7.-9.kl. skolēni apmeklē koncertu "Mana tautasdziesma"


2. martā mūsu skolas 7. – 9. klašu skolēni ar projekta „Latvijas skolas somas” gādību apmeklēja koncertzāli „Lielais dzintars”, lai noskatītos un noklausītos koncertu „Mana tautasdziesma”.

Skolēni iepazinās ar latviešu tautasdziesmu dziedājumu daudzveidību. Tautasdziesmas iet līdzi un dzīvo cauri gadu simtiem.

Paši skolēni saka:

„Koncerts bija interesants, bet ne visi dziedājumi man patika”,

„ Man atkal patika dziedājumi, bet dejotāju uzstāšanās bija garlaicīga”,

„ Nē, man patika dejotāji, bet viens otrs dziedājums bija pa skaļu”,

Lasīt tālāk: 7.-9.kl. skolēni apmeklē koncertu "Mana tautasdziesma"

Skolēni apmeklē koncertu "Leļļu meistara sapnis"


20. februārī mūsu sākumskolas skolēni devās uz koncertzāli „Lielais dzintars”, lai noskatītos koncertstāstu – muzikālo pasaku „Leļļu meistara sapnis”.

            Kā sacīja paši skolēni un viņu skolotāji: „Kārtējais, lieliskais projekta „Latvijas skolas somas” pasākums!”

            Skolēniem bija iespēja iepazīt jaunu mūzikas žanru – mūzikls. Sižets ļoti saistošs un piemērots sākumskolas skolēniem. Interesanti bija arī tas, ka visu koncerta laiku varēja sekot līdzi pasakai uz ekrāna.

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē koncertu "Leļļu meistara sapnis"

Ē. Vilsona monoizrāde "Pazudušais dēls"


Ērika Vilsona monoizrāde “Pazudušais dēls” ir tapusi pēc Rūdolfa Blaumaņa darba „Pazudušais dēls”. Pateicoties iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, 4. februārī mūsu skolas 10. un 11. klases skolēni izrādi varēja noskatīties skolas aktu zālē. Iespaidīgs ir sākums, kad aktieris stāsta, ka izrāde ir tradģēdija, tas nozīmē, ka kāds noteikti mirs… Iespaidīgi. Tiek izstāstīti drāmas pamati, tiek arī dalītas lomas starp skolēniem. Pēc skatītāju viedokļa izrāde ir veidota ļoti radoši, izzinoši, saprotoši un aizraujoši. Pārdomas, emocijas un mūžsenie konflikti starp vecākiem un bērniem ir tas, kas šo izrādi padara mūsdienīgāku un jauniešiem tuvāku.

Dzīvais muzejs


21. janvārī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 10. komercklašu skolēni piedalījās Jauno uzņēmēju skolā Kuldīgā.

Dienas otrajā pusē bija iespēja baudīt  interesantu 30 minūšu pasākumu. Dzīvais muzejs "Senās Kuldīgas stāsts" ir septiņu telpu komplekss, kur katrā telpā iedzīvināti un atdzīvināti stāsti par pilsētu un tās vēsturi. Gids stāstījumu iesāka  ar 1242. gadu, kas tiek uzskatīts par pilsētas dibināšanas gadu.

Lasīt tālāk: Dzīvais muzejs

4. klašu skolēni apmeklē leļļu baleta izrādi "Petruška"


5. decembrī 4. klašu skolēniem bija iespēja Lielajā dzintarā apmeklēt ļeļļu baletu „Petruška”.

Leļļu teātris “Per Poc” no Barselonas kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā bērniem uzbūra skaistu un ziemas pārpildītu pārsteigumu, uz skatuves atdzīvinot komponista Igora Starvinska slaveno baletu “Petruška”. Ar liela izmēra leļļu un rotaļīgas, gaišas simfoniskās mūzikas palīdzību mākslinieki izstāstīja fantastisko stāstu par Petrušku, balerīnu.

Lasīt tālāk: 4. klašu skolēni apmeklē leļļu baleta izrādi "Petruška"

Skolēni apmeklē "Carnival Youth" koncertu


30. novembrī "Wise" zālē Liepājā bija iespējams noklausīties populārās grupas "Carneval Youth" Latvijas tūres noslēguma koncertu.

Jauno albumu "Good Luck" grupa, kuras kodolu veido brāļi Emīls un Edgars Kauperi un Roberts Vanags, izdeva augustā, un tas kļuva par karstāko latviešu mūzikas jaunumu, tāpēc it īpaši tas bija interesants un neaizmirstams pasākums jauniešiem.

Lasīt tālāk: Skolēni apmeklē "Carnival Youth" koncertu

8. D piedalās pasākumā "Ziedoņa klase"


8.D klase 29. novembrī piedalījās pasākumā „Ziedoņa klase”.

Pasākums ļoti interesants. Interaktīvi izveidots, sacensību veidā skolēni tiek iepazīstināti ar Imanta Ziedoņa darbiem un dzīvi. Izlaušanās istabas pēc Ziedoņa pasaku motīviem, darbošanās istabas skolēniem māca, liek sadarboties, būt aktīviem.

Skolēnu citāti par pasākumu: „Aizraujoši, interesanti, forši. Nepamanīju, kā paiet laiks”.

Pasākums notika projekta „Latvijas skolas somas” ietvaros.

 

Skolēni klausās apvienības "Raxtu Raxti" koncertu


21. novembrī mūsu skolas skolēni kopā ar klašu audzinātājiem Lielajā dzintarā apmeklēja lielkoncertu „Raxtu taxti”.

Patiess prieks ir apmeklēt tādus pasākumus, kuri ir saistoši, lieliski organizēti, saturiski bagāti. Kopīgs koncertu apmeklējums dod iespēju kopā ar skolēniem pārrunāt redzēto, vizualizēt to, tas arī dod tēmu radošiem darbiem.

Lasīt tālāk: Skolēni klausās apvienības "Raxtu Raxti" koncertu

Valsts nedēļas ieskandināšana


Valsts nedēļu mēs iesākām ar koncertu, kuru mums sniedza mākslinieki no Rīgas. Koncerta nosaukums bija „Ir vērts”. Lai arī skanēja latviešu komponistu dziesmas un latviešu dzejnieku dzeja, skolēniem nebija pilnīga izpratne ne par koncerta izpildījumu, ne par veidu, kā tas tika sniegts.

Lasīt tālāk: Valsts nedēļas ieskandināšana

11. A klase izlaušanās spēlē izspēlē došanos bēgļu gaitās


17. oktobrī 11. A klase piedalījās izlaušanās spēlē „Bēgļu gaitās”. Tas ir
 jauniešus piesaistošs pasākums, kas liek aktīvi iesaistīties visiem klātesošajie, kā arī labs veids, kā runāt par vēsturi un latviešu piedzīvoto. Skolēnus ļoti aizrāva izlaušanās spēle, jo tā ļāva ne tikai pierādīt savu attapību, bet arī reāli iztēloties, ko varēja izjust cilvēki, kuriem steigā jāpamet sava dzimtene.

Skolēnu dalību pasākumā nodrošināja projekts „Latvijas skolas soma”.

Lasīt tālāk: 11. A klase izlaušanās spēlē izspēlē došanos bēgļu gaitās

Skolēni bauda grupas "DaGamba" koncertu


8. oktobrī mūsu skolas skolēni projekta „Latvijas skolas somas” ietvaros devās uz koncertzāli „Lielais dzintars’’, lai baudītu grupas „DaGamba” koncertu.

Skolēniem bija iespēja klausīties Vivaldi skaņdarbu „Gadalaiki” roka, pop un klasiskās mūzikas ritulī. Šie mūziķi spēj aizraut ikvienu klausītāju ne tikai ar savu profesionālismu, bet arī ar savu ekstravaganto un neparasto manieri uzstāties publikai. Skolēni atzina, ka koncerts bija ļoti labi noorganizēts, atbilstoši skolēniem, viņu vecumam, saprotoši un netradicionāli.

Gada klase

Mācību gada noslēgums jau klāt, tāpēc tiek izvērtētas arī klašu aktivitātes šajā mācību gadā. Mūsu skolā mācību gada noslēguma posmā tiek noteiktas Gada klases starp 5.-6.klasēm, 7.-9.klasēm un starp vidusskolas klasēm. Jau otro gadu mēs sveicam 6.B klasi (audzinātāja Daiga Sirmoviča) , 7.E klasi (audzinātāja Inta Tučina) un 10.A klasi (audzinātāja Simona Stalidzāne).

Klases saņēma pateicību rakstus , saldumus un muzeja apmeklēju – nodarbību par kokiem un Liepājas vēsturi, kuru nodrošināja projekta ” Latvijas Skolas somas” dotās iespējas.

Lasīt tālāk: Gada klase

Teātra izrāde "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta"

Baiss un šausminošs bija 1919.gads Liepājā. Vēsturiskas ainiņas, kuras saistītas ar politisku lēmumu pieņemšanu, šo periodu parāda ļoti spilgti. Caur cilvēku emocijām un sapratni tiek atklāts laika posms, kad radās jauna valsts.
Ļoti saistoša izrāde, kura bijā kā īsta vēstures stunda. Šo izrādi 28.februārī noskatījās visi mūsu skolas 8. – 12.klašu skolēni, pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” atbalstam. Pēc izrādes jaunieši ar izpratni dalījās savās pārdomās un iespaidos.

Koncertuzvedums “Vilkam tāda dvēselīt’ “

Kā mēs izprotam savu dzīvi? Kas tad ir cilvēks un ko nozīmē cilvēcība? Uz šiem jautājumiem mūsu skolas skolēni varēja rast atbildes koncertuzvedumā "Vilkam tāda dvēselīt' "Lielajā dzintarā, Liepājā. Skolēni caur vilcēna dzīvi izjuta, domāja un pārdzīvoja redzēto un dzirdēto. Varbūt tā katrs no mums spēj labāk rast jaunas emocijas, pozitīvu rīcību.
Uzvedumu skolēni varēja noskatīties, pateicoties projekta "Latvijas skolas somas" dotajām iespējām.

Teātra izrāde “Mūsu pilsētiņa”

10.janvārī mūsu pamatskolas skolēni apmeklēja teātra izrādi “Mūsu pilsētiņa”. Ar meitenes acīm, kura aug, pieaug, iemīlas, tiek izdzīvots kāds dzīves stāsts. Pārdomu pilna izrāde. Skatītāji (skolnieki) atpazina savu pilsētu. Šī ir izrāde, kas aicina apstāties un novērtēt vissvarīgāko, kas mums ir – dzīvi un cilvēkus, kas ir mums apkārt.
Skolnieki izrādi varēja apmeklēt projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros.

Režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudētā luga “Polianna”.

29.janvārī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas 4.,5. un 6.klases skolēni varēja noskatīties režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudēto lugu “Polianna”.
Vai dzīve sastāv tikai no pozitīvā un prieka pilnām dienām? Vai vienmēr mēs varam novērst nenovēršamo? Kā es rīkotos vai kā es to izprotu? Un kas tad ir prieka spēle? Vai tas tiešām ir tikai dzīves prieks, kurš mūs virza uz priekšu. Vai mēs visur un visā meklējam un atrodam labo? Tie ir jautājumi, uz kuriem ar izrādes palīdzību pusaudži varēja aizdomāties un meklēt atbildes.
Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, mūsu skolas skolēni apmeklē jau septīto teātra izrādi. Skolēni iepazīstas un vērtē teātra repertuāru, raksta recenzijas un domrakstus, pārliecinoši izsaka savu viedokli. Tāpēc droši varam teikt, ka “Latvijas skolas soma” dod ļoti lielu iespēju skolēnu izaugsmei. To arī apliecina skolēnu un skolotāju aizpildītās anketas par dažādiem pasākumiem, kuri tiek atbalstīti ar šā projekta palīdzību.

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs