JAL programma skolā

Kas ir JAL?

Junior Achievement – Young Enterprise Latvija jeb vienkārši JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās.

JAL ir viens no 42 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 113 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem, un kopš 1991. gada JAL nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JAL ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem un atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem.

JAL Misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jauno uzņēmēju veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši mūsdienu ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē.

JAL Mērķis ir kļūt par vadošo organizāciju Latvijā, kura ar savu darbību veicina skolēnu uzņēmējspējas - nākotnes starptautiskajiem līderiem, vadošajiem speciālistiem savā nozarē, procesā aktīvi iesaistot Latvijas, ārvalstu labākos praktiskās ekonomiskās izglītības piemērus.

JAL savu darbību balsta uz četrām galvenajām vērtībām, kas caurvij JAL programmas un pasākumus. Pirmkārt, JAL vērtība ir jauniešu praktiskā biznesa izglītība un tādēļ JAL moto ir „Mācīties darot!”. JAL vērtība ir ikviena ģimene un tās atbalsts jauniešu sasniegumiem. JAL vērtībā ir starptautiska sadarbība. JAL vērtība ir JAL zīmols un tā atpazīstamība.