2019. gada oktobris - komercizglītība

31.oktobrī mūsu skolas vidusskolas komercklases skolēni apmeklēja grandiozo izstādi Ķīpsalā: Uzdrīksties-uzvarēt

11. C –komercklases atziņas par iegūtajiem iespaidiem.

No Ievas Vīgantes konferencē guvu atziņas, ka, lai sāktu biznesu nevajag daudz naudas, jo tieši naudas trūkums veicina motivāciju, nauda nav galvenā motivācija, bet gan sasniegt personīgos mērķus.

Nav tādu cilvēku, kam nav uzņēmēja gēni, tos var gūt mācoties un darot. Lai uzsāktu biznesu nevajag akadēmisko grādu, bet vajag IDEJU.

 

Savukārt, no Edgara Rozenvalda guvu atziņas, ka ir jāiesaistās tajā ko dari, smags darbs nav saistīts ar baudu un svētlaimi. Katrs kurš atrodas tev tuvumā ietekmē tevi, neatkarīgi no tā vēlies to vai nē, un rezultāts tiek sasniegts pēc smaga un neatlaidīga darba.

Viena no svarīgākajām atziņām, kuru ieguvu konferences laikā ‘’Ja gribi iet ātri, ej viens; ja gribi iet tālu-jāiet kopā ’’. Šī atziņa mani motivē veidot veiksmīgu komandu, vadīt komandu ar labsirdību un atbildību.

Bizness neiet kā pa sviestu, tam vienmēr būs kāpumi un kritumi, jo dzīve nav rožu dārzs. Ja vari to izsapņot, tad vari to īstenot, un kā Raimonds Kulbergs teica “Go all in”. Tu vari uzvarēt, bet tev jāizvirza mērķis. Tāpēc arī es piedalos Ja Latvia programmā, lai gūtu pieredzi un varētu attīstīt savus iecerējumus un īstenot mērķus.

Man visvairāk atmiņā palika Alise Balgalve, Muesli Graci idejas autore un vadītāja, jo viņa stāstīja, lai kļūtu par vadītāju nav vajadzīga pieredze un vecumam nav jābūt +30 gadiem.

Kā arī man patika atziņa :’’Dzīve ir stāsts par to kā izveidot sevis, nevis atrast sevi!’’

Man ļoti patika kad stāstīja par ģitāru un kā ar sabojātas ģitāras ierīci var izveidot mūziku kuru cilvēki izbauda. Un viņi ar laiku izveidoja speciālu pedāli ar kuru var izveidot šādas skaņas. Man patika kad viņi prezentēja pirmo pedālītī ar kuru taisa smago metālu.

Ja tu vari to izsapņot, tad vari to izdarīt. Tas bija visinteresantākais stāsts un man iepatikās viņas stāsts par Muesli Graci. Viņa pastāstīja visu to cik daudz ir jādara un cik daudz kam ir jāiziet cauri, lai tiktu līdz mērķim un līdz

“Live your life with arms wide open” – Dzīvo savu dzīvi ar atplestām rokām. Es to uztveru, kā viss ko tev dzīve un dzīvē dod, vienmēr esi ar atvērtām rokām, pieņem visu, ko tev dod. Nesaki nē, izmēģini to, dari to!

Mani uzrunāja, arī atziņas- “Kvantitāte kvalitātē pārvēršas lēcienveidīgi.” “Bizness nav par naudu, tas ir par gandarījumu.”

Manuprāt, pasākums bija interesants, mūzika bija ļoti laba un varēja daudz biznesa idejas izdomāt. Interesantākais bizness, manuprāt, bija par rokmūzikas priekšmetiem.

"Uzdrīksties, uzvarēt" varēja uzzināt daudz, ko noderīgu un svarīgu gan šim brīdim, gan nākotnei. Katrs uzņēmējs pastāstīja savu pieredzi un veidu, kā nokļuva līdz šai dienai. Uzņēmēja ‘’Mailigen’’ dibinātājs un vadītājs pateica dažus ļoti svarīgus apgalvojumus. Viens no tiem, ko vislabāk atceros bija, ka nav sliktu komandu, ir tikai slikti līderi un tam es ļoti labi varu piekrist, jo līderim ir pienākums atrast pareizos cilvēkus blakus un tie, kas traucē ir jāatstāj aiz muguras un vēl tas, ka līderis ir tas, kas motivē cilvēkus uz vienu mērķi. Un vēl viena svarīga lieta, kas iekritusi galvā bija no ‘’Muesli Graci’’ idejas autores un vadītājas bija tas, ka vajag uzdrīkstēties domāt lielā mērogā, ja ir neatlaidība, tad arī līdzi nāks izaugsme.

 

Divas 11.klases meitenes šogad ir pieteikušās uz Līderu programmu JA Latvia.

Viņu komentāri:

Pieteicos, jo vēlos attīstīt līderu prasmes, būt starp labākajiem jauniešiem un mācīties abpusēji. Ja mani apstiprinās Līderu programmā, tad ar interesi gaidīšu savu mentoru, jo šāda pieredze būs pirmo reizi –Anna no 11.a

JA Latvia līderu programmu dalību izvirzīju sev kā mērķi, kurā vēlos piedalīties un piemīt liels gribasspēks sasniegt to. Dalība programmā ir vienreizēja iespēja smelt jaunas zināšanas, iegūt pieredzi, kuru varēšu pielietot gan darbā, gan dzīvē, kā arī apzināt vērtības. Līderu programma ir veids kā sevi attīstīt, iespēja sasniegt savus stratēģiskos mērķus un sevis īstenošana –Elīna 11.c

 

 

 

 

Share
Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs