Vācu valodas nometne Sprachcamp 2023


Mūsu skolas 9. klašu skolēni 1. un 2. martā piedalās vācu valodas nometnē Sprachcamp 2023, kurā skolēni gatavojas DSD I (vācu valodas 1. pakāpes diploma eksāmenam). Divu dienu garumā jaunieši nostiprina savas lasīšanas, klausīšanās, tekstveides un runāšanas prasmes gan grupās, gan individuāli.

Lasīt tālāk: Vācu valodas nometne Sprachcamp 2023

Panākumi vācu valodas olimpiādē


18. februārī 9. B, 9. C un 7. A klases skolnieces Sāra, Franciska Anna un Paula piedalījās Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas rīkotās Atklātās svešvalodu olimpiādes 2023 svinīgajā laureātu sveikšanā. Milzu konkurencē mūsu skolas meitenes izcīnīja 1., 2. un 3. vietu. 

11. B klases skolēni piedalās simulācijas spēlē "Klimatneitrāla pilsēta"


11. A klase šodien piedalās Gētes institūta rīkotajā simulācijas spēlē "Klimatneitrāla pilsēta". Jaunieši iejūtas dažādu pilsoniskās sabiedrības un biznesa grupu pārstāvju lomās un izstrādā iedomātas pilsētas klimata plānu, attīstot prasmi diskutēt, debatēt un argumentēt.

7. B klases skolēni viesojas Liepājas Vācu biedrībā


2022. gada 29. septembrī vācu valodas skolotājas I. Moldovanas pavadībā viena 7.B klases vācu valodas grupiņa piedalījās Liepājas ,,Vācu biedrības" rīkotajā pasākumā ,,Vācu valodas un kultūras diena Liepājā", kurā guva nelielu ieskatu Liepājas teātra, Trīsvienības katedrāles, Liepājas tipogrāfijas (Pumpura ielā 10), Art Hotel Roma vēsturi vācu valodā un pārbaudīja savas vācu valodas prasmes un zināšanas dažāda veida aktivitātēs.

Mācību satura un vācu valodas integrēta apguve

7.un 8. martā Gētes institūta Latvijā  ( mācību satura un vācu valodas integrēta apguve ) projekta ietvaros mūsu skolas skolotāji dalījās pieredzē, un citiem projekta dalībniekiem Latvijā bija iespēja vērot ģeogrāfijas un vācu valodas atklāto stundu 7. klasē (tēma “Ledāji”) un  dabas zinību un vācu valodas stundu 5. klasē ( tēma “Apkārtējā vide”).  

clil2.jpgclil4.jpg

 

Pasaules jaunatne debatē 2022

7. martā  notika Gētes institūta  starptautiskā projekta “Pasaules jaunatne debatē” atlases kārta, kurā piedalījās skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas,  Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Rīgas 40. vidusskolas , J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas un mūsu skolas 12. klases skolniece.

Debatēs par tēmu “Vai ir nepieciešams aizliegt plastikāta maisiņus Latvijas veikalos” tika noteikti Latvijas pusfināla dalībnieki. Mūsu skolas skolniece  kvalificējās Latvijas pusfinālā  un piedalīsies uzvarētāju nometnē, kas norisināsies no 27.03. līdz 31.03. Viļņā, Lietuvā.

Projekta “Pasaules jaunatne debatē” Latvijas pusfināls notiks 13. aprīlī. 

1.jpg

Atklātās svešvalodu olimpiādes rezultāti.

Februāra sākumā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā norisinājās atklātā svešvalodu olimpiāde. Sirsnīgi apsveicam 9.d klases skolnieci ar 1. vietu, 9. b klases skolēnus ar 2. un 3. vietu, kā arī 6. a klases skolēnus  ar saņemtajām atzinībām.

Sirsnīgi sveicam DSD eksāmena kārtotājus!

Ilgi nācās gaidīt, bet beidzot  esam saņēmuši šī gada starptautiskā Vācu valodas II pakāpes eksāmena rezultātus! Visi mūsu skolas skolēni, kuri eksāmenu kārtoja, to veiksmīgi nokārtoja DSD II B2/C1 un C1 līmenī. Svinīgā diplomu pasniegšana notiks maijā! 

Skolā atzīmē Eiropas Valodu dienu


Jau 20 gadus 26.septembrī visā Eiropā atzīmē Eiropas Valodu dienu.

Mūsu skolas skolēni šodien dodas valodu ceļojumā, piedalās viktorīnā, atklājot valodu līdzības un atšķirības un atkārtojot jau zināmo. Skolēni aktīvi skenē QR kodus, klausās, lasa, mēģina atkārtot un, iespējams, sper pirmos soļus kādas nezināmas valodas pasaulē.

Lasīt tālāk: Skolā atzīmē Eiropas Valodu dienu

Atklātais konkurss vācu valodā 6.klasēm “Lesen mit verteilten Rollen”


18.maijā platformā ZOOM norisinājās mūsu skolas organizēts konkurss vācu valodā visām Liepājas pilsētas skolu 6.klasēm “Lasīšana lomās”, kurā skolēni varēja parādīt savu lasītprasmi vācu valodā, atraktivitāti un radošumu, lasot sarunas ikdienišķās situācijās.

Zoom telpā virmoja prieks, atbildības sajūta un patīkams satraukums. Žūrija, kuras sastāvā bija arī vāciete Katrīna Strole, teica atzinīgus vārdus visiem dalībniekiem par vācisko izrunu, raito lasījumu un labu savstarpējo sadarbību pārī.

Lasīt tālāk: Atklātais konkurss vācu valodā 6.klasēm “Lesen mit verteilten Rollen”

Vācijas vēstnieka vizīte mūsu skolā


18. maijā mūsu  skolā viesojās Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts, kurš bija ieradies vizītē Liepājā, ar mērķi iepazīties ar pilsētu un mūsu  skolu un vācu valodas apmācības tradīcijām. Vēstnieku sagaidīt bija ieradies arī Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis. Vēstnieks pasniedza dāvinājumu skolai  - planšetes, iepazinās ar skolu, tās vēsturi, un noslēgumā noklausījās skolēnu videosveicienu, kurā jaunieši uzsvēra vācu valodas apmācības lomu viņu dzīvē un nākotnes plānos, un skolas piedāvātās iespējas. 

Lasīt tālāk: Vācijas vēstnieka vizīte mūsu skolā

Skolotāji pilnveido profesionālās prasmes seminārā par CLIL metodiku


Jau otro gadu mūsu skolā sadarbībā Ar Gētes institūtu Rīgā turpinās projekts "Mācību satura un vācu valodas integrēta apguve" (CLILiG - Content and Language Integrated Learning in German). Projekts tiek īstenots ar mērķi stiprināt vācu valodas mācīšanu, ieviest jaunas mācību metodes un  nodrošināt iespēju integrētai mācību satura un vācu valodas apguvei. Augustā projekta skolotāji apmeklēja tālākizglītības semināru Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā, apgūstot metodiku un daloties pieredzē. 

Lasīt tālāk: Skolotāji pilnveido profesionālās prasmes seminārā par CLIL metodiku

Interaktīvā spēle "Apceļosim Vāciju!"


13. novembrī  mūsu skolā viesojās Vācijas vēstniecība ar interaktīvu spēli „Apceļosim Vāciju!”, kas atraktīvā veidā ļauj skolēniem iegūt informāciju par Vāciju un vācu valodu. 100 mūsu skolas 5. un 6.klašu skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un apgūt kaut ko jaunu.

Lasīt tālāk: Interaktīvā spēle "Apceļosim Vāciju!"

Skolēni apmeklē konferenci par Berlīnes mūra krišanu


6. novembrī mūsu skolas 9. - 12. klašu skolēni apmeklēja konferenci "30 gadi pēc Berlīnes mūra krišanas", kuru rīkoja Rīgas Valsts vācu ģimnāzija sadarbībā ar Konrāda Adenauera fonda  pārstāvniecību Baltijas valstīs. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas vēstures skolotājs Māris Zvaigzne stāstīja skolēniem par Berlīnes mūra krišanas un Baltijas ceļa saistību Eiropas apvienošanās kontekstā. Skolēniem bija iespēja tikties ar 1989. gada 9. novembra notikumu aculieciniekiem, uzdot jautājumus un uzzināt interesantus faktus par dzīvi Austrumvācijā.

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē konferenci par Berlīnes mūra krišanu

11. klašu skolēni piedalās projektā Vācijā


No šā gada 20. līdz 27. oktobrim septiņi 11. klašu skolēni kopā ar skolotājām Sanitu Arāju un Lindu Eniņu piedalījās Erasmus+ projektā St. Marientālē Vācijā. Šī gada tēma bija "Atbildība - Eiropas savienība, mēs un vide". Skolēni piedalījās debatēs par klimata pārmaiņām un "Fridays for future" kustību, kā arī darbojās dažādās mediju nodarbībās, iejūtoties reportieru, aktieru, režisoru un operatoru lomās, veidojot videoklipus un īsfilmu par vides tēmu.

Lasīt tālāk: 11. klašu skolēni piedalās projektā Vācijā

Starptautiska skolēnu nometne Darmštatē


Anna, Laura, Vanesa, Kristaps un Adriana no 9. klases un skolotājas Sanita Arāja un Gundega Muižniece no 6. līdz 10. oktobrim piedalījās starptautiskajā skolēnu nometnē Darmštatē, kur runā un diskutē par šobrīd aktuālu tēmu - klimata pārmaiņas un vides aizsardzība, stāstot, kādas aktivitātes vides aizsardzībai veic paši savā valstī un skolā. Projekta ietvaros tika apmeklēts Eiropas komosa operāciju centrs (European space agency),kur skolēni iepazinās ar aktuālajām un plānotajām satelītu operācijām, kā arī Zenkenberga muzejs Frankfurtē, kas ir lielākais dabas vēstures muzejs Vācijā. Projekta dalībnieki devās arī uz pieņemšanu pie Darmštates mēra, kur sevi un savu pilsētu prezentēja ar muzikālu priekšnesumu.

Lasīt tālāk: Starptautiska skolēnu nometne Darmštatē

Vācu valodas treniņnometne Kuldīgā


No 22. līdz 23. maijam Kuldīgā notika vācu valodas treniņnometne 10. un 11. klases skolēniem. Tās laikā skolēni intensīvā apmācībā gatavojās vācu valodas DSD II eksāmenam.

Deutsches Sprachdiplom eksāmenu pieņemt brauc eksperti no Vācijas un šis diploms ir Vācijā oficiāli atzīts. Nokārtojot DSD II eksāmenu, tā rezultāti tiek pielīdzināti centralizētajam eksāmenam svešvalodā.

DSD I

Š. g. 1.novembrī 10.o klašu skolēni saņēma DSD I (vācu valodas 1.pakāpes) diplomus. Apsveicam!

DSD II diplomu pasniegšana Rīgā


17. maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā tika sumināti 2018. gada "Deutsches Sprachdiplom der Stufe II" saņēmēji. Vācu valodas apguves diplomi (B2/C1) tika pasniegti arī mūsu 12. klases skolniecēm Laurai Ozoliņai, Ievai Šillerei un Kristiānai Burģelei. Kopumā DSD II diplomus saņēma vairāk nekā 70 skolēni no 12 Latvijas skolām. Pasākuma laikā Vācijas vēstniecības Rīgā pagaidu pilnvarotā lietvede Manja Klīze savā uzrunā akcentēja to, ka labas vācu valodas zināšanas jauniešiem atver durvis ne tikai uz Vāciju, bet uz visu Eiropu.

Lasīt tālāk: DSD II diplomu pasniegšana Rīgā

DSD I paraugeksāmens


Šodien mūsu skolā notika vācu valodas 1. pakāpes diploma (DSD I) eksāmena izmēģinājums (Pilotprüfung), piedaloties 9. un 11. klašu skolēniem un vācu valodas skolotājiem. Skolēniem bija iespēja noskatīties divus paraugeksāmenus.

Lasīt tālāk: DSD I paraugeksāmens

DSD I diplomu pasniegšana

DSD I eksāmenu mūsu skolā jau sesto gadu ir iespēja kārtot  9.-11.klašu skolēniem. 15.novembrī 10.klašu skolēni saņēma ilgi gaidītos Vācu valodas 1.pakāpes diplomus. Skolas direktore I.Korņējeva uzsvēra, ka vairāku svešvalodu zināšanas ir ieguvums veiksmīgai darbībai starptautiskos projektos un citās jomās. 

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs