11. A klase izlaušanās spēlē izspēlē došanos bēgļu gaitās


17. oktobrī 11. A klase piedalījās izlaušanās spēlē „Bēgļu gaitās”. Tas ir
 jauniešus piesaistošs pasākums, kas liek aktīvi iesaistīties visiem klātesošajie, kā arī labs veids, kā runāt par vēsturi un latviešu piedzīvoto. Skolēnus ļoti aizrāva izlaušanās spēle, jo tā ļāva ne tikai pierādīt savu attapību, bet arī reāli iztēloties, ko varēja izjust cilvēki, kuriem steigā jāpamet sava dzimtene.

Skolēnu dalību pasākumā nodrošināja projekts „Latvijas skolas soma”.

Lasīt tālāk: 11. A klase izlaušanās spēlē izspēlē došanos bēgļu gaitās

Skolēni bauda grupas "DaGamba" koncertu


8. oktobrī mūsu skolas skolēni projekta „Latvijas skolas somas” ietvaros devās uz koncertzāli „Lielais dzintars’’, lai baudītu grupas „DaGamba” koncertu.

Skolēniem bija iespēja klausīties Vivaldi skaņdarbu „Gadalaiki” roka, pop un klasiskās mūzikas ritulī. Šie mūziķi spēj aizraut ikvienu klausītāju ne tikai ar savu profesionālismu, bet arī ar savu ekstravaganto un neparasto manieri uzstāties publikai. Skolēni atzina, ka koncerts bija ļoti labi noorganizēts, atbilstoši skolēniem, viņu vecumam, saprotoši un netradicionāli.

Gada klase

Mācību gada noslēgums jau klāt, tāpēc tiek izvērtētas arī klašu aktivitātes šajā mācību gadā. Mūsu skolā mācību gada noslēguma posmā tiek noteiktas Gada klases starp 5.-6.klasēm, 7.-9.klasēm un starp vidusskolas klasēm. Jau otro gadu mēs sveicam 6.B klasi (audzinātāja Daiga Sirmoviča) , 7.E klasi (audzinātāja Inta Tučina) un 10.A klasi (audzinātāja Simona Stalidzāne).

Klases saņēma pateicību rakstus , saldumus un muzeja apmeklēju – nodarbību par kokiem un Liepājas vēsturi, kuru nodrošināja projekta ” Latvijas Skolas somas” dotās iespējas.

Lasīt tālāk: Gada klase

Teātra izrāde "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta"

Baiss un šausminošs bija 1919.gads Liepājā. Vēsturiskas ainiņas, kuras saistītas ar politisku lēmumu pieņemšanu, šo periodu parāda ļoti spilgti. Caur cilvēku emocijām un sapratni tiek atklāts laika posms, kad radās jauna valsts.
Ļoti saistoša izrāde, kura bijā kā īsta vēstures stunda. Šo izrādi 28.februārī noskatījās visi mūsu skolas 8. – 12.klašu skolēni, pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” atbalstam. Pēc izrādes jaunieši ar izpratni dalījās savās pārdomās un iespaidos.

Koncertuzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’ “

Kā mēs izprotam savu dzīvi? Kas tad ir cilvēks un ko nozīmē cilvēcība? Uz šiem jautājumiem mūsu skolas skolēni varēja rast atbildes koncertuzvedumā "Vilkam tāda dvēselīt' "Lielajā dzintarā, Liepājā. Skolēni caur vilcēna dzīvi izjuta, domāja un pārdzīvoja redzēto un dzirdēto. Varbūt tā katrs no mums spēj labāk rast jaunas emocijas, pozitīvu rīcību.
Uzvedumu skolēni varēja noskatīties, pateicoties projekta "Latvijas skolas somas" dotajām iespējām.

Teātra izrāde “Mūsu pilsētiņa”

10.janvārī mūsu pamatskolas skolēni apmeklēja teātra izrādi “Mūsu pilsētiņa”. Ar meitenes acīm, kura aug, pieaug, iemīlas, tiek izdzīvots kāds dzīves stāsts. Pārdomu pilna izrāde. Skatītāji (skolnieki) atpazina savu pilsētu. Šī ir izrāde, kas aicina apstāties un novērtēt vissvarīgāko, kas mums ir – dzīvi un cilvēkus, kas ir mums apkārt.
Skolnieki izrādi varēja apmeklēt projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros.

Režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudētā luga “Polianna”.

29.janvārī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 4.,5. un 6.klases skolēni varēja noskatīties režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudēto lugu “Polianna”.
Vai dzīve sastāv tikai no pozitīvā un prieka pilnām dienām? Vai vienmēr mēs varam novērst nenovēršamo? Kā es rīkotos vai kā es to izprotu? Un kas tad ir prieka spēle? Vai tas tiešām ir tikai dzīves prieks, kurš mūs virza uz priekšu. Vai mēs visur un visā meklējam un atrodam labo? Tie ir jautājumi, uz kuriem ar izrādes palīdzību pusaudži varēja aizdomāties un meklēt atbildes.
Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, mūsu skolas skolēni apmeklē jau septīto teātra izrādi. Skolēni iepazīstas un vērtē teātra repertuāru, raksta recenzijas un domrakstus, pārliecinoši izsaka savu viedokli. Tāpēc droši varam teikt, ka “Latvijas skolas soma” dod ļoti lielu iespēju skolēnu izaugsmei. To arī apliecina skolēnu un skolotāju aizpildītās anketas par dažādiem pasākumiem, kuri tiek atbalstīti ar šā projekta palīdzību.

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs