Pārliecinoša uzvara volejbolā


19.februārī noslēdzās starpskolu sacensības volejbolā jaunietēm. 
Turnīra noslēdzošajā spēlē mūsu skolas komanda tikās ar Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas komandu. Ļoti saspringtā spēles gaitā, parādot saliedētu komandas sadarbību un pārliecību par savām prasmēm, uzvaru izcīnīja mūsu skolas jaunietes.

Komandā spēlēja: Sanita, Evelīna, Alise Emīlija, Sanija, Ieva, Diāna Daniela, Ieva un Līva.

Uzvara tautas bumbā!


19. februārī Vaiņodē norisinājās Kurzemes reģiona sporta spēles tautas bumbā. Pārliecinoši visās spēlēs ieguvām uzvaru. Mūsu pretinieki bija Vaiņodes, Dundagas, Blīdenes, Kuldīgas, Aizputes komandas.

Mūsu skolas zēnu komanda ieguva tiesības startēt republikas sacensībās, kas norisināsies 6. martā Dobelē. Komandā spēlēja: Vitālijs, Kārlis, Roberts, Dēvids, Patriks Toms, Artis, Lauris, Martins, Matīss.  

2. vieta sacensībās volejbolā


13. februārī Aizputes sporta hallē norisinājās Kurzemes novada 2. posma atlases sacensības volejbolā "Piena spēks - 2020".
Mūsu skolas meiteņu komanda šajā turnīrā izcīnīja 2.vietu.
Komandā spēlēja: Dana, Laura, Elizabete, Sandra, Evelīna, Ieva, Karīna, Līva un Melisa.

Lasīt tālāk: 2. vieta sacensībās volejbolā

3. vieta florbolā 4. - 5. kl. grupā


12. februārī Liepājas O. Kalpaka 15. vidusskolas sporta zālē noslēdzās izšķirošās cīņas Liepājas pilsētas starpskolu sacensībās florbolā 4. - 5. klašu grupā, kur ar teicamiem rezultātiem startēja mūsu skolas audzēkņi, iegūstot 3. vietu.

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas vārdu cildināja mūsu skolas sportisti: Toms, Kārlis, Kristers, Ernests, Ričards, Gvido, Dominiks, Valters, Roberts, Marks, Matīss, Daniels,  Kristaps, Roberts, Lauris.

Lasīt tālāk: 3. vieta florbolā 4. - 5. kl. grupā

Žetonvakars 2020


Žetonu vakarā divpadsmito klašu skolēni, viņu vecāki un skolotāji pulcējās skolā. Tas bija svinīgs un skaists brīdis, kas kalpoja kā apliecinājums tam, ka 12. klases skolēni ir gatavi skolas gaitu noslēguma sprintam.

Pirms žetona gredzena saņemšanas nākamie mūsu skolas absolventi parādīja savu pašu iestudēto uzvedumu par skolas dzīvi. Daudz atmiņu, daudz skaistu melodiju…

Lasīt tālāk: Žetonvakars 2020

Skolas vārda diena


Mūsu skola ir viena no lielākajām skolām Latvijā, un par to mēs priecājamies un lepojamies. Skolai ir dzimšanas diena, kuru atzīmējam 2.oktobrī. Bet mūsu skolai ir arī vārda diena – 28.janvāris, jo šajā dienā, kad vārda dienu svin Kārļi, Kārlis Ulmanis aicināja ikvienam latvietim atcerēties savu skolu un dāvināt grāmatas. 28.janvāris ir Draudzīgā aicinājuma diena.

Lasīt tālāk: Skolas vārda diena

Skolēni piedalās ekonomikas simulācijas spēlē TITAN


28. janvārī Rīgā norisinājās Junior Achievement Latvia TITAN biznesa simulācijas spēles Latvijas fināls. Kopumā 11 reģionālajos čempionātos visā Latvijā sacentās 176 komandas, no kurām 32 tālāk startēja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā. Mūsu skolu tajā pārstāvēja 3 komandas no 12. A klases, no kurām 2 komandas ICEWALLOW un JARIKI izcīnīja tiesības sacensties finālā starp 8 labākājām valsts komandām.

Lasīt tālāk: Skolēni piedalās ekonomikas simulācijas spēlē TITAN

Ieslēdz savu zaļo redzi


24.janvārī mūsu skolas 11. A klases aktīvākie skolēni rīkoja zaļā dzīvesveida popularizēšanas pasākumu „Ieslēdz savu zaļo redzi!” visiem 8.klašu skolēniem. Pasākumu atbalstīja uzņēmums „Eco Baltia Grupa”, kuri izrādīja lielu interesi un nodrošināja pasākuma rīkotājus gan ar materiāliem aktivitātēm, gan dažādām vērtīgām balvām dalībniekiem (ūdens pudelēm, auduma maisiņiem, lietussargiem utt.).

Lasīt tālāk: Ieslēdz savu zaļo redzi

DUBULTUZVARA Liepājas Domes rīkotajā konkursā 7. klasēm „MISIJA V”


Arī šogad visas Liepājas skolu 7. klases tika aicinātas piedalīties projektā „Misija V”, kas ietver smēķēšanas novēršanas pasākumus skolas vecuma jauniešiem. Projekts risinājās no oktobra 4 kārtās, un 7. B un 7. D klases tika uzaicinātas uz fināla pasākumu 24. janvārī, kurā 11 komandas no visām Liepājas skolām, kas pirmajās trīs kārtās bija ieguvušas visvairāk punktu, sacentās par ļoti iekārojamām balvām savai klasei.

Lasīt tālāk: DUBULTUZVARA Liepājas Domes rīkotajā konkursā 7. klasēm „MISIJA V”

Skolēni eksperimentē


16. janvārī skolā notika 5. - 6. klašu konkursa “Skolēni eksperimentē” skolas kārta.

Tika novērtēti 12 demonstrējumi no “Zilajiem cīsiņiem” līdz “Saldējumam” un “Krāsainam kāpostam”, no “Grimstošiem citroniem” līdz “Kolamentosa vulkāna izvirdumam” un adatas “vājumam”.

Rezultātā 6. klases skolnieces Leonora un Madara ieguva 1. vietu, savu eksperimentu par saldējuma izveidošanos meitenes demonstrēs pilsētas konkursā.

Lasīt tālāk: Skolēni eksperimentē

Mūsu skaistais Ziemassvētku koncerts


20. decembrī mūsu skolā notika Ziemassvētku koncerts, kurā savus radošos talantus demonstrēja mūsu pašu skolēni. Savukārt vakara vadītāju lomās iejutās Skolēnu padomes biedri.

Viktorija, Marija un Natālija skaistos baleta tutu dejoja deju, kas vispārizglītojošas skolas sienās ir diezgan neierasta parādība un kas skolēnos raisīja neviltotu interesi. Neviens koncerts nav iedomājams bez mūsu skolas jauniešu deju kolektīva "Jumītis" priekšnesumiem.

Lasīt tālāk: Mūsu skaistais Ziemassvētku koncerts

Top krāsainas kartiņas un saldi pārsteigumi


Pašās 1. semestra beigās 1. A klasē valdīja rosība - tur skolēni kopā ar saviem vecākiem gatavoja svētku kartiņas un saldu pārsteigumu Liepājas bērnunama bērniem. Kopā darbojoties, laiks pagāja nemanot.

Lasīt tālāk: Top krāsainas kartiņas un saldi pārsteigumi

1. A klases skolēni mācās izgatavot elektroniskās kartiņas


Decembrī 1. A klases skolēni Zinātnes izglītības un izcilības centrā piedalījās elektronisko apsveikuma kartiņu darbnīcā, kurā guva pirmo ieskatu elektronikā. Bērni paši izgatavoja Ziemassvētku vecīšā populārākā ziemeļbrieža Rūdolfa, kuram spīd deguns, kartiņu. Lai to paveiktu, skolēniem bija rūpīgi jāseko līdzi darbnīcas vadītāja norādījumiem, jo izmantojamie materiāli visiem bija iepriekš nezināmi un neierasti.

Darbnīcas noslēgumā bērni palīdzēja darbnīcas vadītājam pagatavt saldējumu, ko visi kopā pēc tam notiesāja.

Lasīt tālāk: 1. A klases skolēni mācās izgatavot elektroniskās kartiņas

2. B klase viesojas dzīvnieku patversmē "Lauvassirds"


13. decembrī 2. B klases skolēni devās ciemos pie dzīvniekiem uz Liepājas dzīvnieku patversmi "Lauvas sirds".

Bērni kopā ar saviem vecākiem patversmes dzīvniekiem bija sarūpējuši siltas segas un barību. Skolēnu acīs mirdzēja emocijas un ikviens aizdomājāmies par savām vērtībām. Paldies dzīvnieku patversmes darbiniekiem par silto uzņemšanu!

Lasīt tālāk: 2. B klase viesojas dzīvnieku patversmē "Lauvassirds"

1. B klase izgatavo svētku kartiņas


Ziemassvētki ir gaidīšanas un pārsteigumu laiks. Tāpēc 13. decembrī

1. B klases skolēni kopā ar vecākiem izgatavoja svētku kartiņas, lai iepriecinātu cilvēkus, kuri šajā laikā jūtas vientuļi,  ir bez ģimenes un gaida pārsteigumu. 

Lasīt tālāk: 1. B klase izgatavo svētku kartiņas

Piena spēka kauss 2020


9.decembrī Liepājas Olimpiskajā centrā notika 1. posma atlases sacensības volejbolā meitenēm "Piena spēka kauss 2020".

Ļoti saspringtā cīņā mūsu skolas komanda izcīnīja 1. vietu, iegūstot tiesības piedalīties Kurzemes reģiona 2. posma atlasē.

Komandā spēlēja: Dana 9. kl., Evelīna 9. kl., Laura 9. kl., Sandra 9. kl., Elizabete 9. kl., Ieva 8. kl., Līva 7. kl., Melisa 6. kl.

Lasīt tālāk: Piena spēka kauss 2020

1. D klase taisa slaimu


9. decembrī 1. D klases skolēni baudīja izziņas prieku 
Zinātnes un izglītības inovāciju centrā, kur iepazina interaktīvas ekspozīcijas un paši izmēģināja slaima gatavošanas tehnoloģiju. Kad slaims jau pagatavots un glīti iepakots kārbiņās, visiem papildus bonuss – arbūzu saldējums!

Lasīt tālāk: 1. D klase taisa slaimu

Tradicionālā Ziemassvētku balle ļauj izdejoties ikvienam


Vidusskolā 1. semestra noslēgums nav iedomājams bez Ziemassvētku balles. Lai gan šogad tā notika nedaudz ātrāk nekā iepriekšējos gadus, bet varbūt tieši tādēļ varējām kārtīgi izpriecāties un izdejoties. Protams, ballē tika kronēts balles karalis un karaliene. Šo augsti godājamo titulu iegūst balles apmeklētāju balsojuma rezultātā. Gaumīgi izgreznotā zāle, labi pazīstamās dziesmas, kurām varējām dziedāt līdzi, pasākuma gaisotni padarīja jo īpaši jauku un patīkamu. Kā jau kārtīgā ballē tika spēlēta dzīvā mūzika. Šogad muzicēja grupa "Čirkainie", kuri balli nobeidza ar kārtīgu rokenrolu.

Lasīt tālāk: Tradicionālā Ziemassvētku balle ļauj izdejoties ikvienam

3. A klases skolēni iepazīst rakstnieka K. Skalbes dzīvi un daiļradi


6. decembrī 3. A klases skolēni viesojās bibliotēkā „Varavīksne”, lai tuvāk iepazītos ar pasaku meistara Kārļa Skalbes dzīvi un daiļradi.

 

Pirms bibliotēkas apmeklējuma latviešu valodas stundās skolēni bija jau izlasījuši Kārļa Skalbes pasaku „Kaķīša dzirnavas”, rakstījuši vēstuli kādam no pasakas varoņiem un zīmējuši ilustrāciju pasakai. Pasākuma laikā skolēni lasīja savas vēstules, dalījās pārdomās par izlasīto, izveidoja ziedu, kur katrā ziedlapiņā attēloja tās vērtības, kuras saskatījuši pasakā – mīlestību, līdzjūtību, prieku, piedošanu, pienākumu, labestību un pateicību.

 

Lasīt tālāk: 3. A klases skolēni iepazīst rakstnieka K. Skalbes dzīvi un daiļradi

11. A klases skolēni labajos darbos


Pagājušajā nedēļa 11. A klases skolēni darīja divus labus darbus vienlaikus – puse klases devās uz dzīvnieku patversmi “Lauvas sirds”ar dāvanām un devās pastaigā ar laimīgu suni, savukārt otra puse ar iepriekšējā dienā pašu saceptajiem keksiņiem ciemojās Veco ļaužu namā, kur dziedāja dziesmas, kopā ar senioriem spēlēja spēles, apguva novusa spēli, dzēra tēju un vienkārši parunāja par dzīvi. Apciemota tika arī kāda mūsu skolas bijusī skolotāja. Pasākumu jaunieši novērtēja kā ļoti sirsnīgu un pārdomas rosinošu.

Lasīt tālāk: 11. A klases skolēni labajos darbos

Muzejpedagoģijas nodarbība "Izrakstīju raibu cimdu"


30. novembrī 7. B un 7. D klases skolnieces mājturības un tehnoloģiju stundu laikā apmeklēja muzejpedagoģijas nodarbību,,Izrakstīju raibu cimdu...", tuvāk iepazīstot Dienvidkurzemes lauku sētas dzīvi, vilnas iegūšanas un apstrādes procesu, latviešu rakstu zīmes cimdu adījumos, cimdu valkāšanas tradīcijas un krāsu izvēli. Praktiskā darbībā meitenes pārī veidoja cimda raksta daļu, bet galarezultātā ieguva vienotu cimda kompozīciju.

Lasīt tālāk: Muzejpedagoģijas nodarbība "Izrakstīju raibu cimdu"

Ziemassvētku darbnīcās top svētku rotājumi


Gada gaidītākie un viennozīmīgi burvīgākie svētki tuvojas!

Pateicoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, visapkārt kļūst pasakaini skaisti – rotājumi ļauj aizmirst ikdienas rūpes un iegrimt svētku atmosfērā.

Lasīt tālāk: Ziemassvētku darbnīcās top svētku rotājumi

Skolēni nodod sveicienus Latvijas 101. dzimšanas dienā


15. novembrī skolā tika atzīmēta Latvijas 101. dzimšanas diena. 3. stundas sākumā Skolēnu padomes pārstāvji un skolas direktore Inta Korņējeva teica svinīgo uzrunu pa skolas radio. Pēc uzrunas visi skolēni bija aicināti nodot sveicienu Latvijai tās 101. dzimšanas dienā. Visi sveicieni tika nogādāti Skolēnu padomes aktīvistiem un pielikti pie pelēkās sienas, un tie būs tur apskatāmi līdz novembra beigām.

Lasīt tālāk: Skolēni nodod sveicienus Latvijas 101. dzimšanas dienā

8. C apmeklē nodarbību par arhitektūru un dizainu


Šodien 8.c klases skolēni ciemojās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, kur piedalījās meistarklasē “Arhitektūra un dizains”, ko piedāvāja LMMDV arhitektūras nodaļas vadītājs Gundars Vērpe un pasniedzējs Artūrs Plotnieks. Nodarbībā tika ieskicēts ceļš uz arhitekta profesiju, uzburtas nākotnes vīzijas. Iespējams kāda jaunieša nākotnes sapņi ieguva nedaudz konkrētākas aprises.

Lasīt tālāk: 8. C apmeklē nodarbību par arhitektūru un dizainu

Interaktīvā spēle "Apceļosim Vāciju!"


13. novembrī  mūsu skolā viesojās Vācijas vēstniecība ar interaktīvu spēli „Apceļosim Vāciju!”, kas atraktīvā veidā ļauj skolēniem iegūt informāciju par Vāciju un vācu valodu. 100 mūsu skolas 5. un 6.klašu skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un apgūt kaut ko jaunu.

Lasīt tālāk: Interaktīvā spēle "Apceļosim Vāciju!"

Pirmais čaklo roku čempionāts „Dari ātri”.


13. novembrī mūsu skolas komanda, kuras sastāvā bija divas darbīgas meitenes: Karīna no 9.kl. un Evija no 8. kl., kā arī divi izveicīgi puiši: Dāvis un Pauls Mihaēls no 9. kl. un Mājturības un tehnoloģiju skolotāja Antra Tomaša piedalījās 1. čaklo roku čempionātā „Dari ātri” Liepājas Jāņa Čakstes 10. vidusskolā.

Lasīt tālāk: Pirmais čaklo roku čempionāts „Dari ātri”.

Debija Nacionālajā debašu turnīrā


9. novembrī Iecavā norisinājās Nacionālais debašu turnīrs, kurā debatēs latviešu valodā piedalījās arī divas mūsu skolas komandas kopā ar skolotāju Simonu Stalidzāni. Kaut arī cēlušies pirms pieciem rītā, visi seši 11. klases skolēni pierādīja sevi kā labus un pārliecinošus debatētājus. Ievas, Agra un Māra komanda uzvarēja trīs debašu apļus un iekļuva nacionālajā pusfinālā, savukārt Izabella Jākabsone tika atzīta par labāko runātāju latviešu valodā. Paldies skolēniem par ieguldīto darbu!

Lasīt tālāk: Debija Nacionālajā debašu turnīrā

Tradicionālais Mārtiņdienas gadatirgus arī šogad piedāvā neskaitāmus gardumus


8.novembrī mūsu skolas telpas pieskandināja Mārtiņdienas gadatirgus. Kņada un lielā rosība liecināja par to, ka visiem ir jautri un interesanti. Kā jau kārtīgā tirgū, bija gan pārdevēji, gan pircēji. Tirgus apmeklētāji varēja sapirkties mājās gatavotus gardumus, gan saldus, gan sāļus, svaigas ābolu sulas un limonādes, pašdarinātas rotas, kā arī iegriezt laimes ratu. Godam bija pastrādājuši mazie pārdevēji no sākumskolas un arī jaunie biznesmeņi no skolēnu mācību uzņēmumiem.

Lasīt tālāk: Tradicionālais Mārtiņdienas gadatirgus arī šogad piedāvā neskaitāmus gardumus

2. C klase gatavojas Mārtiņdienai


Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni latviešu svētki, kurus mēdz saukt arī par vārtiem no rudens uz ziemu. Līdz Mārtiņiem - 10. novembrim bija jāpabeidz visi lauku un dārzu darbi, atstājot zemi atpūtā. Mārtiņdienā beidzās veļu laiks, kas bija sācies Miķeļos (29.septembrī), tāpēc cilvēki šos svētkus svinēja jautri, skaļi un priecīgi. Viņi pārģērbās, maskojās un devās no sētas uz sētu, dziedot un radot lielu troksni. Mārtiņbērni, ķekatnieki jeb budēļi tika labi pacienāti un viņu ierašanās tika uzskatīta par svētību. 2. C klases skolēni, gatavojoties Mārtiņdienai, gatavoja maskas.

 

Izabella Anna ar līdzjutējiem startē televīzijas spēlē "Gudrs, vēl gudrāks"


Trešdien, 6. novembrī, mēs 8. E klases skolēni, devāmies uz Latvijas Televīziju, lai atbalstītu klasesbiedru un gūtu lielisku pieredzi piedaloties LTV spēlē "Gudrs, vēl gudrāks". Šogad mūs pārstāvēja Izabella Anna Liepiņa. Šis bija ceturtais gads mūsu klasei šajā spēlē, un katrā reizē ir kaut kas jauns un interesants. Šogad mūsu  klase tika atzīta par aktīvāko klasi, un tas mūs gandarīja vēl vairāk. Bija jauki atkal atrasties vietā, kurā glabājas vienas no labākajām atmiņām, kurā vienmēr sastopami pozitīvi cilvēki, kurā labs garastāvoklis un jautrība ir garantēta.  "Gudrs, vēl gudrāks", uz tikšanos nākamgad!

Lasīt tālāk: Izabella Anna ar līdzjutējiem startē televīzijas spēlē "Gudrs, vēl gudrāks"

Vecāku diena

Sākusies reģistrācija Vecāku dienai! Skat. sadaļu Vecāku diena.

11. klašu skolēni piedalās projektā Vācijā


No šā gada 20. līdz 27. oktobrim septiņi 11. klašu skolēni kopā ar skolotājām Sanitu Arāju un Lindu Eniņu piedalījās Erasmus+ projektā St. Marientālē Vācijā. Šī gada tēma bija "Atbildība - Eiropas savienība, mēs un vide". Skolēni piedalījās debatēs par klimata pārmaiņām un "Fridays for future" kustību, kā arī darbojās dažādās mediju nodarbībās, iejūtoties reportieru, aktieru, režisoru un operatoru lomās, veidojot videoklipus un īsfilmu par vides tēmu.

Lasīt tālāk: 11. klašu skolēni piedalās projektā Vācijā

8. C un 9. C klases ekskursija uz Lietuvu


Pirms rudens brīvlaika 8. C un 9. C klase devās trīs dienu ekskursijā uz Lietuvu.

Kauņas Zaļākalna funikulieris, kas saglabājies vēl no pirmskara laikiem, izrādās ir senākais ne tikai Lietuvā, bet arī visā pasaulē. Ar šo mazo tramvajveidīgo vagoniņu lielāka daļa no mums brauca pirmo reizi. Apskatījām Kristus Augšāmcelšanās baznīcu, kas vairāk līdzinās debesskrāpim, un izbaudījām fantastisku skatu uz pilsētu no baznīcas jumta skatu laukuma.

Lasīt tālāk: 8. C un 9. C klases ekskursija uz Lietuvu

2. C klasē viesojas VUGD pārstāve


11. oktobrī 2. C klasē viesojās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Kas ir ceļu satiksmes negadījums? Kā pareizi rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma? Kādos gadījumos zvanīt uz telefona numuru 112? Ko teikt ārkārtas situācijās, zvanot uz 112? Kāpēc nevajadzētu filmēt negadījumā cietušos? Kas ir dūmu detektors? Kāds ir ugunsdzēsēju - glābēju ekipējums? Lūk, uz šiem un citiem jautājumiem 2. C klases skolēni guva atbildes šajā pasākumā! Noslēgumā katrs varēja uzlaikot uzgunsdzēsēja ķiveri. 

Lasīt tālāk: 2. C klasē viesojas VUGD pārstāve

Starptautiska skolēnu nometne Darmštatē


Anna, Laura, Vanesa, Kristaps un Adriana no 9. klases un skolotājas Sanita Arāja un Gundega Muižniece no 6. līdz 10. oktobrim piedalījās starptautiskajā skolēnu nometnē Darmštatē, kur runā un diskutē par šobrīd aktuālu tēmu - klimata pārmaiņas un vides aizsardzība, stāstot, kādas aktivitātes vides aizsardzībai veic paši savā valstī un skolā. Projekta ietvaros tika apmeklēts Eiropas komosa operāciju centrs (European space agency),kur skolēni iepazinās ar aktuālajām un plānotajām satelītu operācijām, kā arī Zenkenberga muzejs Frankfurtē, kas ir lielākais dabas vēstures muzejs Vācijā. Projekta dalībnieki devās arī uz pieņemšanu pie Darmštates mēra, kur sevi un savu pilsētu prezentēja ar muzikālu priekšnesumu.

Lasīt tālāk: Starptautiska skolēnu nometne Darmštatē

Angļu valodā par angļu tēju


9. oktobrī mūsu skolā viesojās skolotājs Terijs no Anglijas. 8. A un 9. B klasei bija lieliska iespēja noskaidrot, kā pagatavot īstu angļu tēju. Terijs pastāstīja, ka īstā angļu tēja pirmo reizi parādījās 16. gs. un to sākotnēji ieveda no Indijas. Izrādās, ka tējas dzeršanā ir svarīgi ievērot īpašus rituālus - svarīga loma ir gan pašai krūzītei, gan apakštasītei. Lai tēja būtu tiešām garšīga, tā jādzer ar pienu! 

Lasīt tālāk: Angļu valodā par angļu tēju

Skolēni sveic savus skolotājus svētkos


Skolotājs ir tas, kurš dzīvo līdzi laikam. Viņam nepārtraukti jāmācas pašam, jābūt disciplinētam, jāatbild uz simtiem skolēnu uzdotajiem jautājumiem, tajā pašā laikā jābūt savaldīgiem un iecietīgiem. Ārprāts! Un mēs viņiem vienu reizi gadā tik sakām paldies? Gluži jau tā nav, bet cik bieži mēs aizdomājamies par skolotāja profesijas atbildību?

Lasīt tālāk: Skolēni sveic savus skolotājus svētkos

2. D klase svin skolas dzimšanas dienu


Tā 2. D klase svinēja SAVAS SKOLAS 81. dzimšanas dienu!

Bērni sveica  skolu ar pašu veidotu "torti" - vēlējumiem SAVAI SKOLAI!
Skolēni saka PALDIES par dāvanām skolas jubilejā!
Paldies LOC par dāvanām visiem!

Lasīt tālāk: 2. D klase svin skolas dzimšanas dienu

Svinam kopā skolas 81. dzimšanas dienu

 

Krāšņais rudens, gaiss smaržo dzīvīgi un spēcinoši, mūsu skolas skolēnu ikdiena krāsojas svētku noskaņās.

Mūsu mīļajai skolai 2.oktobrī apritēja 81 gads. Uz mirkli mēs apstājāmies, aizmirsām ikdienas steigu un pateicām skolai paldies par visu, ko tā mums devusi.

Mēs pateicāmies skolai ar darbiem, ieguldījumiem mācībās un aktīvu piedalīšanos pasākumos. Mēs pateicāmies skolai ar mūsu prieku, ar kuru katrs no mums katru rītu ierodas šajā skolā. Šis ir tas laiks, kad vērts apdomāt, ko katram no mums nozīmē skola un atcerēties, cik tomēr daudz prieka skolā esat piedzīvojuši.

Lasīt tālāk: Svinam kopā skolas 81. dzimšanas dienu

Interaktīvā spēle "Veselīgs uzturs"


1. oktobrī 5. A, B un D klase piedalījās interkatīvās spēles "Veselīgs uzturs" izspēlē. Skolēnuprāt šī spēle ir interesanta, lietderīga, izzinoša. Bet pati foršākā atziņa ir tā, ka dārzeņi var būt un ir gardi!

Lasīt tālāk: Interaktīvā spēle "Veselīgs uzturs"

Mācīties var ne tikai klasē


7. D klase 1. oktobrī devās „Rallijā pa Liepāju” – veicot dažādus uzdevumus, skolēni atklāja jaunas ielas un objektus, pilnveidoja prasmes sadarboties komandā un noskaidrot un lasīt informāciju pilsētvidē, kā arī atcerēties svarīgus skolā mācītus faktus. Tapa arī fotogrāfijas atmiņai, un visi saņēma balvas.

Lasīt tālāk: Mācīties var ne tikai klasē

Panākumi pasākumā "Olimpiskā diena 2019"

    
1.vieta
   minifutbolā zēniem 5.-6.klašu grupā

1.vieta strītbolā zēniem 7.-9.klašu grupā

     2.vieta strītbolā meitenēm 5.-6.klašu grupā

2.vieta powerliftingā komandu vērtējumā

                                          3.vieta orientēšanās 9.klašu grupā

Lasīt tālāk: Panākumi pasākumā "Olimpiskā diena 2019"

Sestās klases dodas ekspedīcijā uz mežu


17. septembrī mūsu skolas visas 6. klases ar audzinātājām un dabaszinību skolotāju Helitu Stālbergu piedalījās AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru organizētajā "Meža ekspedīcijā" Kalvenē. Skolēni atpūtāms un apguva dabaszinības (un kur nu bez matemātikas) mežā kopīga piedzīvojuma veidā - LVM MEŽA EKSPEDĪCIJĀ! Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā (vislabākais bija Nauris, kurš stāstīja par mežu retināšanu).

Lasīt tālāk: Sestās klases dodas ekspedīcijā uz mežu

8. E klase ciemojas organizācijā Jaunie vanagi

16. septembrī 8. E klase ciemojās organizācijā Jaunie vanagi, kur jaunieši no dažādām Eiropas valstīm, kuri Liepājā ieradušies
Eiropas brīvprātīgā darba programmas ietvaros, organizēja klases saliedēšanās aktivitātes! Pasākuma valoda bija angļu valoda. Klasei bija jāstrādā komandā. Paldies angļu valodas skolotājai Svetlanai Biktimirovai! 

Lasīt tālāk: 8. E klase ciemojas organizācijā Jaunie vanagi

Desmitie saliedējas


11.un 12. septembrī visas 10. klases bija devušās uz atpūtas kompleksu "Kurzemes pērle", kur piedalījās dažādās saliedēšanās aktivitātēs. Gan skolotāji, gan skolēni atzina, ka pasākums bija izdevies un attaisnoja savu mērķi - sadraudzēties.

Lasīt tālāk: Desmitie saliedējas

11. A klases Dzejiskie čilotāji otro gadu pēc kārtas pārstāv skolu Dzejas sportā pilsētā


Jau trešo gadu Dzejas dienu ietvaros norisinājās pasākums skolu jauniešiem „Dzejas sports”, kurā  šogad piedalījās četru skolu komandas. Pasākums notika Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, un mūsu skolu pārstāvēja 11. A klases komanda “Dzejiskie čilotāji”. Pēc dažādu radošu uzdevumu – mājas darba rādīšanas, trioleta rakstīšanas, dzejoļu skaitīšanas un citu – uzvarēja draudzība, nevienu nepasludinot par uzvarētāju, bet visiem draudzīgi vienojoties “Čili Picas” dāvināto picu ēšanā.

Lasīt tālāk: 11. A klases Dzejiskie čilotāji otro gadu pēc kārtas pārstāv skolu Dzejas sportā pilsētā

6. B klase dzejas dienu pasākumā Valtera bibliotēkā


10. septembrī 6. B klase Dzejas dienu ietvaros apmeklēja Jāņa Petera dzejas literāri muzikālo kompozīciju "Pasaka un nesaka", ko izspēlēja Liepājas Katoļu pamatskolas vokālais ansamblis "Tikai tā!" un aktrise Vija Mežmale.

Lasīt tālāk: 6. B klase dzejas dienu pasākumā Valtera bibliotēkā

Pasākums "Sports par iekļaušanu"


Erasmus+ programmas ietvaros  jaunieši no dažādām valstīm kopā ar mūsu skolas skolēniem pavadīja pēcpusdienu sportiskās aktivitātēs.

5. septembrī mūsu skola uzņēma jauniešus no Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Spānijas, Rumānijas, Bulgārijas un Turcijas, kuri Eiropas Savienības īstenotās programmas “Erasmus+” ietvaros iepazīstināja vidusskolēnus ar saviem nacionālajiem sporta veidiem.

Lasīt tālāk: Pasākums "Sports par iekļaušanu"

Uzņemšana 10. klasē

Informācija 10. klašu skolēniem! Sveicam vidusskolā!

Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas noteikumiem, ar 10. klašu skolēnu sarakstu var iepazīties skolas kancelejā katru darba dienu plkst. 9.00 - 15.00

Nakts skolā 2019


30. maijā jau trešo gadu mūsu skolā norisinājās pasākums „Nakts skolā”. Ar labu darbu un uzvedību mācību stundās iespēju piedalīties šajā pasākumā bija nopelnījuši 3. A, 3.c, 4.a un 4.b klases skolēni, pateicoties skolotāju Ērikas Krastiņas, Vairas Krūmiņas, Ināras Knitneres un Ilzes Poņemeckas atbalstam visa mācību gada garumā.

Lasīt tālāk: Nakts skolā 2019

Partneri: twitter
Partneri: moodle
Partneri: e-klase
Partneri: visc
Partneri: izm
Partneri: lip
Partneri: drošs-internets
Partneri: valsts-bērnu-tiesību-aizsardzības-inspekcija
Partneri: radošuma-pils
Partneri: dsd
Partneri: junior-achievement
Partneri: afs
Partneri: atbalsts
Partneri: prakse-lv
Partneri: pumpurs