākums norisinājās BLUE SHOCK RACE hallē, kur uzņēmējs Artis Daugins zēnus iepazīstināja ar elektrokartinga uzbūvi un mehānismiem, kā arī pašiem bija iespēja iemēģināt prasmes braucienā. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Lasīt tālāk: Būvē savu karjeru pats

7. C zinātkāres centrā ZINOO iepazīst vēl nezināmo


Karjeras nedēļas ietvaros 7. C klase zinātkāres centrā ZINOO iepazina vēl nezināmo. Dažādi eksponāti un spēles ļāva iepazīt gan cilvēka ķermeni, gan vienkāršā veidā saprast, kas notiek fizikas un ķīmijas pasaulē, kā arī ieraudzīt neredzamo un piedzīvot šķietami fantastiskas lietas.

Lasīt tālāk: 7. C zinātkāres centrā ZINOO iepazīst vēl nezināmo

11. A klase tiekas ar skolas absolventu V. Līkostu


9. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros 11. A klase tikās ar mūsu skolas absolventu Valdi Līkostu. Valdis skolēniem pastāstīja par piedzīvoto vidusskolas laikā, par savu dzīvi un nejaušībām studiju gados, ka arī to, cik svarīgi ir izvirzīt mērķus tālākai dzīvei. Valdis šobrīd strādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā par vides ekspertu, ka arī ir SIA "Inerto materiālu serviss" izpilddirektors. Valdis skolēnus iedvesmoja ar savu stāstu un pierādīja, ka dzīvē jāizmanto katra iespēja, nav jābaidās riskēt, kā arī jāiegulda tajās lietās, kas patiešām interesē.

Lasīt tālāk: 11. A klase tiekas ar skolas absolventu V. Līkostu

9. B apmeklē Liepājas lidostu


8. oktobrī tika dots STARTS Karjeras nedēļai, kas visā Latvijā noritēs ar devīzi "Tavs karjeras skrejceļš". Pirmie skrejceļu mācību ekskursijas laikā atklāja un izrādīja Liepājas lidostas darbinieki, kuri ar Liepājas SEZ gādīgu atbalstu mūsu skolas 9. B klases skolēnus iepazīstināja ar darbu lidostā un ļāva izjust profesionālo ikdienu.

Lasīt tālāk: 9. B apmeklē Liepājas lidostu

Ciemošanās strausu fermā


30. maijā 3. A klases skolēni projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros devās uz uzņēmumu SIA „Nornieki”,kas ir strausu un buru kazu ferma. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar netradicionālās lauksaimniecības specifiku, uzņēmējdarbību, ražošanas procesiem un lauku tūrismu. Šeit tika sniegta iespēja apskatīt eksotiskos putnus strausus, uzzināt par to dzīvesveidu un barošanos, apskatīt olu inkubatoru, kā arī meistardarbnīcā izgatavot suvenīrus, izmantojot strausa spalvas. Liels prieks bija apmīļot fermā dzīvojošās kazas. Iesakām šo vietu apmeklēt arī citiem, būs interesanti!

Lasīt tālāk: Ciemošanās strausu fermā

Ekskursija Konfelādes ražotnē Ķekavā


20. aprīlī pamatskolas SMU bija iespēja  projekta 8.3.5.0/16/1/
001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"' ietvaros apmeklēt Konfelādes ražotni Ķekavā. Uzņēmums ražo produkciju no Latvijā iegūtiem augļiem un ogu sulām, izmantojot augļu pektīnu. Produkcijas klāstā ir marmelādes, eliksīri, sīrupi ar stēviju un fruktozi. Skolēni uzdeva jautājumus par uzņēmuma biznesa ideju. Tā radās ģimenes uzņēmuma īpašniekam.

Lasīt tālāk: Ekskursija Konfelādes ražotnē Ķekavā

Mūzikas dzīves pavēlnieks


22. martā mūsu skolas 4. - 5. klašu skolēni piedalījās pasākumā "Mūzikas dzīves pavēlnieks", kas notika Liepājas 8. vidusskolā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Skolēniem bija iespēja "iemēģināt roku" sitamo instrumentu, ģitāras spēlē, iejusties dīdžeja lomā, kā arī ieklausīties “OKartes skatuves” dalībnieka – dziedātāja KAŠERA  (Kaspars Blūms-Blūmanis) karjeras izaugsmes stāstā un  kopā ar mākslinieku veikt dažādas aktivitātes.

Lasīt tālāk: Mūzikas dzīves pavēlnieks

Skolēni apmeklē izstādi "Skola 2018"


23. februārī mūsu skolas 9. - 12. klašu skolēni projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja izglītības izstādi „Skola 2018”, kas notika Rīgā Starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala".

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē izstādi "Skola 2018"

Masku darbnīca "Namīnā"


Tuvojas Ziemassvētki un ir sācies ķekatās iešanas laiks. Mūsu skolas 7. klašu skolēni šonedēļ viesojās folkloras centrā ,,Namīns””, kurā, iepazīstot latviešu tautas gadskārtas, ar mākslinieces dekoratores Daces Lankas palīdzību veidoja ķekatnieku maskas.

Lasīt tālāk: Masku darbnīca "Namīnā"

Skolēni uzzina par karjeras iespējām aizsardzības jomā

 7. novembrī 8. un 9. klašu skolēni, kuri savu nākotni ir iecerējuši saistīt ar iekšlietu vai militāro jomu, piedalījās VIAA organizētajā seminārā „Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās”, kas norisinājās O. Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā. Skolēni tika informēti par karjeras un izglītības iespējām, esošajām profesijām un darba iespējām iekšlietu un aizsardzības nozarēs.

Skolēni apmeklē Liepājas Amatnieku namu

Neatņemam mācību procesa daļa ir mācību ekskursijas un vietējo kultūras iestāžu apmeklējumi. Šogad, pateicoties Liepājas Amatnieku nama atraktīvajam piedāvājumam, Liepājas skolu skolēniem ir iespēja iepazīt amatus un izgatavot sev nelielas piemiņas lietiņas.

Šo iespēju šajā rudenī, projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001) ietvaros, ir izmantojušas mūsu skolas sestās klases, kā arī 7. A klase. Amatnieki skolēniem pastāstīja par savām amata prasmēm, izrādīja darbarīkus. Ikvienam bija iespēja iemēģināt stelles.

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē Liepājas Amatnieku namu

6. klases zīmē savu nākotnes profesiju


 Karjeras nedēļas laikā, kuras devīze šogad bija ,, Es gribu! Es varu! Es daru!”, 6. Klašu skolēniem tika uzticēts atbildīgs uzdevums – uzzīmēt savu nākotnes profesiju, kas palīdzēs noteikt to, kuras profesijas izvēlas mūsu skolēni. Ar klašu paveiktā darba rezultātu interesenti var iepazīties 1. stāva pārejā pie ,,pelēkās sienas”, kur tika izveidota izstāde.

Pateicība vizuālās mākslas skolotājai Kristīnei Sproģei par sadarbību un atbalstu!

2. klašu skolēni pēta Saules sistēmu

Šodien, 3.novembrī, mūsu skolā 2. klašu skolēni iepazīstas ar Saules sistēmas uzbūvi un profesijām, kas nepieciešamas, lai izprastu un izpētītu Kosmosu. Pasākums notiek projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros.

Tehniskās jaunrades diena

 19. oktobrī ar  projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (Projekta numurs: 8.3.5.0/16/I/001) atbalstu  norisinājās ,,Tehniskās jaunrades dienas DALP 5. vidusskolā" 7., 8. klasēm. Skolēni piedalījās interaktīvās un izglītojošās nodarbībās, kā arī vēroja eksperimentu izrādi. Nodarbībās katrs varēja uzmeistarot savu raķeti, pārbaudīt tās spēju lidot un veiksmīgi uzveikt ūdens plūdus, būvējot sev ūdensizturīgu māju. Izzinoši vērtīga izvērtās zinātnieku izpēte. Aktīvi un jautri kopā pavadītais laiks mūs vieno!

Lasīt tālāk: Tehniskās jaunrades diena

Kā izvēlēties sirdij tuvu profesiju

 31.oktobrī mūsu skolā  projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros 12.A un12.B klases skolēni piedalījās pasākumā „Kā izvēlēties savu sirds profesiju”, kura mērķis bija palīdzēt jaunietim izprast savu izvēli karjeras veidošanā. Pasākumu vadīja karjeras konsultante un personības izaugsmes trenere Jolanta Priede.

1.C ekskursijā Ievlejas maizes ceptuvē

 13. novembrī 1.C klase projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros devās mācību ekskursijā "No graudiņa līdz kukulītim" uz Sakas pagasta "Ievlejām", kur bērni iepazinās ar maizes tapšanas procesu un katram bija iespēja iejusties maiznieka lomā.

Lasīt tālāk: 1.C ekskursijā Ievlejas maizes ceptuvē

Apakškategorijas

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs