10.c klase saņem apliecinājumus

25.aprīlī 10.c klases skolēni saņēma apliecinājumus no Turības augstkolas. Apliecinājums par to, ka ir apmeklētas Turības Uzņēmējdarbības skolas nodrabības apgūstot biznesa un uzņēmējdarbības pamatus. 

Mācību gada laikā bija 6 nodarbības 2 reizes Rīgā, tad Talsos, Ventspilī, Kuldīgā, un Liepājā, kur bija gan lekciju veida semināri, gan prakstiskas darbības, gan ekskursijas pa uzņēmumiem. 

Noslēguma pasākumā bija jākārto arī tests. 

Lasīt tālāk: 10.c klase saņem apliecinājumus

SMU no februāra līdz aprīlim.

Darbīgs Skolēnu Mācību Uzņēmumiem pasteidzies 1. semestris, janvārī uzņēmumos klusais laiks.

Kas noticis jau 2. semestrī?

08.02. SMU „SOAP BAR” piedalījās Kuldīgas reģionālajā tirgū. Jauna pieredze, atziņas.

12.02. skolas Mīlestības dienas tirdziņš. Stendu noformējumos un iesaiņojumos dominē sarkanā krāsa, sirsniņas. Pircēji gandarīti par ieņēmumiem. Vispieprasītākais produkts - slaims, jo prece tika izpirkta pirmajās tirgus minūtēs. Tirdziņā ciemiņi – privātskolas Varavīksne skolēni, kuru mērķis ne tikai iepirkties, bet gūt pieredzi, kā veidot SMU.

Lasīt tālāk: SMU no februāra līdz aprīlim.

Tikšanās Kurzemes Biznesa inkubatorā.

12.februārī 11.komercklases skolnieki viesojās KBI. Jaunieši vēlējās uzzināt, kādus pakalpojumus piedāvā biznesa inkubators. Vai palīdzību un atbalstu var saņemt skolēnu mācību uzņēmumi?

Tikšanos vadīja LIIA aģentūras Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns, kurš ir DALP 5. vidusskolas komercklases absolvents.

Lekcija izvērsās par diskusiju – jautājumi, ieteikumi un turpmākā sadarbība, lai palīdzētu jauniešiem veidot kvalitatīvas prezentācijas, domāt par sava produkta attīstību un saredzēt eksporta perspektīvu.

Lasīt tālāk: Tikšanās Kurzemes Biznesa inkubatorā.

SMU reģionālie tirdziņi.

Reģistrēto Skolēnu mācību uzņēmumu skaits šogad pārsniedz 40. Kādēļ paralēli mācībām uzlikt sev papildus slogu? Bet, tā ir vislabākā pieredze uzņēmējspēju attīstīšanā.

Vislieliskāko pieredzi var iegūt, pārdodot savu produktu. Ir 3 līmeņu tirgi un fināls, kuros var piedalīties SMU. Pirmais līmenis ir skolas organizētie tirdziņi, kuros var tirgoties visi SMU. Mums tie bija divi: Ziemassvētku jampadracis un Mīlestības dienas tirgus. Gatavojamies Lieldienu tirgum. Otrā līmeņa tirgi ir reģionālie, kurus rīko reģionu pārstāvji. Ir jāsūta pieteikumi un jāgaida apstiprinājumi dalībai.

Lasīt tālāk: SMU reģionālie tirdziņi.

Turības mācības Ventspilī 10.c klasei.

Lietainā janvāra dienā 10.c klase devās uz Ventspili, lai iegūtu jaunas zināšanas mārketinga jomā. Šoreiz seminārs bija par Digitālo mārketingu, kur lektors interesantā veidā pastāstīja, parādīja jau zināmas lietas tās parādot ar piemēriem, gan ne tik zināmas, bet interesantus Digitālā mārketinga trikus. Visa informācija tika pasniegta saistībā ar teoriju. Braucienam pievienojās 11.a klases meitenes, kuras ļoti veiksmīgi bija aizstāvējušas savus SMU.

Pēc semināra tika apmeklēts Ventspils ostas zonā esošais uzņēmums BioVenta, kur tika uzzināts daudz interesanta, gan par ražošanas procesu, gan pašas rūpnīcas darbību, un darbinieku specifikāciju. Tika izrādīts ko un kā iegūst no rapšu sēklām, gan izstāstīts par eksportu un importu. Tagad mēs saprotam no kurienes Ventspilī tik ļoti smaržo pēc cepta popkorna.

 

IMG-20190118-WA0020IMG-20190118-WA0024

Ciemiņi no Druvas skolas

29.11. mūsu skolā viesojās 39 skolēni no Druvas vidusskolas 3. klasēm. Druvas vidusskola šajā mācību gadā arī ir starptautiskās ekonomikas organizācijas JAL dalībskola. Mūsu skolā šī pieredze, darboties JAL, ir jau 26 gadu garumā. 4. klašu skolēni var veidot SMU, tādēļ mērķis šai vizītei bija, smelties pieredzi SMU veidošanā, lai nākamajā mācību gadā mazie druvenieki jau realizētu savas biznesa idejas, veidojot SMU.

Visvērtīgākā pieredze ir dalīties SMU veiksmes stāstos. Ciemiņus uzrunāja sākumskolas mācību pārzine Antra More un mudināja ciemiņus nenobīties, bet ieklausīties mājinieku veiksmes stāstos. Paldies SMU „Foto ceļojums” vadītājai Zaigai Ļaudamai no 8. B klases, kura jau otro gadu piedāvā fantastiskas foto gleznas un interesantas tehnikas grāmatzīmes. Paldies SMU „SOAP BAR” vadītājai Luīzei Jakstai no 11.B klases, kuras uzņēmums piedāvā īpašas eko ziepes. Paldies SMU „Jar of Nature” no 11.B klases. Linda Klāra Pickēna un Laura Maisiņa piedāvā kaklarotas, kur pudelītes pildītas ar dabīgiem materiāliem. Paldies SMU „Pērles” meitenēm Elīnai Bīberei un Samantai Millerei no 7.b. klases, kuru uzņēmums piedāvā pērļu galvas rotas. Paldies „A & L Stile” meitenēm Annai Vovkai, Liānai Tilgalei no 7.D, klases, kuru uzņēmums piedāvā auskarus, piekariņus.

Priecēja tas, ka tika uzdoti jautājumi un interese nenoplaka. SMU meitenēm bija līdz produkti reklāmai, bet nebija plānota pārdošana. Pārsteigums! Gandrīz viss tika izpirkts. Vislielākais pieprasījums bija pēc vainadziņiem, ziepēm, kaklarotām, grāmatzīmēm.

Visi 5 SMU 1. decembrī piedalīsies RIMI Liepājas reģionālajā tirgū. Prece izpārdota. Laiks atlicis nepilnas divas dienas – jāražo! Atkal jauna pieredze, kad pieprasījums pārsniedz piedāvājumu.

Druvas skolēni pusdienoja mūsu skolas ēdnīcā un sarunas par to, ko ražos un , kas būs SMU komandā, nerimās.

Ir prieks, ka varam dalīties un turpināt savu mentoru darbību.

IMG-20181129-WA0015 IMG-20181129-WA0004

Pievienojies JAL

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola piedalās JAL proggramā jau 16 gadus. Katru gadu musu skolas skolēni piedalās JAL rīkotajos semināros un konkursos:  SMF, Biznesa plānu konkursā, Cita Hollivuda (reklāmu konkur) , online spēlē TITAN un ēnu dienās. Musu skolas JAL skolotāji ir Juta Birzniece un Danute Zilinovska. Šogad skolas dalību JAL programma dāvināja absolventi, jo JAL viņiem ir devis labu pieredzi nākotnei

 

1-4 klase

5-9 klase

10-12 klase

Ēnu diena

Ir

Ir

Ir

Sociālā kampaņa

Ir

Nav

Nav

Mazais biznesmenis

Nav

Ir

Nav

Ceļš uz ekanomisku domāšanu

Nav

Ir

Nav

Tava reklāma

Nav

Ir

Ir

Tiešsaites spēle Titan

Nav

Ir

Ir

Skolēnu mācību firmas

Nav

Nav

Ir

Biznesa plānu konkurs

Nav

Nav

ir

 Visus gadus vidusskolas skolēni ir piedalijušies visos sev iespējamajos projektos:

·        SMF;

·        Biznesa plānu konkursā;

·        Cita Hollivuda(reklāmu konkurss);

·        Online spēlē TITAN un ēnu dienās.

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs