SMU -akcijas, atlaides

22. maijā noslēdzās SMU darbība. Jau otro gadu Pavasara tirgu rīkojam ārā pie LOC. Akcijas, atlaides, laimes rats, mārketinga aktivitātes. Ar lielo izpārdošanu bija apmierināti pārdevēji un pircēji.

Mācību gada sākumā tika reģistrēts rekordliels uzņēmumu skaits - 43 SMU. Darbības laikā tika gūta pieredze – komandas darbā, produkta attīstīšanā, pārdošanas un mārketinga prasmju veicināšanā, naudas plūsmas apritē. Uzņēmējspēju prasmes attīstīt ir nepieciešams katram jaunietim, lai nākotnē konkurētu darba tirgū.

Lasīt tālāk: SMU -akcijas, atlaides

Finanšu pratības konkursi.

Starptautiskā ekonomikas organizācija JAL sākumskolas un pamatskolas skolēniem piedāvā divus konkursus - ”Mana vārdnīciņa” un „Biznesa pasaka.”

Šogad sasparojāmies un piedalījāmies. Konkursa „Mana vārdnīciņa” ietvaros visi 3. klašu skolēni individuāli veidoja vārdnīciņas, kurās bija jāizskaidro ekonomikas jēdzieni. Skaidroja trīs paaudzes. Uz konkursu nosūtījām 11 vārdnīciņas.

Lasīt tālāk: Finanšu pratības konkursi.

10.c klase saņem apliecinājumus

25.aprīlī 10.c klases skolēni saņēma apliecinājumus no Turības augstkolas. Apliecinājums par to, ka ir apmeklētas Turības Uzņēmējdarbības skolas nodrabības apgūstot biznesa un uzņēmējdarbības pamatus. 

Mācību gada laikā bija 6 nodarbības 2 reizes Rīgā, tad Talsos, Ventspilī, Kuldīgā, un Liepājā, kur bija gan lekciju veida semināri, gan prakstiskas darbības, gan ekskursijas pa uzņēmumiem. 

Noslēguma pasākumā bija jākārto arī tests. 

Lasīt tālāk: 10.c klase saņem apliecinājumus

SMU no februāra līdz aprīlim.

Darbīgs Skolēnu Mācību Uzņēmumiem pasteidzies 1. semestris, janvārī uzņēmumos klusais laiks.

Kas noticis jau 2. semestrī?

08.02. SMU „SOAP BAR” piedalījās Kuldīgas reģionālajā tirgū. Jauna pieredze, atziņas.

12.02. skolas Mīlestības dienas tirdziņš. Stendu noformējumos un iesaiņojumos dominē sarkanā krāsa, sirsniņas. Pircēji gandarīti par ieņēmumiem. Vispieprasītākais produkts - slaims, jo prece tika izpirkta pirmajās tirgus minūtēs. Tirdziņā ciemiņi – privātskolas Varavīksne skolēni, kuru mērķis ne tikai iepirkties, bet gūt pieredzi, kā veidot SMU.

Lasīt tālāk: SMU no februāra līdz aprīlim.

Tikšanās Kurzemes Biznesa inkubatorā.

12.februārī 11.komercklases skolnieki viesojās KBI. Jaunieši vēlējās uzzināt, kādus pakalpojumus piedāvā biznesa inkubators. Vai palīdzību un atbalstu var saņemt skolēnu mācību uzņēmumi?

Tikšanos vadīja LIIA aģentūras Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns, kurš ir DALP 5. vidusskolas komercklases absolvents.

Lekcija izvērsās par diskusiju – jautājumi, ieteikumi un turpmākā sadarbība, lai palīdzētu jauniešiem veidot kvalitatīvas prezentācijas, domāt par sava produkta attīstību un saredzēt eksporta perspektīvu.

Lasīt tālāk: Tikšanās Kurzemes Biznesa inkubatorā.

Mīlestības dienas tirdziņš.

12. februārī skolas zālē skanēja mīlestības dziesmas, video vērojām iepriekšējo tirdziņu fotogaleriju. Kas tad tur notika? SMU otrais skolas tirgus, kurā tirgotāji parūpējās par sava produkta, stenda un vizuālā tēla uzlabojumiem. Tas atmaksājās, jo pirkšana sita augstu vilni. SMU „Jar of nature” dažas dienas pirms tirgus piedāvāja atlaižu kuponus un dalījās informācijā par produktu.

Arī šajā tirgū mums bija viesi. Ja Ziemassvētku jampadracī uzaicinājām tirgoties kaimiņu skolu SMU, tad šajā tirdziņa uzaicinājām privātskolas Varavīksne skolēnus gūt pieredzi un iepirkties. Gandarījums bija abpusējs, jo ar savu pieredzi dalījāmies ar ciemiņiem, lai arī viņi uzdrīkstētos dibināt uzņēmumus.

Lasīt tālāk: Mīlestības dienas tirdziņš.

Salatēvs pie skolotāju bērniem

Tradīcijas turpinās. 11. janvārī jau ceturto gadu, arodbiedrībā esošo skolotāju bērniem, tiek rīkots Jaunā gada pasākums, kurā Salatēvs nāk ar gardām dāvanām.

Šogad pasākumu vadīja 12. B klases SMU „Event” rūķi.

Kā stāsta vecāki, bērni ļoti gaida šo pasākumu. Neizpalika tradicionālā pikošanās, sportiskās aktivitātes. Spēlēja teātri, bērni paši izraudzījās dzīvnieku lomas.

Tad nāca Salatētis, ar kuru kopā visiem vajadzēja pavingrot. Pēc tam 16 bērni dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus un fotografējās ar Salatēti un rūķiem.

Bērnu pulciņš ar katru gadu kļūst kuplāks, jo jau otro gadu tiek aicināti visu skolas darbinieku mazulīši.

Vecāki - skolotāji ierosināja, ka nākamajā gadā pasākumam jāturpinās ar ballīti. Tā arī darīsim.

DSC 5160

DSC 5193DSC 5203

DSC 5217 2DSC 5223

DSC 5255

Ziemassvētku jampadracis.

43 SMU gaidīja šo dienu. Ar satraukumu tie uzņēmumi, kuri piedalās pirmo reizi. Prieks, ka ir skolēni, kuri darbojas otro un arī trešo gadu.

Tirdziņu vadīja SMU „Event” un 12. komercklases mentori. Tika aicināti Liepājas skolu SMU un atsaucās 2., 6., 10. vidusskolas jaunieši. Tirgojās arī skolotājas. Paldies A. Aizkalnei, N. Priedei, G. Zommerei.

Tika piedāvāta produkcija katra pircēja gaumei – stikla pulksteņi, istabas dekori, koka izstrādājumi, bižutērija, foto gleznas, ekoloģiskas ziepes, vannas bumbas, sveces, tējas, sukādes, batikoti krekli, apgleznotas krūzes, krūzīšu paliktņi, grāmatzīmes, sajūtu bumbas......

Šajā mācību gadā akcentējam - produkta iesaiņojumu un pārdošanas prasmes. Kvalitatīvs produkts jau ir pašsaprotama lieta. SMU „Giftext” pulcināja visvairāk jauniešu, jo tika piedāvāta lotereja, griežot laimes ratu.

Tirgošanās notika abos garajos starpbrīžos, skanēja Ziemassvētku mūzika, uz ekrāna varēja vērot iepriekšējo tirdziņu foto galeriju.

Vairāku uzņēmumu ietirgojums pārsniedza 50 eiro. Kas var būt labāks, kā pārbaudīt savas uzņēmējspēju prasmes jau skolas laikā. Nekas nav nokavēts, vēl SMU var veidot arī janvārī. Uzdrīksties arī Tu!

Tirgus noslēgumā tika pasniegtas 8 nominācijas gan pamatskolas, gan vidusskolas grupās. Žūrijā tika uzaicināti divi komercklases absolventi un divi skolēni – mentori.

SMU tika aicināti ziedot vienu produktu labdarībai. Pilna kaste ar ziedoto produkciju tiks nogādāta uz Jauniešu māju, lai ceļotu uz Rigu TC Spice labdarības veikalu, atbalstot Dakteru Klaunu akciju – palīdzēt tiem bērniem, kuri atrodas slimnīcā.

Janvāris tirgos ir klusais laiks, tādēļ SMU rīkosim apmācības un ballīti.

Februāris ir Mīlestības mēnesis, kad atkal rīkosim tirgu un aicināsim pircējus.

 

 

DSC_4525.JPGDSC_4529.JPGDSC_4542.JPGDSC_4548.JPGDSC_4553.JPGDSC_4558.JPGDSC_4565.JPGDSC_4576.JPGDSC_4582.JPGDSC_4585.JPGDSC_4589.JPGDSC_4595.JPG

Par Biznesa augstskolas Turība sadarbību ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu

Biznesa augstskola Turība izveidojusi veiksmīgu un ilggadēju sadarbību ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu. Sadarbība tika aizsākta jau 2010. gadā, kad tika izveidota Jauno komersantu skola. Komersantu skolas mērķis bija sniegt skolēniem ieskatu biznesa pamatos, kā arī veicināt un attīstīt viņu prezentēšanas prasmes, kas noder gan vidusskolā, gan jau vēlāk, iegūstot augstskolas izglītību. Tāpat skolēniem bija iespēja doties ekskursijās un viesoties dažādu nozaru uzņēmumos, kas sniedza lielisku ieskatu par to, kā notiek darbība, vadība un kāda ir lietu kārtība reālā uzņēmumā, jo reāls piemērs vienmēr ir vērtīgāks par teoriju grāmatās.
Bērni un skolēni ir mūsu nākotne, kā arī zinām, ka izglītībai un zināšanām ir liela nozīme viņu tālākajā dzīvē, tāpēc Biznesa augstskola Turība, turpinot sadarbību ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu izveidojusi izglītojošu projektu, kas regulāri tiek aizvadīts dažādās Latvijas pilsētu vidusskolās vienu reizi mēnesī – „Uzņēmējdarbības skola.” Galvenais projekta mērķis ir sniegt skolēniem ieskatu studiju procesā, jau laicīgi viņus informējot par mācību vidi un dzīvi augstskolā. Tāpat katra Uzņēmējdarbības skolas pasākuma ietvaros tiek aicināts vieslektors, kurš stāsta un dalās pieredzē par kādu aktuālu tēmu, kā piemēram: mārketings un reklāma, komandas veidošana, mūsdienu tendences uzņēmējdarbībā u.c. Liels pluss šādam projektam ir ekskursijas uz veiksmīgiem un pieredzi guvušiem uzņēmumiem, kur skolēni var smelties zināšanas, vērtīgu pieredzi. Šāds reāls dzīves piemērs nākotnē var kalpot kā iedvesmas avots uzsākt pašam savu biznesu, raisot skolēnos domas un jaunas idejas. Projektā iesaistītas piecas skolas no Ventspils, Kuldīgas, Liepājas un Talsiem.

Šī gada Uzņēmējdarbības skolas atklāšanas pasākums bija Rīgā, tas norisinājās Biznesa augstskolā Turība. Vieslekcijas, ekskursijas uz uzņēmumiem, sportiskas aktivitātes, radoši uzdevumi, pat kino apmeklējums – tas viss tika iekļauts pasākuma programmā. Tik pat izdevušies ir arī citi ar projektu „Uzņēmējdarbības skola” rīkotie pasākumi, kur organizēšanas procesā iesaistās paši skolu pārstāvji. Zināšanas, pieredze, idejas, piemēri, jauni draugi, lieliskas emocijas un dažādu prasmju apgūšana – tas viss iegūstams projektā „Uzņēmējdarbības skola.” Mēs domājam par Latvijas nākotni, lai tajā dzīvotu un strādātu gudri un veiksmīgi cilvēki!

SMU tirgus Cits Bazārs.

8. decembrī Rīgā Tirdzniecības Centrā Domina Shopping notika, jau par ikgadējo tradīciju kļuvušais, Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu vērienīgākais pasākums Cits Bazārs ziemā, kurā ar savām biznesa idejām un radīto produkciju apmeklētājus iepazīstināja skolēni no visas Latvijas. Šogad smelties iedvesmu Ziemassvētku dāvanām un atrast sev noderīgas preces ikdienā piedāvāja 110 pamatskolas un 60 vidusskolas SMU.

Mūsu skolas 11. komercklases SMU „SOAP BAR” izturēja konkurenci un 6 stundu garumā pircējiem piedāvāja savu produkciju – ekoloģiskās ziepes. Produkcijas dažādība, ziepju formas, stenda noformējums, produktu saistošs izvietojums, vizītkartes, bukleti, meiteņu vizuālais tēls, smaids un nemitīgi stāsti par produkta vērtīgajām īpašībām – dienas beigās piepildīja meiteņu maciņus.

Pasākumā bija iespēja saņemt Swedbankas mentoru konsultācijas un uzdot jautājumus. Kā meitenes atzina, arī pircēju ieteikumi bija vērtīgi un tie lika domāt par jauniem produktu veidiem, par stenda noformējumu.

Luīze Jaksta un Alise Ozola Latvele uzņēmumu izveidoja 11. klasē, bet abām meitenēm ir pieredze SMU veidošanā jau iepriekšējos gados.

Produkcija izpārdota un brīvdienas paies, vārot ziepes. Meitenēm šis process ir jautrs - skan mūzika, joki un smiekli, pāri visam mīlestība un pozitīvisms. Uzņēmuma vadītāja Luīze saka, ka viņu ziepes arī tādēļ pērk.

SMU „SOAP BAR” aicina visus 12. decembrī uz skolas tirgu „Ziemassvētku jampadracis.”

IMG-20181209-WA0006

DALP 5.vidusskolas reģistrētie SMU 2018.gadā

SMU skaits ar apliecinājumiem un apliecībām

SMU nosaukums

Klašu grupa/Skolēnu skaits

Produkcija

 

 

 13

 

Sk. Solvita Šlisere

Trīs rokas

6.klase /3 skolēni

Kaklarotas

A&L Stile

7.klase /2 skolēni

Rotaslietas

MK Shop

6.,7.kl./2 skolēni

Slime

Radošais paņēmiens

6.kl./ 3 skolēni

Kaklarotas un gredzeni

Svētku noskaņa

6.kl./ 2 skolēni

Notiek precizēšana

Dēlis

6.kl./ 2 skolēni

Koka izstrādājumi

Svētki

6.kl./ 2 skolēni

Dāvanu iepakojumi, kartiņas

Lupaze

6.kl./ 3 skolēni

Rokassprādzes izmantojot mulinē diegus

Games for all

6.kl./ 3 skolēni

Galda spēles

DE trees

6.kl./ 2 skolēni

Virtuves priekšmeti no koka

Ragu pasaule

1.,7.kl /2 skolēni

Rotaslietas no briežu ragiem

Smaržu maģija

6.kl./4 skolēni

Smaržu spilventiņi

Pērles

7.kl./2 skolēni

Galvas rota no pērlēm

 

 

 

 

19

 

Sk. Anda Gineite

Quadrātiņi

6.klase - 2

Džinsu auduma paliktnīši

Foto ceļojums

8. klase – 2

Foto gleznas, kanvas, grāmatzīmes

Little Things

11. klase - 4

Krāsojamā grāmata mazajiem liepājniekiem

Bracefull

11. klase - 2

Koka piekariņi

Nature drop

11. klase - 3

Interjera preces

Jar of nature

11. klase - 2

Rotas stikla burciņās ar dabas materiāliem

SOAP BAR

11. klase - 2

Dažādu formu ekoloģiskas ziepes

Giftext

11. klase - 3

Iedvesmas čeks

Relax Spa

11. klase - 2

Vannas bumbas un sāls

Laseko

11. klase - 3

Svečturi

Labāk nekā vakar

11. klase - 3

Mērķu kaste

Glamūrs

7. klase - 2

Bižutērija

METKO

12. klase - 4

Sveces

EVENT

12.klase - 3

Pasākumu organizēšana

EMJA

12. klase - 2

Stikla pulksteņi

Elpo

12. klase - 2

Apdrukāti krekli

BERO

12. klase - 2

Batikoti krekli

Daveko

12. klase - 2

Tējas , sukādes

Panda Ink

11. klase - 2

Pašdekorētas krūzes

 

 

 11

 

Sk. Juta Birzniece

RoAnSe

5.klase

Dāvanu komplekti

Belko

5.klase

karameles

A.R.K.A.

5.klase

Interjera priekšmeti

EKA

5.klase

Karameles un porkorns

ILSA

11.klase

Bižutērija

ERISa

5.klase

Maciņi un rotas

Uzvelc kreklu

11.klase

Dizainēts apģērbs

Allegra

5.klase

Bižutērija

MaRoKi

11.klase

Interjera priekšmeti

Kasaro

5.klase

Suvenīri, dāvanas, spēles

GERT design

11.klase

Interjera priekšmeti

 

Reģionālais tirgus 1.decembrī

1. decembrī Ostmalas RIMI notika Liepājas reģionālais tirgus Cits Bazārs.

Piedalījās 36 pamatskolas un vidusskolas SMU. Konkurenci sastādīja arī Rīgas, Ventspils skolu mācību uzņēmumi.

Mūsu skolu pārstāvēja 12 SMU. “Roanse” piedāvāja dāvanu komplektus, “Belko” – karameles, “A.R.K.A.” – interjera priekšmetus, “Erisa” – maciņus. SMU “Quadrātiņi” pārdeva džinsu auduma krūzīšu paliktnīšus, “Foto ceļojums” – foto gleznas , kanvas un grāmatzīmes, “SOAP BAR” – īpaša dizaina eko ziepes, “Jar of Nature” – rotas ar kaltētiem ziediem. “A&L Stile” auskarus un piekariņus. “Ragu pasaule” –rotaslietas no briežu ragu materiāla, “Pērles” –galvas rotas no pērlēm, “Smaržu maģija”, smaržīgos maisiņus.

Lasīt tālāk: Reģionālais tirgus 1.decembrī

Ciemiņi no Druvas skolas

29.11. mūsu skolā viesojās 39 skolēni no Druvas vidusskolas 3. klasēm. Druvas vidusskola šajā mācību gadā arī ir starptautiskās ekonomikas organizācijas JAL dalībskola. Mūsu skolā šī pieredze, darboties JAL, ir jau 26 gadu garumā. 4. klašu skolēni var veidot SMU, tādēļ mērķis šai vizītei bija, smelties pieredzi SMU veidošanā, lai nākamajā mācību gadā mazie druvenieki jau realizētu savas biznesa idejas, veidojot SMU.

Visvērtīgākā pieredze ir dalīties SMU veiksmes stāstos. Ciemiņus uzrunāja sākumskolas mācību pārzine Antra More un mudināja ciemiņus nenobīties, bet ieklausīties mājinieku veiksmes stāstos. Paldies SMU „Foto ceļojums” vadītājai Zaigai Ļaudamai no 8. B klases, kura jau otro gadu piedāvā fantastiskas foto gleznas un interesantas tehnikas grāmatzīmes. Paldies SMU „SOAP BAR” vadītājai Luīzei Jakstai no 11.B klases, kuras uzņēmums piedāvā īpašas eko ziepes. Paldies SMU „Jar of Nature” no 11.B klases. Linda Klāra Pickēna un Laura Maisiņa piedāvā kaklarotas, kur pudelītes pildītas ar dabīgiem materiāliem. Paldies SMU „Pērles” meitenēm Elīnai Bīberei un Samantai Millerei no 7.b. klases, kuru uzņēmums piedāvā pērļu galvas rotas. Paldies „A & L Stile” meitenēm Annai Vovkai, Liānai Tilgalei no 7.D, klases, kuru uzņēmums piedāvā auskarus, piekariņus.

Priecēja tas, ka tika uzdoti jautājumi un interese nenoplaka. SMU meitenēm bija līdz produkti reklāmai, bet nebija plānota pārdošana. Pārsteigums! Gandrīz viss tika izpirkts. Vislielākais pieprasījums bija pēc vainadziņiem, ziepēm, kaklarotām, grāmatzīmēm.

Visi 5 SMU 1. decembrī piedalīsies RIMI Liepājas reģionālajā tirgū. Prece izpārdota. Laiks atlicis nepilnas divas dienas – jāražo! Atkal jauna pieredze, kad pieprasījums pārsniedz piedāvājumu.

Druvas skolēni pusdienoja mūsu skolas ēdnīcā un sarunas par to, ko ražos un , kas būs SMU komandā, nerimās.

Ir prieks, ka varam dalīties un turpināt savu mentoru darbību.

IMG-20181129-WA0015 IMG-20181129-WA0004

Nolikumi JAL

Nolikums Bizness pasaku veidošanai. Skatīt šeit

Nolikums Mana vārdnīciņa 1.-4.klasei. Skatīt šeit

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas vispārīgie Noteikumi. Skatīt šeit

Nolikums Start_Strong_2019. 10.- 12.klasei. Skatīt šeit

Nolikums Biznesa simulācijas spēlei JA TITAN 9.-12.klasei. Skatīt šeit

 

 

JAL darbība

002

Uzdrīksties -Uzvarēt

15.oktobrī vidusskolas komercizglītības klases piedalījās JAL rīkotajā konferencē Rīgā, Ķīpsalā.

10.c klases atziņas par konferenci:

Esam priecīgi par šādu doto iespēju būt šāda mēroga konferencē. Lektori, cilvēki, kuri sasnieguši savu izvirzīto mērķi.

Kā no mazumiņa izveidot lielu uzņēmumu, kā iegūt sponsorus, atbalstītājus, kā runāt ar sabiedrību, lai pasākumi notiktu tādā mērogā, kā piem. Lattelecom maratons, Latviešu dziesmu un deju svētki.

Lai kaut ko sasniegtu, vajag uzdrīkstēties iziet no komforta zonas un darīt radošas, haotiskas un drosmīgas lietas. Pasākums iedvesmoja ar vārdiem – ‘’Uzdrīksties uzvarēt’’!

Vajag cīnīties ar stiprākiem, lai būtu uz ko tiekties, nevis ar gandarījumu uzvarēt vājākos. Lielākais spēks ir, kad mēs vairāk domājam par citiem un mazāk par savu labumu, jābūt gandarītam par savu dzīvē paveikto. Interesants veids kā uzdot jautājumus mentoriem ar catchbox jeb mikrofonu, kas iebūvēts mīkstā četrstūrī.

Ikviens var kļūt par uzņēmēju un vadīt biznesu, ir jāpiemīt līderības prasmēm, uzņēmīgumam, spējai rast risinājumu grūtās situācijās un ar radošu domāšanu, galvenais ir uzdrīkstēties.

Patika, ka varēju ar klasi pavadīt dienu.

Jauniešiem, sajūsmina dzirdēt citu sasniegumus, jo tas deva motivāciju pašam, kaut ko vairāk darīt. Pasākumā varēja vērot, mācīties, kā runāt ar tik lielu auditoriju, kā viss, kas uz skatuves izskatās lielajos monitoros. Gaidām nākamo gadu, kad noteikti brauksim atkal.

 

Jau 25 gadus kopā ar JA Latvia


Jau 25 gadus kopā ar Junior Achievement Latvia nodrošinām mūsu skolēniem iespēju apgūt praktiskas uzņēmējdarbības iemaņas.

Lasīt tālāk: Jau 25 gadus kopā ar JA Latvia

Pievienojies JAL

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola piedalās JAL proggramā jau 16 gadus. Katru gadu musu skolas skolēni piedalās JAL rīkotajos semināros un konkursos:  SMF, Biznesa plānu konkursā, Cita Hollivuda (reklāmu konkur) , online spēlē TITAN un ēnu dienās. Musu skolas JAL skolotāji ir Juta Birzniece un Danute Zilinovska. Šogad skolas dalību JAL programma dāvināja absolventi, jo JAL viņiem ir devis labu pieredzi nākotnei

 

1-4 klase

5-9 klase

10-12 klase

Ēnu diena

Ir

Ir

Ir

Sociālā kampaņa

Ir

Nav

Nav

Mazais biznesmenis

Nav

Ir

Nav

Ceļš uz ekanomisku domāšanu

Nav

Ir

Nav

Tava reklāma

Nav

Ir

Ir

Tiešsaites spēle Titan

Nav

Ir

Ir

Skolēnu mācību firmas

Nav

Nav

Ir

Biznesa plānu konkurs

Nav

Nav

ir

 Visus gadus vidusskolas skolēni ir piedalijušies visos sev iespējamajos projektos:

·        SMF;

·        Biznesa plānu konkursā;

·        Cita Hollivuda(reklāmu konkurss);

·        Online spēlē TITAN un ēnu dienās.

JAL programma skolā

Kas ir JAL? 

Junior Achievement – Young Enterprise Latvija jeb vienkārši JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās.

JAL ir viens no 42 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 113 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem, un kopš 1991. gada JAL nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JAL ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem un atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem.

JAL Misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jauno uzņēmēju veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši mūsdienu ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē.

JAL Mērķis ir kļūt par vadošo organizāciju Latvijā, kura ar savu darbību veicina skolēnu uzņēmējspējas - nākotnes starptautiskajiem līderiem, vadošajiem speciālistiem savā nozarē, procesā aktīvi iesaistot Latvijas, ārvalstu labākos praktiskās ekonomiskās izglītības piemērus.

JAL savu darbību balsta uz četrām galvenajām vērtībām, kas caurvij JAL programmas un pasākumus. Pirmkārt, JAL vērtība ir jauniešu praktiskā biznesa izglītība un tādēļ JAL moto ir „Mācīties darot!”. JAL vērtība ir ikviena ģimene un tās atbalsts jauniešu sasniegumiem. JAL vērtībā ir starptautiska sadarbība. JAL vērtība ir JAL zīmols un tā atpazīstamība. 

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs