Mīlestības dienas tirdziņš.

12. februārī skolas zālē skanēja mīlestības dziesmas, video vērojām iepriekšējo tirdziņu fotogaleriju. Kas tad tur notika? SMU otrais skolas tirgus, kurā tirgotāji parūpējās par sava produkta, stenda un vizuālā tēla uzlabojumiem. Tas atmaksājās, jo pirkšana sita augstu vilni. SMU „Jar of nature” dažas dienas pirms tirgus piedāvāja atlaižu kuponus un dalījās informācijā par produktu.

Arī šajā tirgū mums bija viesi. Ja Ziemassvētku jampadracī uzaicinājām tirgoties kaimiņu skolu SMU, tad šajā tirdziņa uzaicinājām privātskolas Varavīksne skolēnus gūt pieredzi un iepirkties. Gandarījums bija abpusējs, jo ar savu pieredzi dalījāmies ar ciemiņiem, lai arī viņi uzdrīkstētos dibināt uzņēmumus.

Lasīt tālāk: Mīlestības dienas tirdziņš.

Finanšu pratības konkursi.

Starptautiskā ekonomikas organizācija JAL sākumskolas un pamatskolas skolēniem piedāvā divus konkursus - ”Mana vārdnīciņa” un „Biznesa pasaka.”

Šogad sasparojāmies un piedalījāmies. Konkursa „Mana vārdnīciņa” ietvaros visi 3. klašu skolēni individuāli veidoja vārdnīciņas, kurās bija jāizskaidro ekonomikas jēdzieni. Skaidroja trīs paaudzes. Uz konkursu nosūtījām 11 vārdnīciņas.

Lasīt tālāk: Finanšu pratības konkursi.

SMU -akcijas, atlaides

22. maijā noslēdzās SMU darbība. Jau otro gadu Pavasara tirgu rīkojam ārā pie LOC. Akcijas, atlaides, laimes rats, mārketinga aktivitātes. Ar lielo izpārdošanu bija apmierināti pārdevēji un pircēji.

Mācību gada sākumā tika reģistrēts rekordliels uzņēmumu skaits - 43 SMU. Darbības laikā tika gūta pieredze – komandas darbā, produkta attīstīšanā, pārdošanas un mārketinga prasmju veicināšanā, naudas plūsmas apritē. Uzņēmējspēju prasmes attīstīt ir nepieciešams katram jaunietim, lai nākotnē konkurētu darba tirgū.

Lasīt tālāk: SMU -akcijas, atlaides

Salatēvs pie skolotāju bērniem

Tradīcijas turpinās. 11. janvārī jau ceturto gadu, arodbiedrībā esošo skolotāju bērniem, tiek rīkots Jaunā gada pasākums, kurā Salatēvs nāk ar gardām dāvanām.

Šogad pasākumu vadīja 12. B klases SMU „Event” rūķi.

Kā stāsta vecāki, bērni ļoti gaida šo pasākumu. Neizpalika tradicionālā pikošanās, sportiskās aktivitātes. Spēlēja teātri, bērni paši izraudzījās dzīvnieku lomas.

Tad nāca Salatētis, ar kuru kopā visiem vajadzēja pavingrot. Pēc tam 16 bērni dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus un fotografējās ar Salatēti un rūķiem.

Bērnu pulciņš ar katru gadu kļūst kuplāks, jo jau otro gadu tiek aicināti visu skolas darbinieku mazulīši.

Vecāki - skolotāji ierosināja, ka nākamajā gadā pasākumam jāturpinās ar ballīti. Tā arī darīsim.

DSC 5160

DSC 5193DSC 5203

DSC 5217 2DSC 5223

DSC 5255

Ziemassvētku jampadracis.

43 SMU gaidīja šo dienu. Ar satraukumu tie uzņēmumi, kuri piedalās pirmo reizi. Prieks, ka ir skolēni, kuri darbojas otro un arī trešo gadu.

Tirdziņu vadīja SMU „Event” un 12. komercklases mentori. Tika aicināti Liepājas skolu SMU un atsaucās 2., 6., 10. vidusskolas jaunieši. Tirgojās arī skolotājas. Paldies A. Aizkalnei, N. Priedei, G. Zommerei.

Tika piedāvāta produkcija katra pircēja gaumei – stikla pulksteņi, istabas dekori, koka izstrādājumi, bižutērija, foto gleznas, ekoloģiskas ziepes, vannas bumbas, sveces, tējas, sukādes, batikoti krekli, apgleznotas krūzes, krūzīšu paliktņi, grāmatzīmes, sajūtu bumbas......

Šajā mācību gadā akcentējam - produkta iesaiņojumu un pārdošanas prasmes. Kvalitatīvs produkts jau ir pašsaprotama lieta. SMU „Giftext” pulcināja visvairāk jauniešu, jo tika piedāvāta lotereja, griežot laimes ratu.

Tirgošanās notika abos garajos starpbrīžos, skanēja Ziemassvētku mūzika, uz ekrāna varēja vērot iepriekšējo tirdziņu foto galeriju.

Vairāku uzņēmumu ietirgojums pārsniedza 50 eiro. Kas var būt labāks, kā pārbaudīt savas uzņēmējspēju prasmes jau skolas laikā. Nekas nav nokavēts, vēl SMU var veidot arī janvārī. Uzdrīksties arī Tu!

Tirgus noslēgumā tika pasniegtas 8 nominācijas gan pamatskolas, gan vidusskolas grupās. Žūrijā tika uzaicināti divi komercklases absolventi un divi skolēni – mentori.

SMU tika aicināti ziedot vienu produktu labdarībai. Pilna kaste ar ziedoto produkciju tiks nogādāta uz Jauniešu māju, lai ceļotu uz Rigu TC Spice labdarības veikalu, atbalstot Dakteru Klaunu akciju – palīdzēt tiem bērniem, kuri atrodas slimnīcā.

Janvāris tirgos ir klusais laiks, tādēļ SMU rīkosim apmācības un ballīti.

Februāris ir Mīlestības mēnesis, kad atkal rīkosim tirgu un aicināsim pircējus.

DSC 4525DSC 4529DSC 4542DSC 4548DSC 4553DSC 4558DSC 4565DSC 4576DSC 4585DSC 4595DSC 4589

SMU tirgus Cits Bazārs.

8. decembrī Rīgā Tirdzniecības Centrā Domina Shopping notika, jau par ikgadējo tradīciju kļuvušais, Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu vērienīgākais pasākums Cits Bazārs ziemā, kurā ar savām biznesa idejām un radīto produkciju apmeklētājus iepazīstināja skolēni no visas Latvijas. Šogad smelties iedvesmu Ziemassvētku dāvanām un atrast sev noderīgas preces ikdienā piedāvāja 110 pamatskolas un 60 vidusskolas SMU.

Mūsu skolas 11. komercklases SMU „SOAP BAR” izturēja konkurenci un 6 stundu garumā pircējiem piedāvāja savu produkciju – ekoloģiskās ziepes. Produkcijas dažādība, ziepju formas, stenda noformējums, produktu saistošs izvietojums, vizītkartes, bukleti, meiteņu vizuālais tēls, smaids un nemitīgi stāsti par produkta vērtīgajām īpašībām – dienas beigās piepildīja meiteņu maciņus.

Pasākumā bija iespēja saņemt Swedbankas mentoru konsultācijas un uzdot jautājumus. Kā meitenes atzina, arī pircēju ieteikumi bija vērtīgi un tie lika domāt par jauniem produktu veidiem, par stenda noformējumu.

Luīze Jaksta un Alise Ozola Latvele uzņēmumu izveidoja 11. klasē, bet abām meitenēm ir pieredze SMU veidošanā jau iepriekšējos gados.

Produkcija izpārdota un brīvdienas paies, vārot ziepes. Meitenēm šis process ir jautrs - skan mūzika, joki un smiekli, pāri visam mīlestība un pozitīvisms. Uzņēmuma vadītāja Luīze saka, ka viņu ziepes arī tādēļ pērk.

SMU „SOAP BAR” aicina visus 12. decembrī uz skolas tirgu „Ziemassvētku jampadracis.”

IMG-20181209-WA0006

Reģionālais tirgus 1.decembrī

1. decembrī Ostmalas RIMI notika Liepājas reģionālais tirgus Cits Bazārs.

Piedalījās 36 pamatskolas un vidusskolas SMU. Konkurenci sastādīja arī Rīgas, Ventspils skolu mācību uzņēmumi.

Mūsu skolu pārstāvēja 12 SMU. “Roanse” piedāvāja dāvanu komplektus, “Belko” – karameles, “A.R.K.A.” – interjera priekšmetus, “Erisa” – maciņus. SMU “Quadrātiņi” pārdeva džinsu auduma krūzīšu paliktnīšus, “Foto ceļojums” – foto gleznas , kanvas un grāmatzīmes, “SOAP BAR” – īpaša dizaina eko ziepes, “Jar of Nature” – rotas ar kaltētiem ziediem. “A&L Stile” auskarus un piekariņus. “Ragu pasaule” –rotaslietas no briežu ragu materiāla, “Pērles” –galvas rotas no pērlēm, “Smaržu maģija”, smaržīgos maisiņus.

Lasīt tālāk: Reģionālais tirgus 1.decembrī

Nolikumi JAL

Nolikums Bizness pasaku veidošanai. Skatīt šeit

Nolikums Mana vārdnīciņa 1.-4.klasei. Skatīt šeit

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas vispārīgie Noteikumi. Skatīt šeit

Nolikums Start_Strong_2019. 10.- 12.klasei. Skatīt šeit

Nolikums Biznesa simulācijas spēlei JA TITAN 9.-12.klasei. Skatīt šeit

 

 

JAL darbība

002

Uzdrīksties -Uzvarēt

15.oktobrī vidusskolas komercizglītības klases piedalījās JAL rīkotajā konferencē Rīgā, Ķīpsalā.

10.c klases atziņas par konferenci:

Esam priecīgi par šādu doto iespēju būt šāda mēroga konferencē. Lektori, cilvēki, kuri sasnieguši savu izvirzīto mērķi.

Kā no mazumiņa izveidot lielu uzņēmumu, kā iegūt sponsorus, atbalstītājus, kā runāt ar sabiedrību, lai pasākumi notiktu tādā mērogā, kā piem. Lattelecom maratons, Latviešu dziesmu un deju svētki.

Lai kaut ko sasniegtu, vajag uzdrīkstēties iziet no komforta zonas un darīt radošas, haotiskas un drosmīgas lietas. Pasākums iedvesmoja ar vārdiem – ‘’Uzdrīksties uzvarēt’’!

Vajag cīnīties ar stiprākiem, lai būtu uz ko tiekties, nevis ar gandarījumu uzvarēt vājākos. Lielākais spēks ir, kad mēs vairāk domājam par citiem un mazāk par savu labumu, jābūt gandarītam par savu dzīvē paveikto. Interesants veids kā uzdot jautājumus mentoriem ar catchbox jeb mikrofonu, kas iebūvēts mīkstā četrstūrī.

Ikviens var kļūt par uzņēmēju un vadīt biznesu, ir jāpiemīt līderības prasmēm, uzņēmīgumam, spējai rast risinājumu grūtās situācijās un ar radošu domāšanu, galvenais ir uzdrīkstēties.

Patika, ka varēju ar klasi pavadīt dienu.

Jauniešiem, sajūsmina dzirdēt citu sasniegumus, jo tas deva motivāciju pašam, kaut ko vairāk darīt. Pasākumā varēja vērot, mācīties, kā runāt ar tik lielu auditoriju, kā viss, kas uz skatuves izskatās lielajos monitoros. Gaidām nākamo gadu, kad noteikti brauksim atkal.

 

Jau 25 gadus kopā ar JA Latvia


Jau 25 gadus kopā ar Junior Achievement Latvia nodrošinām mūsu skolēniem iespēju apgūt praktiskas uzņēmējdarbības iemaņas.

Lasīt tālāk: Jau 25 gadus kopā ar JA Latvia

JAL programma skolā

Kas ir JAL? 

Junior Achievement – Young Enterprise Latvija jeb vienkārši JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās.

JAL ir viens no 42 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 113 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem, un kopš 1991. gada JAL nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JAL ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem un atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem.

JAL Misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jauno uzņēmēju veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši mūsdienu ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē.

JAL Mērķis ir kļūt par vadošo organizāciju Latvijā, kura ar savu darbību veicina skolēnu uzņēmējspējas - nākotnes starptautiskajiem līderiem, vadošajiem speciālistiem savā nozarē, procesā aktīvi iesaistot Latvijas, ārvalstu labākos praktiskās ekonomiskās izglītības piemērus.

JAL savu darbību balsta uz četrām galvenajām vērtībām, kas caurvij JAL programmas un pasākumus. Pirmkārt, JAL vērtība ir jauniešu praktiskā biznesa izglītība un tādēļ JAL moto ir „Mācīties darot!”. JAL vērtība ir ikviena ģimene un tās atbalsts jauniešu sasniegumiem. JAL vērtībā ir starptautiska sadarbība. JAL vērtība ir JAL zīmols un tā atpazīstamība. 

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs