Junior Achievement Latvia līderu programmas izlaidums

7.septembrī Rīgā notika JA Latvia līderu programmas gadskārtējais izlaidums, kurā viena no 14 absolventēm bija arī mūsu skolas 11. klases skolniece Tīna. Par teicamu sniegumu mācībās Tīna ieguva iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā jauno līderu konferencē Itālijā. Sveicam Tīnu un lepojamies ar viņas sasniegumiem.

Lasīt tālāk: Junior Achievement Latvia līderu programmas izlaidums

Nākotnes konference jauniešiem

23.septembrī mūsu skolas 11.b klases skolēni piedalījās “Nākotnes konference jauniešiem”. Pasākuma vadītājs Zuarguss (Viesturs Dūle) iepazīstināja jauniešus ar metodēm, kas palīdz rast sevī motivāciju un izvēlēties nākotnes profesiju. 

Lasīt tālāk: Nākotnes konference jauniešiem

Jauno uzņēmēju skola 2022


21. septembrī mūsu skolas 10.c un 11.b klases skolēni piedalījās "Junior Achievement Latvia" (JA-Latvia) rīkotajā seminārā “Jauno uzņēmēju skola 2022”.

Seminārā jaunieši uzzināja informāciju par JA-Latvia īstenotajām aktivitātēm un iespējām gūt uzņēmējdarbības pieredzi jau skolā.

Lasīt tālāk: Jauno uzņēmēju skola 2022

2021. gada rudens- komercizglītība

2021.gada atziņas 10.b klases atziņas pēc konferences “Uzdrīksties uzvarēt”

"Neapstāties, ja saņem atbildi “Nē”, jo tā ir zīme, ka dzīve tev dod vēl vairākas iespējas."

Ja tev parādās aizdomas par to, padoties vai turpināt iesākto - parunā ar tuvajiem cilvēkiem, draugiem un radiniekiem, atrodi papildus motivāciju un padomā, vai tā ir laba izvēle? Ja tavs darbs tev patiešām patīk, tad nepadodies, iespējams tas ir tāds laika periods, kuru var pārdzīvot un viss būs labi

Vienmēr esmu bijis fixed gear fans. Pats braucu ar fiksīti, es zināju, ka cilvēki, kas brauc ar fixed gear ir diezgan maz, bet daži tomēr ir. ‘’Uzdrīksties uzvarēt’’ mani no jauna motivēja runātājs Toms Alsbergs, kurš tiek uzskatīts par fiksīšu karali un kuram ir TruFixKru veikals Rīgā. Esmu no jauna motivēts un par to paldies Tomam Alsbergam.

Kaut kas ir jādara un jāmaina, ja tev kaut kas nepatīk. - Andris Zemeris

Tajās vietās kur mēs jūtamies neiederīgi, pēc tam iespējams ir tās vietas kur mēs varam iemācīties vairāk par sevi

Noklausoties Arta Daugina runu, man radās jautājums: “Kāpēc neīstenot ideju, ja tev ir iespēja to īstenot un iegūt panākumus?” Problēma bija tā, ka viņam nebija nekādas pieredzes, zināšanas par kartingiem, viņam viss bija jāiemācās pašam. Manuprāt, Artis bija ļoti neatlaidīgs un pieņēma visus trakos izaicinājumus, kuri likās neīstenojami par spīti tam, ka viņš saņēma daudz atteikumus un nicinājumus. Neļaujot sevi viegli atkost, dažreiz atļaujoties būt neparedzamam, viņš ir sasniedzis ļoti daudz un vārds “NĒ” viņu motivēja doties uz priekšu. Lai viņš nonāktu tur, kur viņš šobrīd atrodas, viņam nācās atteikties no privātās dzīves, izklaidēm, brīvdienām un vēl no daudz kā cita, tādējādi viņš 8 gadus ir veltījis tikai sava uzņēmuma izaugsmei. Pēc manām domām, Arta Daugina sniegtās atziņas, pēc kurām viņš pats vadās, ir ļoti noderīgas jaunajiem uzņēmējiem.

Viens no sākuma padomiem ko Edgars minēja bija ,,ja tev kaut kas nesanāk, piemēram , ja tevi nepieņem kāda skola, uzskati to kā likteni, nevis neveiksmi, jo tad tev var parādīties jaunas durvis, pilnas ar iespējām, kas tev mainīs visu dzīvi’’.

Man šis padoms līkās motivējošs, ka nevajag padoties pie pirmās grūtības, vai pirmā zaudējuma.

Ja tu atrodies dzīvē kur tu nevēlies būt, nebaidies to mainīt un tas iespējams novedīs tevi pie taviem sapņiem. Teica Andris Zemeris.

Veiksme neatnāk, to nopelna –Artis Daugins

Lai sasniegtu panākumus ir jāuzdrīkstas.

2021. gada septembris - komercizglītība

Šī mācību gada sākumā, kamēr nav iespējams tikties klātienē, JAL nodarbības notiek izmantojot tehnoloģijas. Un šī gada septembrī jaunajai komernovirziena klasei bija šāda iespēja, būt klātesošiem un piedalīties JAL rīkotajā seminārā.

Teksts no klases skolnieces Ievas Poškus: "Mēs, 10.b klase, 17. septembrī piedalījāmies JALatvia organizētajā online seminārā "Jauno uzņēmēju skola 2021". JALatvia darbojas jau 30 gadus un ir lielākā izglītības organizācija, kurā var piedalīties skolēni jau no 1. klases līdz pat augstskolai.

Lasīt tālāk: 2021. gada septembris - komercizglītība

2021. gada konkurss komercizglītībā -uzaicinājums

Aicinām skolēnus, un viņu radošos vecākus un vecvecākus arī šajā mācību procesā pārrunāt ar bērniem par Ekonomiku. Kā mēs saprotam Ekonomika ap mums riņķo ik dienas, un tā mūs ļoti ietekmē, gribam to vai nē.

Tātad sākumskolas posmā ir iespēja veidot „Mana vārdnīciņa”, kur ir doti 11 ekonomiski termini. Katrā klašu grupā citi. Šiem terminiem nav jābūt ar „pārgudrām” definīcijām, bet galvenā ideja ir kā šos terminus pateikt vienkāršotā, bērniem saprotamā valodā. Noformējums līdz 2 A4 lapām. Kurās ir gan termins, gan skaidrojums, gan zīmējums. Konkursa darba iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 15.aprīlim. 

Lasīt tālāk: 2021. gada konkurss komercizglītībā -uzaicinājums

2021.gada - ziema

SMU aktivitātes ziemā-attālinātājā laikā. 

Attālinātais mācību process ienesis izmaiņas arī komercaktivitātēs. Ir nodibināti Skolēnu Mācību Uzņēmumi, sagatavoti dokumenti, tikai izpaliek reālā darbība.

Nenotiek skolas un reģionālie tirdziņi, bet bija iespēja piedalīties Vislatvijas SMU tirdziņā Cits Bazārs, kurš šogad notika attālināti – tiešsaistē.

12. klases skolēni, Artūrs Grundmanis un Artis Gailis, izveidoja SMU “Argentum”. Puiši pieteicās dalībai, izturēja konkursu. 270 SMU produkti tika ievietoti katalogā un tos jebkurš varēja aplūkot un iegādāties. Savs produkts bija jāprezentē žūrijai.

Lasīt tālāk: 2021.gada - ziema

2020. gada rudens- komercizglītība

2020. gada rudens - komercizglītība

Attālinātajā mācību laikā vidusskolas komercklašu skolēni noskatījas divas konferences.

Katru gadu notiek JAL organizētā Uzņēmējdarbības konference “Uzdrīksties uzvarēt”.

Šogad konferences nosaukums bija “Sasniedz savu Everestu.” Īss raksturojums – 1 diena, 18 aizraujoši runātāji, 100000 skatītāji tiešsaistē. Skolēniem tika izstrādātas darba lapas, kurās dalījās ar atziņām. Vispopulārākais mūsu jauniešu vidū bija Kārlis Bardelis, kurš pirmais pasaulē airu laivā šķērsoja Kluso okeānu.

Lasīt tālāk: 2020. gada rudens- komercizglītība

Komercizglītība - JAL Līderu programma

Līderis - persona, kurš ved, rāda un palīdz saviem biedriem, draugiem un kolēģiem, kurp doties tālāk un, kas tad īsti jādara. Bet, vai tad līderis, kurš nav pārliecināts par savām līdera prasmēm, var būt līderis citiem? 

Es, Anna Elizabete Ķēniņa, Junior Achievement Latvia līderu programmas laikā, pati sev kļuvu par līderi! Pierādīju sev, piedaloties meisterklasēs, ar vēl 11 burvīgiem jauniešiem no visas Latvijas, kuri mani iedvesmoja, dāvāja man prieka emocijas un vēlmi atrast pareizo ceļu! Man pašai programmas ietvaros bija mentors un koučs -Guntars Kokorēvičš.

Lasīt tālāk: Komercizglītība - JAL Līderu programma

2020. gada septembris - komercizglītība

Jaunais mācību gads ir iesācies, tāpēc gaidām  topošos uzņēmējus darboties bizness pasaulē, veidojot skolas SMU.

S -Skolas M-Mācību U-Uzņēmums, kur var iegūt reālas zināšanas un pieredzi, kādas produkcijas ceļam no ražošanas līdz pircējam. Šī pieredze noteikti noderēs daudzās jomās, gan skolā, gan vēlāk. Tevi gaidīs skolotāja Anda Gineite, Juta Birzniece vai Solvita Frišfelde. Ja Tev nav idejas, bet ļoti gribas darboties šinī jomā, nāc, kopā izdomāsim. 

 

2019.,2020 m.g. komercjomā atnesis panākumus, kuri mums liek sasparoties un doties tālāk.

 

Mācību gads iesākās ar JAL rīkoto reģionālo semināru, kurš notika mūsu skolā. Piedalījās komercklašu skolēni, klausoties SMU veiksmes stāstus, idejas, iedrošinot skolēnus veidot savus uzņēmumus.

Lasīt tālāk: 2020. gada septembris - komercizglītība

2020. gada marts- komercizglītība

Attālinātā mācīšanās ienesusi izmaiņas komercaktivitātēs. Plānotie pasākumi mentoriem nenotiks, plānotās ekskursijas izpaliks. Lai mums visiem optimisms un gaišas domas! 10. martā 10.b un 10.c komercklašu skolēniem tika novadītas CLIL stundas – mārketingā un angļu valodā. Abos priekšmetos apgūto tēmu par SVID (SWOT) analīzi, skolēni mācījās pielietot praktiski.

Lasīt tālāk: 2020. gada marts- komercizglītība

2020. gada februāris- komercizglītība

14.februārī skolā norisinājās kārtējais SMU tirdziņš, un Valentīndienai par godu tirdziņa nosaukums bija “Mīlestības dienas tirdziņš.” Tirdziņā lielāko dalību ņēma pamatskolas SMU dalībnieki, kuriem padomus deva arī 12.klases mentori.

19.02. notika 4. nodarbība, BA Turība Uzņēmējdarbības skolas ietvaros. Šoreiz ciemojāmies Ventspils valsts ģimnāzijā. Piedalījās 10. b un 10.c komercklašu skolēni. Bija prieks satikties ar Talsu, Kuldīgas, Ventspils skolēniem.

Lasīt tālāk: 2020. gada februāris- komercizglītība

2020. gada janvāris- komercizglītība

14.01.  10. komercklašu skolēni  apmeklēja 3.jauno uzņēmēju skolas nodarbību Kuldīgā. Satikām skolēnus - draugus no Ventspils, Talsiem, Kuldīgas, jo šī jau ir trešā tikšanās. Pasākums notika Kuldīgas Jauniešu mājā. Kuldīga ir mazpilsēta ar daudz maziem uzņēmumiem, tādēļ ekskursijās bijām sadalīti pa grupām. Interesanti bija visiem. Klausījāmies augstskolas  Turības lekcijas Lekcija par e- mārketingu deva zināšanas, kā jaunieši ērtāk un lētāk var  e- vidē tirgoties. Otrā lekcija bija radoša ar kustību elementiem, kura mācīja iepazīt sevi un sadarboties. Diena noslēdzās ar Dzīvā muzeja apmeklējumu. 7 telpās izgājām cauri Kuldīgas vēsturei, interaktīvie elementi  padarīja ekskursiju  interesantu.

Lasīt tālāk: 2020. gada janvāris- komercizglītība

2019. gada decembris - komercizglītība

Decembrī, visaktuālākais pasākums bija Ziemassvētku tirdziņš, kas notka 13.decembrī. Ziemassvētku tirgū 12. klašu mentori vēroja pamatskolas SMU kopējās sadarbības augļus - gan par produktu iesaiņojumu, gan galda iekārtojumu, gan pārdošanas prasmes. Mentori janvārī plāno kopīgu pasākumu.

Skolas SMU skolēni aizpildītīs tirgus atskaites un atpūstīsies nedaudz, līdz jāsāk būs domāt par Valentīndienu. 

Lasīt tālāk: 2019. gada decembris - komercizglītība

2019. gada novembris - komercizglītība

 Novembris, kad turpinās SMU reģistrēšana un dalība tirdziņos. Aizvadīts skolas Mārtiņdienas tirgus, divi reģionālie tirgi. Mārtiņdienas tirgū 12. komercklases skolēni – mentori slēdza līgumus ar pamatskolas uzņēmumiem. Mērķis – palīdzēt, atbalstīt, dalīties savā pieredzē. 14 vidusskolas skolēni darbojas Mentoru programmā.

7. novembrī skolotājas Anda un Solvita, vadīja diskusij-semināru Liepājas Izglītības pārvaldē, Liepājas pirmskolas pedagogiem par iespējamo SMU darbības īstenošanu jau pirmskolas posmā. 

Lasīt tālāk: 2019. gada novembris - komercizglītība

2019. gada oktobris - komercizglītība

31.oktobrī mūsu skolas vidusskolas komercklases skolēni apmeklēja grandiozo izstādi Ķīpsalā: Uzdrīksties-uzvarēt

11. C –komercklases atziņas par iegūtajiem iespaidiem.

No Ievas Vīgantes konferencē guvu atziņas, ka, lai sāktu biznesu nevajag daudz naudas, jo tieši naudas trūkums veicina motivāciju, nauda nav galvenā motivācija, bet gan sasniegt personīgos mērķus.

Nav tādu cilvēku, kam nav uzņēmēja gēni, tos var gūt mācoties un darot. Lai uzsāktu biznesu nevajag akadēmisko grādu, bet vajag IDEJU.

Lasīt tālāk: 2019. gada oktobris - komercizglītība

2019. gada septembris - komercizglītība

Septembra mēnesis – starts komercizglītībā.

Pasteidzies jaunā mācību gada pirmais mēnesis, nesot līdzi pirmās aktivitātes komercizglītībā. Aicinām sekot līdzi informācijai un iesaistīties SMU veidošanā, konkursos  „Mana vārdnīciņa” un „Biznesa pasakas” un citās aktivitātēs.

18. septembrī mūsu skolā notika JAL organizācijas rīkotais reģionālais seminārs. Piedalījās 150 interesenti no Liepājas skolām. Mūsējos vairākumā pārstāvēja 11. komercklase, jo šogad veido uzņēmumus.

Lasīt tālāk: 2019. gada septembris - komercizglītība

Kalendārs -JAL

Šeit lejupielādējams un apskatāms jaunais JAL kalendārs 2019./2020. mācību gadam. 

kalendārs PDF

Apliecinājums

Šī gada Apliecinājums skolai, ka esam Junior Achievement Latvia prakstiskās uzņēmējdarbības izglītības programmas dalībskola. 

Apakškategorijas

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs